Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koalicja Obywatelska ruszyła w Polskę. Posłowie odwiedzili Rudę Śląską

 • Dodano: 2023-03-18 14:00

Kampania wyborcza ruszyła już chyba na dobre. W piątek 17 marca Rudę Śląską odwiedzili parlamentarzyści z Koalicji Obywatelskiej. W naszym mieście pojawili się między innymi: Grzegorz Schetyna, Urszula Zielińska, Waldy Dzikowski i Jakub Rutnicki. 

Posłowie Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim

Trwa objazd Donalda Tuska i parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej po Polsce. Od piątku, 17 marca politycy odwiedzają miasta w województwie śląskim. Spotkania z mieszkańcami zaplanowano w kilkunastu miejscowościach, w tym w Częstochowie, Myszkowie i jurajskim Olsztynie. W piątek część parlamentarzystów odwiedziła także Rudę Śląską.

Parlamentarzyści KO - Grzegorz Schetyna, Urszula Zielińska, Waldy Dzikowski i Jakub Rutnicki - spędzili w Rudzie Śląskiej cały dzień. Rano w jednej z rudzkich restauracji odbyło się spotkanie z przedstawicielami rudzkich organizacji i stowarzyszeń. Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat regionalnej kultury i języku. 

Później w rudzkim magistracie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Miasta. Jak możemy przeczytać w krótkim wpisie na fanpage'u Michała Pierończyka, politycy rozmawiali "o potrzebach i możliwościach Rudy Śląskiej".

- Sytuacja polskich samorządów jest bardzo trudna. Co rusz napotykamy nowe problemy i wyzwania, z którymi musimy się mierzyć. Dziś rozmawialiśmy o tym z parlamentarzystami - napisała wiceprezydent Rudy Śląskiej, Anna Krzysteczko

Posłowie KO odwiedzili Rudę Śląską

Później zorganizowano rudzcy działacze PO: Urszula Koszutska oraz Arkadiusz Pilarz wraz z parlamentarzystami KO zorganizowali konferencję prasową nieopodal Wielkiego Pieca Huty Pokój. Konferencja dotyczyła potrzeby pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy dla Miasta Ruda Śląska.

- Jesteśmy dzisiaj w Rudzie Śląskiej. Jesteśmy w województwie śląskim. Na Śląsku i w Zagłębiu. Przyjechaliśmy, żeby rozmawiać o ważnych sprawach, żeby pytać o diagnozę, żeby rozmawiać z samorządowcami, z ludźmi aktywnymi, o tym, w jaki sposób można pomóc. Co jest ważne dzisiaj? Co jest najważniejsze? O czym musimy mówić w kampanii wyborczej, ale także co powinno być zobowiązaniem  opozycji demokratycznej przed wyborami. Tak, żebyśmy mogli mówić o konkretnych decyzjach i sprawach, które wprowadzimy, po wygranych wyborach. Nie przypadkowo tu w zapowiedzi mówiliśmy o pieniądzach ośrodkach europejskich. Wcześniej byliśmy w urzędzie miasta. Rozmawialiśmy o konieczności odblokowania KPO - europejskich środków na sprawiedliwą transformację. Ruda Śląska, jak mało które miasto, potrzebuje tych pieniędzy do realizacji projektów, do budowania przygotowywania nowych miejsc pracy, do zapraszania inwestorów. To miasto transformacji, które dzisiaj radzi sobie dobrze w bardzo trudnej sytuacji. Jak każdy samorząd liczy każdy grosz, zwiększając zadłużenie. Ledwo wiąże koniec z końcem, dlatego że rząd samorządom dzisiaj nie pomaga i to jest nasz wniosek z tych dzisiejszych rozmów - mówił Grzegorz Schetyna. 

Politycy zaznaczali także kilkukrotnie, że Ruda Śląska jest miastem w procesie transformacji, które potrzebuje pieniędzy z funduszy europejskich, by mogło się nadal rozwijać. 

- Ruda Śląska jest miastem w procesie transformacji. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że aby ta transformacja przebiegała w sposób prawidłowy, szybki i ekonomiczny, potrzebne nam są pieniądze z Unii Europejskiej. Liczymy na to, że już niedługo, te pieniądze zostaną odblokowane. Dodam również, że strategia rozwoju województwa śląskiego do roku 2030 głównie oparta jest właśnie na pieniądzach, które mają wpłynąć z Unii Europejskiej. Zatem wszyscy czekamy na odblokowanie tych pieniędzy. Czekamy po to, aby Problemy globalne, społeczne, gospodarcze i ekonomiczne zostały jak najszybciej rozwiązane - mówiła Urszula Koszutska.

Po spotkaniu z dziennikarzami, posłowie Koalicji Obywatelskiej udali się również na spotkanie z mieszkańcami Rudy Śląskiej. O godzinie 16:00 w Domu Kultury w Bielszowicach parlamentarzyści spotkali się z rudzkimi przedsiębiorcami i przedstawicielami biznesu, gdzie omówili bieżącą sytuację polityczną. Dwugodzinne spotkanie było transmitowane za pośrednictwem mediów społecznościowych Rudzkiego Koła Platformy Obywatelskiej. Całe nagranie można zobaczyć poniżej. 


Źródło: Redakcja

Komentarze (68)    dodaj »

 • Katolik

  Tusk objeżdża kraj i gdzie się pojawi ,tam się kompromituje.Właśnie oznajmił ,że nikt z katolików nie ma prawa głosować na PIS.Jesteśmy katolikami i oczywiście bo nie może być inaczej zagłosujemy tak jak większość z nas wierzących na PIS.I co teraz ?

 • neutralny

  Wspomniał również o Konfederacji co PISowcy już przemilczają. Normalni będą głosować na KONFĘ. Reszta ogłupiona socjalem na zgrane karty.

 • antyPO

  PO zapowiada ,że jak ich wybierzemy paliwo zejdzie poniżej 5 zł za litr ,będzie 3 dniowy tydzień pracy , tzw.babcine, wprowadzony zostanie w naszym regionie oficjalnie język śląski ,Ruchowi wybudują stadion , a wszyscy ważni politycy Pisu pójdą siedzieć. A gdzie tam jeszcze wybory.

 • wit

  Bo jak mówi klasyk (PO); ,,Dwa razy obiecać to prawie jak raz dać."

 • Jacek Rostowski( PO)

  Ale pieniędzy nie ma i nie będzie (dla was) hahahaha

 • Meatulpa

  Czas na wielkanocną spowiedź.90 %grzechów związanych jest z Tuskiem.Obawiam się ,że nie pomoże mi rachunek sumienia i postanowienie poprawy.

 • A.Lepper

  „Wlewają w nas ten jad nienawiści i ci z lewa, i ci z prawa, tylko po to abyśmy się żarli nawzajem, wyzywali i bili się między sobą. A oni? Oni zawsze się dogadają, będą kraść, bogacić się i będą robili z nami co tylko będą chcieli i powiedzą, że to wszystko w imię demokracji.”– Andrzej Lepper

 • boluś

  POLIPtycy to tako SZCZURzo HORDA ! TRZA DERATYZOWAĆ !

 • maniek

  A oni tu czego?

 • alojz

  Wszyscy z tych elit WON. Tylko Konfederacja zasługuje na uwagę choć też nie idealna. Jak trzeba być tępym aby kolejny raz dać się nabrać na te same kłamstwa PIS czy PO. Prymitywna propaganda w TV ludziom ryje berety. Ludzie opamiętajcie się!

 • Ziga

  I to jeszcze mają czelność zdjęcie na tle Huty Pokój sobie robić, gdyby nie obecny Rząd to tej Huty podobnie jak wielu innych pewnie by już nie było (niestety).

 • Rol_nick

  Fajnie sie oglondo te tłumy ludzi co ich słuchajom. Zainteresowanie przeogromne! Jk tela bydzie na nich głosować, to majom wybory wygrane!

 • mieszkaniec

  Obiecali premie dla swoich?

 • XD

  Ładnie wykupione komentarze

 • ekoterroryści

  elektorat PO jest w tym mistrzem bo tylko kretyn może bronić po rządach PO tych nieudaczników

 • Emeryt

  Oszuści i hipokryci z PO przyjechali oszukiwać i bałamucić w Rudzie Śląskie. 8lat rządów PO- PSL to było bieda , bezrobocie i praca do śmierci za 5 zł na godzinę .

 • xyz

  teraz jest miód-malina

 • Wyborca

  Przez osiem ostatnich lat .... to już było i okazało się propagandową blagą. , Masz rację uczciwi pic/pisowcy z modlitwą na ustach, kradną i krzyczą łapać złodzieja, rozwodzą się bo zapłacą za rozwód kościelny, prowadzą fikcyjne fundacje byle tylko skorzystać z publicznych środków, kolesiostwo i jeden wielki bałagan. A inflacja na poziomie 20 % to fakt i wyraźne ostrzeżenie, że ja będą rządzić w dalszym ciągu to przypomną nam się czasy upadku komuny, ale wtedy Emeryt pierwszy będzie się darł, że wszyscy mają równe żołądki.

 • emeryt

  Wyborco to już nie działa ,to opluwnie pisu , nazywanie ich złodziejami ,pisanie o inflacjii , brak praworządności , dyskryminacja , rozdawnictwo.Jestem emerytem , trochę już przeżyłem i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że nikt wcześniej nie dbał tak o społeczeństwo jak to ugrupowanie.Mam troje dorosłych dzieci .Wszyscy też sobie doskonale radzą Gospodarka rozwija się dobrze.Nie ma bezrobocia, Nie twierdzę ,że jest doskonale ale trzeba by być ślepcem żeby nie widzieć z jakimi problemami trzeba się w tych czasach zmierzyć .Nasz rząd to robi , nie wszystko im wychodzi tak jak by się chciało ale ja i cała nasza rodzina uważamy ,że absolutnie nas nie zawiedli.Zwalanie poziomu inflacji na rząd to kompletne oderwanie od rzeczywistości .Czyżby PIS rządzi w wielu innych państwach gdzie ta inflacja jest jeszcze większa.Czyżby nikt nie zdawał sobie sprawy jakie koszty Polska poniosła choćby już tylko ze względu na wojnę na Ukrainie.Czy to Polska podniosła ceny światowej energii , paliw , gazu .A które to mają ogromny wpływ na inflację .Jest demokracja , głosujcie na kogo chcecie ale nie zarzucajcie nam ,że będziemy głosować na PIS.My wiemy co robimy.I nie straszcie nas niczym , boi to już dawno nie działa .

 • 112

  Pis takie same. Ludzie nie dajcie się dzielić!

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również