RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Komisarz wkracza do miasta. Wiceprezydenci odwołani!

 • Dodano: 2022-06-21 15:15, aktualizacja: 2022-06-22 10:56

Jak informuje jak swoim profilu w mediach społecznościowych wiceprezydent Krzysztof Mejer, Komisarz Wyborczy w Katowicach wydał dziś postanowienie stwierdzające wygaśnięcie mandatu śp. prezydent Grażyny Dziedzic z dniem 16 czerwca 2022 r.  Oznacza to, iż z mocy prawa odwołani zostali wszyscy zastępcy prezydenta miasta. Samo postanowienie weszło w życie w dniu podpisania.

Koniec kadencji wiceprezydentów w Rudzie Śląskiej

Jeden z dotychczasowych wiceprezydentów miasta, Krzysztof Mejer, podzielił się z mieszkańcami informacją, że właśnie dziś rozstaje się ze swoim stanowiskiem, które piastował od ponad 7 lat. Odwołanie wszystkich wiceprezydentów związane jest z wygaśnięciem mandatu zmarłej pod koniec zeszłego tygodnia prezydent miasta Grażyny Dziedzic.

- Teraz czas na zamknięcie pewnego rozdziału w moim życiu zawodowym. Stąd też z całego serca chciałbym podziękować mieszkańcom, obecnym i byłym radnym, pracownikom urzędu, spółek i innych jednostek miejskich, rudzkim policjantom, strażakom, organizacjom pozarządowym przedsiębiorcom, dziennikarzom oraz wszystkim osobom, które spotkałem na swojej ścieżce zawodowej przez ostatnie lata. Szczególne podziękowania kieruję do ustępujących członków zarządu miasta - Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej i Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Dziękuję, że wspólnie z Wami mogłem tworzyć „Drużynę Grażyny”.

"Śmierć pani prezydent sprawiła, że wielu rzeczy w mieście nie udało się zrobić" - wypowiedź byłego wiceprezydenta wskazuje na to, iż nadal będzie aktywnie uczestniczył w życiu miasta. 

- Niestety niektórych spraw nie było nam dane domknąć i wiele jest jeszcze do zrobienia. Dlatego nie żegnam się z Państwem, a jedynie dziękuję za wszystko, czego dzięki Wam się nauczyłem i nieskończone pokłady energii, którą do Państwa otrzymywałem. - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych wiceprezydenta Krzysztofa Mejera

Decyzję o wygaśnięciu mandatu wydał Komisarz Wyborczy w Katowicach w formie postanowienia. Z całością postanowienia można zapoznać się na podstronie BIP poświęconej Rudzie Śląskiej.

- Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 16 czerwca 2022 roku mandatu Prezydenta Miasta Ruda Śląska, z powodu śmierci. Prezydentem Miasta, której mandat wygasł jest Grażyna Dziedzic. Postanowienie przekazuje się Wojewodzie Śląskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Miasta Ruda Śląka. Postanowienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Nie żyje Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej

Przypomnijmy, iż w czwartek wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Urząd ten piastowała od 2010 r., po wygraniu wyborów z Andrzejem Stanią. Pani prezydent w zeszłym roku podzieliła się z mieszkańcami informacją, iż choruje na nowotwór. Piastowała swoje stanowisko mimo ciężkiej choroby - spotykała się z mieszkańcami i udzielała się społecznie. Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi ją na stanowisku włodarza miasta - decyzja leży w rękach Prezesa Rady Ministrów, a w późniejszej perspektywie mieszkańców, którzy wezmą udział w wyborach.

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj »

 • Spokojny do czasu

  Wszystkich mi żal, ale przynajmniej tego jednego nie muszę już oglądać.

 • Mieszkaniec

  Prezydencie STANIA !!! WRÓĆ...

 • Klj

  Przyjdzie Wesoły z Pismafi i rozkradną całą Rudę. Dopiero będziecie szczęśliwi. Zrobią skok na kasę i puszczą Rudę z torbami

 • Fik

  Już nie ma co kraść.

 • Rudziol

  Wreszcie ! Morze następna ekipa będzie lepsza

 • RR

  Miasto w ruinie. Swoi ludzie na stołkach np daremna Prezes szpitala. Markety, szeregowce, hale i magazyny, a gdzie szkoły, przedszkola czy żłobki? Śmieci drogie, woda droga....likwidacja Pszok dla południowej części miasta, niedrożne studzienki, wyłączone bezpowrotnie latarnie i zero w kasie. Niewykorzystany potencjał zabytków ect.......Co prawda lepsze jest wrogiem dobrego, ale mam nadzieję, że do władzy dojdzie ktoś, kto to miasto ruszy. Panu Mejerowi odpowiadalo rządzenie miastem z drugiego stołka, ale to już koniec!!!

 • etc

  Podaj swoje nazwisko RR to cię wybierzemy na prezydenta .Widać ,że masz poukładane w głowie , na wszystkim się znasz .Aha.. wiem ,że chciałeś tu błysnąć ,ale ten skrót ect coś ci się poprzestawiał.

 • kawiatowe

  Panie Mejer, obiektywnie nie byl Pan dobrym vice. Medialnie Justin Bieber a merytorycznie taki Blaszczak troche.

 • Doburaka

  Kto cię pyta o zdanie?bałwanie(kwiatowe)

 • Doburaka

  Kto cię pyta o zdanie?bałwanie(kwiatowe)

 • As

  Przyjdzie Wesoły i zamiast dróg będą remontować kościoły!

 • Elian

  To świetna wiadomość. Chyba nikt tak nie zdewastował miasta jak ta ekipa. Bezpowrotnie zniszczona zieleń i zabytki (szpital w Wirku, szkoła nr 19 w Kochłowicach, zabudowania po kop. Nowy Wirek itp.), wszędzie obskurne hale, pustostany i magazyny a w pozostałych resztkach miejskiej zieleni jeden wielki śmietnik i brud.Z drugiej strony komisarz z PIS to też nieszczęście dla miasta. Potrzebujemy całkowicie nowej, niezależnej od jakiejkolwiek partii czy kościoła odpowiedzialnej władzy, której zależy na mieszkańcach a nie tylko na napychaniu własnych kieszeni.

 • Aseret

  Coś chyba nie tak zTwoją głową,głupszego komentarza nie czytałam widac że nie byłes zorientowany o sytuacji naszego miasta po rzadach poprzedniego prezydenta.

 • ihy

  Nie wiem, znajomi z Zabrza, Bytomia widzą może mniej krytycznie jednak zupełnie inaczej oceniają nasze miasto: "dużo zmian na lepsze, Ruda pięknieje itp.." Osobiście wkurzam się na dziury pod blokiem, na żywopłot wyższy ode mnie, brak parkingu :) Ale jeszcze bardziej na menelstwo które burzy obraz fajnego miasta. Tylko czy za to winić Mejera?

 • miasto bez przyszłości

  Tylko właśnie problem w naszym kraju jest taki, że 70% ,,talentów'' głosuje na po-pis. Z takim podejściem to niestety nigdy z tego bagna nie wyjdziemy.

  • miasto bez przyszłości
   2022-06-22 23:00
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • MieszkaniecR.Śl.

  Jesteś g jak but z lewej nogi.To była super ekipa i dopiero docenicie to jak będzie nowa władza Piszesz bzdury bo nie masz pojęcia o niczym .Co tu mają do rzeczy pustostany czy jakieś hale

 • boluś

  Zbyt Piękne ' cby boło takie proste ! Cuś tu śmierdzi !

 • Mieszkanka

  I bardzo dobrze, Mejer out! Odkąd on jest w rudzie nie powstało i nie stało się nic dobrego. Drogi rozwalone, dziurawe i zakorkowane. Ziemie posprzedawane znajomym, na hale lub dla patodeweloperki. Miasto tonie w długach, nie ma pieniędzy na nic- na sport, na dzieci, ba! Nawet na taka podstawę jak latarnie. W zime większość nie świeciła dając możliwości złodziejom np. Katalizatorów. Ceny śmieci w górę, przekręty na przetargach gdzie wygrywały znajome firmy. Premie dla prezes szpitala. Zamykanie basenów, nieudana przebudowa basenu na frynie (zamiast 3 jak kiedyś jest jeden….), sprzedanie ziemi za grosze, gdzie można by było urządzić atrakcje dla mieszkańców (przystań). Zmienienie planów prezydenta Stani dotyczących aquadromu- zamiast planowanego obiektu postawili jego ułamek zamiast w dobrej lokalizacji pomiędzy kochlowicami, a halemba w lesie (gdzie teraz panuje patodeweloperka), to postawili mały basen w okolicy śmierdzącego potoku w centrum królującej się halemby. Strefa 30km na nowym bytomiu i plany deptaka (całe szczęście się nie spełniły), chore akcje z firmami odpowiedzialnymi za smieci. Brak dni Rudy. Jednym słowem tragedia, bardzo się cieszę, ze wreszcie jego czas mija, niech wraca skąd przyszedł

 • Rudzianka

  Jak to jest łatwo jest kogoś oceniać, jestem ciekawa co „mieszkanka” by zdołała zrobić gdyby mogła się wykazać.

 • Rudzianka

  Jak to jest łatwo jest kogoś oceniać, jestem ciekawa co „mieszkanka” by zdołała zrobić gdyby mogła się wykazać.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.