Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kobieta z Rudy Śląskiej zarażona koronawirusem. Na czas epidemii przeniosła się do Katowic

 • Dodano: 2020-03-21 13:15, aktualizacja: 2020-03-22 23:26

Kobieta pochodząca z Rudy Śląskiej została zarażona koronawirusem. Chora jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Tychach, na co dzień mieszka w Rudzie Śląskiej, jednak na czas epidemii zamieszkała u rodziny w Katowicach.

O sprawie w mediach społecznościowych poinformował prezydent Katowic - Marcin Krupa. Kobieta pochodzi z Rudy Śląskiej, jednak w ostatnim czasie nie przebywała na terenie naszego miasta. Jak informuje Marcin Krupa, kobieta na czas epidemii przeniosła się do swojej rodziny w Katowicach.

- Szanowni Państwo, niestety mamy kolejną osobę w Katowicach z pozytywnym wynikiem koronawirusa. Chora jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Tychach, na co dzień mieszkanka Rudy Śląskiej, na czas epidemii zamieszkała u rodziny w Katowicach - napisał prezydent Marcin Krupa. - Drodzy Państwo, w najbliższym czasie nieco zmieni się formuła informacyjna dotycząca statystyk w naszym mieście. Jest to spowodowane wprowadzonym stanem epidemicznym oraz zbliżającymi się planowanymi powrotami zza granicy – osoby te będą z automatu objęte kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej. Gdy będziemy mieć sprawdzone i pewne informacje, od razu będę je Państwu przekazywał. Proszę o zachowanie spokoju oraz stosowanie się do zaleceń - dodał.

W sumie w całej Polsce liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem, wzrosła do 439. Pięć osób zmarło. 898 osób jest hospitalizowanych, 47 115 osób zostało objętych kwarantanną, 62 120 osób zostało zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, 53 117 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj komentarz »

 • Nadia

  Maseczki są skuteczne. Wciskają nam kit bo maseczek brakuje. Rozmawiałam z profesorem immunologii. Poza tym jeszcze nie wiesz, że masz wirusa a już zarażasz . Chronisz siebie i innych.

 • szkodniki

  Ludzie trzymajcie te swoje [...]iaki w domach. Serio nic im się nie stanie jak miesiąc posiedzą w domach. Chodzą tacy i roznoszą wirusa. Oby wszystkich takich spacerowiczów ... trafił za to jeśli zarazili choć jedną osobę przez swoją głupotę.

 • Nowa

  Ja już od 14 go jestem w domu.Moja szefowa poważnie podeszła do problemu dziękuję jej za to

 • zazdroszczę

  Szczęściara z ciebie:)

 • HEHE

  NOGLI JĄ DO SOSNOWCA ZAWIEŚĆ

 • suweren

  Chciałbym zobaczyć jak wygląda kontrola na lotnisku w Pyrzowicach.Co to blokada informacyjna?Jak pokazali zdjęcia z lotniska Chopena po przylocie paru samolotów,to strach [...]ę ściska.Wszyscy kupą do odprawy.Ważne że wprowadziliśmy program "lot do domu",resztę można olać.Szkoda słów.

 • strach się bać

  Od 14 marca, kiedy ruszyła operacja #LOTdoDomu, do Polski sprowadzono ponad 8,5 tys. osób, wykonując 56 operacji lotniczych z kilkudziesięciu kierunków z całego świata. W kolejnych dniach planowane są kolejne rejsy ratunkowe, mające na celu sprowadzenie do kraju tych osób, które z powodu koronawirusa i wstrzymania ruchu lotniczego oraz kolejowego, nie mogły w normalnym trybie wrócić do domów. To bezprecedensowa w historii polskiego lotnictwa akcja ratunkowa narodowego przewoźnika.

 • Zyga

  Wszystko po to by przywlekli epidemię , wykończyli seniorów i podratowali ZUS .

 • Betty

  Wcześniej czy później każdy z nas to złapie. Wtedy się trochę uodpornimy jako społeczeństwo. I dopóki nie będzie szczepionki- 1,5 roku. A do tego czasu - selekcja naturalna

 • Ryszard

  Selekcja naturalna na masową skalę zacznie się jak każdy z nas dostanie obowiązkową uniwersalną szczepionkę zaserwowaną przez rząd Polski.

 • Ola

  Brednie informacyjne ,korona wirusa się izoluje a nie rozprzestrzenia po bliskiej rodzinie , naprawdę dobry artykuł dla nie myślących poważnie

 • noa

  Ola, to przeczytaj jeszcze raz artykuł co i kiedy zrobiła chora, a potem wróć do "bredni".

 • Lantas

  Czy jest to prawda, że pochodziła z Wirku?

 • statystyka

  Tego nie wiadomo ale liczba zakażonych rudzian będzie wciąż rosnąć.

 • AGA

  Zarazi połowa Katowic i podniesie statystykę i znowu będą mieli o czym pisać i denerwować zdrowych ludzi ..

 • ELA

  Masakra informacyjna ,dla wystraszonych proponuję aparat tlenowy z gumową maseczką.

 • Elżbieto!

  Apel dotyczy tych osob, ktore moga zostać w domu. Apel dotyczy osob, ktore moga zostać w domu zamiast jeździć na selfika na puste rondo pod palmę, osob, ktore zamiast sie pchać do kościołów, bo maja Boga w sercu, osob, zamiast jeździć po rossmanach i psikac sie próbkami perfum. Jesli te osob zostaną w domu, to TY naczelna egoistko tez na tym skorzystasz, bo ty zetkniesz sie z mniejsza ilością ludzi.

 • te odważna

  Obyś ty nie potrzebowała aparatu z gumową maseczką.

 • ELA

  Masakra informacyjna ,dla wystraszonych proponuję aparat tlenowy z gumową maseczką.

 • Rudzianin

  Witam nasza policja i straż miejska jest w stanie oplakanym dzwonilem w sprawie osoby ktora dzisnad ranem wrocila z Niemiec bez kwarantany i odprawy .To skandal zostalem przekierunkowany z jednego do drugiego nikt nie chce brac na siebie odpowiedzialnosci!!!

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.