Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2020-04-30 08:00, aktualizacja: 2020-04-30 10:06

Wiceprezydent Krzysztof Mejer poinformował wczoraj o kolejnych 3 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Rudy Śląskiej. Tym samym łączna liczba osób, które zostały zakażone, wzrosła do 54.

-  Trzy ostatnie osoby, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem to górnicy pracujący w jednej z kopalń poza Rudą Śląską. Ich stan jest dobry. Przebywają w swoich mieszkaniach - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Wiceprezydent poinformował także, że działający od wtorku drugi wymazobus w Rudzie Śląskiej pobrał wymazy od 20 osób.

- Tymczasem działający od wczoraj drugi wymazobus w Rudzie Śląskiej pobrał wymazy od 20 osób. Dzięki niemu i trzeciemu wymazobusowi, przygotowanemu przez organizacje pozarządowe, znacznie poprawi się ilość wykonywanych wymazów od mieszkańców miasta w ciągu dnia. I jeszcze jedna informacja. Niestety nie sposób ustalić ile wymazów zostało pobranych od mieszkańców Rudy Śląskiej od początku pandemii wirusa COVID-19 - napisał wiceprezydent.Sytuacja w Rudzie Śląskiej na dzień 29 kwietnia

 • 54 osób zakażonych koronawirusem
 • 157 osób poddanych kwarantannie.
 • 24 osoby hospitalizowane z powodu zakażenia koronawirusem
 • 219 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.
 • 8 osób ozdrowionych
 • 4 osoby zmarły


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Hedygranda z 7

  Panie Majer jo Cię proszę!!! Ruda Śląska miasto w którym nie robi się nic nic dziwnego że zakażenia są i będą ,na przystankach syf malaria na Halembie brud i śmietniki w lasach po pijakach w dzień dzień siedzą i piją w obrębie 50 m od wejścia do lasu, w okolicy byłego pawilonu "merkury" i garaże za nim syf bakterie nic ino omijać z daleka to miejsce gdzie jest władza miasta ??? Straż miejska ??? Jezdzą co czwartek i mandaty wlepiają 10 metrów dalej!!!! Apeluje posprzatajcie ten SYF !!!

 • antycovid

  Już się nie da czytać tej propagandy. Droga redakcjo poproszę o nie sianie paniki. Podajcie statystyki zarażeń i zgonów z powodu innych chorób!!!!

 • real

  Nic się nie da zrobić z tą propagandą to jest ustawione od górnie ,musimy cierpliwie czekać aż redakcja wyluzuje i uwolni się od nakazu publikacji aktualnego tematu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.