Wiadomości z Rudy Śląskiej

KO apeluje, by nie głosować na kandydata PiS. Nie popiera też Michała Pierończyka

 • Dodano: 2024-04-18 09:30

W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy Rudy Śląskiej staną przed decyzją, kto będzie zarządzał ich miastem przez najbliższe pięć lat. Do drugiej tury wyborów prezydenckich przeszli Michał Pierończyk, oraz Marek Wesoły. Koalicja Obywatelska, pomimo braku oficjalnego poparcia dla żadnego z kandydatów, wzywa mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu. 

W II turze wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej zmierzą się: Michał Pierończyk startujący z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Pierończyka, który zdobył 46,92 procent głosów i kandydat Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Marek Wesoły, który zdobył 26,18 procent poparcia.

Koalicja Obywatelska nie popiera żadnego z kandydatów, ale...

Wczoraj odbył się konferencja prasowa z udziałem działaczy rudzkiego koła Platformy Obywatelskiej. Wszyscy domyślali się, że spotkanie dotyczyć będzie udzielenia jednemu z kandydatów walczących o fotel prezydenta Rudy Śląskiej, poparcia w drugiej turze wyborów. Tak się jednak nie stało. Arkadiusz Pilarz zapowiedział, że rudzkie struktury Platformy Obywatelskiej nie poprą żadnego z kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury. Jednocześnie, były kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej zaapelował o wzięcie udziału w wyborach i niegłosowanie na kandydata PiS.

- Chciałem przede wszystkim przekazać, że jako Koalicja Obywatelska nie będziemy udzielać żadnemu z kandydatów poparcia w drugiej turze, ale zachęcamy wszystkich państwa do pójścia do wyborów 21 kwietnia i oddania głosu zgodnie z własnym sumieniem. Apelujemy jednak, żeby nie oddać władzy w naszym mieście kandydatowi z Prawa i Sprawiedliwości. Ta partia wyrządziła bardzo wiele szkód nie tylko samorządom, ale także w całym państwie. Codziennie słyszymy o nowych aferach, o tym, że zniszczyli samorządy i ich finanse, dobrze wiemy. Nie możemy pozwolić na to, żeby w naszym kochanym mieście także to się wydarzyło. Zachęcam do pójścia na wybory i nie pozwólmy, żeby Prawo i Sprawiedliwość przejęło nasze miasto - mówił Arkadiusz Pilarz.

Do apelu przyłączyli się także przedstawiciele partii .Nowoczesna w Rudzie Śląskiej. 

- Podczas aktu wyborczego obojętnie czy są to wybory do parlamentu, samorządu, czy prezydenckie głosujemy za. Głosujemy za osobą, za programem, za postępem, za nowoczesnością. Czasami jednak jest tak, że wybory wymagają głosu przeciw. Przeciw czemu? Przeciw zagrożeniom. Otóż mamy właśnie taką sytuację u nas w mieście. Jednym z kandydatów na urząd prezydenta miasta jest członek partii, która dowiodła przez 8 lat, iż stanowi bardzo poważne zagrożenie dla kraju. Zatem dla tych wszystkich, którzy mają wątpliwości, chciałem mocno ich zachęcić do tego, by zdawali sobie sprawę z poważnego zagrożenia, jakie występuje w przypadku oddania głosu na posła PiS - mówił Jarosław Parylak, przewodniczący .Nowoczesnej w Rudzie Śląskiej.

Dlaczego KO nie poparła Michała Pierończyka?

Zapytana, o to, dlaczego Koalicja Obywatelska nie poparła w wyborach Michała Pierończyka, Urszula Koszutska stwierdziła, że obecny prezydent nie zgłosił się do KO z prośbą o poparcie.

- Nie popieramy żadnego kandydata, tym bardziej że pan Michał Pierończyk nie zwrócił się z taką prośbą do Koalicji Obywatelskiej, aby to poparcie uzyskać. W związku z tym spodziewamy się, że to poparcie w tej chwili nie jest potrzebne i nie jest oczekiwane. Natomiast patrząc na sytuację, która się w naszym mieście toczy, uważamy, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości byłby ogromnym zagrożeniem i niebezpieczeństwem. Pamiętajmy, że od ośmiu lat formacja, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość niszczy samorządy, niszczy też Rudę Śląską. Zabierała nasze pieniądze i oddawała do Warszawy, ale co najważniejsze, określiła funkcjonowanie i realizację KPO.  Pamiętajmy, że mamy dwa lata opóźnienia, a na nas w Urzędzie Marszałkowskim i na miasta i na samorządy czeka ponad 5 miliardów euro. Cieszy to, że Rząd Donalda Tuska odblokował te pieniądze i że w tej chwili jest nadzieja, że te pieniądze będą trafiały również dla naszego miasta do Rudy Śląskiej - mówiła Urszula Koszutska, przewodnicząca rudzkiego koła PO. 

Druga tura wyborów już w najbliższą niedzielę - 21 kwietnia. Wtedy też dowiemy się, kto będzie rządził naszym miastem przez kolejne 5 lat.

 

Komentarze (38)    dodaj »

 • DonaldDuck

  Ledwie ryży zaczął rządzić a już firmy się wynoszą i zaczynają się zwolnienia.

 • Ernest_Vitczok

  Zastanawiam się co PO zrobi w tej kadencji rady miasta? Mają 6 osób, PiS ma 9, Prezydent ma 8 i zostaje sierota Rafalala. Jak wygra Wesoły będzie ciekawie, jak wygra Pierończyk może dogadać się z PiS to wtedy PO ze swoim dziwnym podejściem w mieście będzie opozycja!

 • Wolontariusz

  Kiedyś rudzka PO to była silna ekipa, obecnie Koszutska osłabia jak może miejskie struktury. Powinno się wymienić miejski zarząd PO na ludzi którzy maja pomysł, którzy potrafią działać. Moim zdaniem najważniejsze postacie rudzkiego PO startowały z listy Prezydenta Pierończyka!

 • Typowa peowska gatka. Tak jak ryży to patologiczni łgarze

 • Obiektywnie

  Koszutską z plakatów i z tego zdjęcia różni chyba z 20 ...

 • Emeryt

  Powierzając władze w ręce PO wców będziecie mieć ceny jak w Niemczech a polskie zarobki , biedę i bezrobocie .Porównajcie ceny paliw a za niedługo energia elektryczna zdrożeje .

 • Kris

  Szkoda że zapomnieli ile PO narobiło w całym kraju podczas poprzedniej kadencji zaczynając od podniesienia wieku emerytalnego a kończąc na pozbawianiu naszego kraju suwerenności.

 • Szacun

  Nie popierają Pierończyka,na Wesołego nie mamy głosować,ale na wybory mamy iść.Tożeście nas łoświyciyli.

 • Zdruzgotany

  Nie udzielacie poparcia ani jednemu ani drugiemu...I co teraz?!!

 • AntyPO

  Pajace Ryżego dyktatora. Precz z reżimem PO.

 • Mieszkaniec Rudy Śląskie

  Rządy PO , KO doprowadziły do zamrożenia rozwoju Polski ! Na rozkaz Niemców aby Polska się nie rozwijała . Banda RYŻEGO doprowadzi do masowych zwolnień w gospodarce.

 • Hihi PO

  Panie Makula,a jak jo jest pisior to moga głosować na Wesołego? bo teraz nie wiem !

 • Sprawiedliwy

  Prosić się ??? Kogo ??? Emerytów na ostatniej prostej którzy są zaistnieć??? Prezes nie wygrał i chce rządzić ??? Chopie idź się uczyć pokory!!! Chora akcja !!! Wstyd !!!

 • AntyPO

  I jak się tu nad takimi nie litować.

 • ana

  a PO ile lat niszczyła samorządy i Państwo? Skąd ta Pani się wzięła?

 • Aktywny

  Zróbmy im na przekór i zagłosujmy na Marka To się będzie wtedy działo, jak nie dostaną obiecanych stołków........ Oj będzie się działo

 • rozgoryczeni

  Jaka hipokryzja jaki fałsz i zakłamanie Nie popieramy Pierończyka, ale jak pójdziecie głosować to nie głosujcie na Wesołego, tylko na Pierończyka . Brak merytoryki i spójności w wypowiedzi. Ciągła nagonka na pana Marka. Takimi krokami tylko zniechęcacie do siebie mieszkańców. Teraz wyszło na jaw kto jest gorszym barbarzyńcą. Nowa rola na parę dni przed drugą turą - koń trojański. Proszę już skończyć z tymi pomówieniami. Jesteście osobami publicznymi, a zachowujecie się nieprofesjonalnie. Zero dyplomacji. Brak ,,zdrowej rywalizacji'' .

 • Jan

  Teraz pójdę na wybory specjalnie aby zagłosować na kandydata PiS. Nie będzie mi KO i Majer narzucać na kogo mam oddać swój głos.

 • Radna

  Sadurska w PZU zarobiła za jeden rok 2.5 miliona koleżanka Dudy przez wszystkie lata w PZU zarobiła 11 milionów w 6 lat. Ja dziś zapłaciłam 100 zł więcej ubezpieczenia dziękuję pismafi złodzieji

 • Tesss

  A co mo do tego wesoly i nasze wybory 21 04 Tys kobieto upadka na gowa

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również