Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kino Patria otwarte! W repertuarze wiele nowości

  • Dodano: 2021-05-24 18:00, aktualizacja: 2021-05-25 10:37

Od soboty w Rudzie Śląskiej znów możemy oglądać filmy na wielkim ekranie. O wznowieniu działalności Kina Patria poinformowali jego przedstawiciele. W repertuarze wiele nowości!


Odmrażanie kultury

W ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyspieszeniu otwarcia kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury o osiem dni. 21 maja kina, teatry, opery, filharmonie i grupy cyrkowe, a także domy i ośrodki kultury w zakresie związanym z przygotowaniem i realizacją wydarzeń artystycznych, wystaw oraz projekcją filmów lub nagrań wideo, mogły wznowić działalność w pomieszczeniach.

Możliwe jest to pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc (co drugie miejsce na widowni), zachowania odległości 1,5 metra pomiędzy widzami lub słuchaczami - w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni.

Utrzymany został również nakaz zakrywania ust i nosa. Konieczne jest także zapewnienie, aby widzowie albo słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.


Kino Patria w Rudzie Śląskiej otwarte!

W Nowym Bytomiu przy ulicy Chorzowskiej 3 od kilkudziesięciu lat działa Kino Patria. Warto przypomnieć, że jego historia sięga aż 1937 roku. Od 2000 roku kino Patria konsekwentnie przekształca się w kino studyjne. W dobie multikin kino, świadome swoich technicznych ograniczeń, zdecydowało wycofać się z komercyjnego repertuaru na rzecz kina ambitnego.

Właścicielka Kina Patria poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w sobotę kino wznowiło działalność. 

- W sobotę  rozpoczęliśmy działalność i mamy nadzieję, że oprócz pogody (zimno) nic nas niemile nie zaskoczy. Tłumów nie ma, ale za to sami starzy znajomi i to jest bardzo miłe. Z rozmów wynika, że wszyscy tęsknimy za normalnością i kontaktami z bliskimi. Czekamy na Was... dopóki kino trwa, bo nie ukrywamy obaw czy uda nam się przetrwać do lepszych czasów - czytamy na stronie Kina Patria

W repertuarze kina znajdziemy m.in.:

  • komedię w reżyserii Maxa Barbakowa - "Palm Springs";
  • amerykański film animowany komputerowo studia Pixar w reżyserii Pete’a Doctera - "Co w duszy gra";
  • amerykański dramat filmowy z 2020 roku - "Nomadland". Film nagrodzono m.in. Oscarem i nagrodą BAFTA dla najlepszego filmu oraz Złotym Globem dla najlepszego filmu dramatycznego;
  • polski dramat w reżyserii Piotra Domalewskiego - "Jak najdalej stąd";
  • duńską animowaną komputerowo komedię fantasy w reżyserii Kim Hagen Jensen - "Skąd biorą się sny";
  • komediodramat z 2020 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga "Na rauszu";
  • polski pełnometrażowy psychologiczny film animowany z 2020 roku - "Zabij to i wyjedź z tego miasta";
  • dramat filmowy, nagrodzony m.in. Złotym Globem i nominowany do Oscara - "Minari".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również