Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny sportowy sukces Jerzego Sekury! Zapaśnik z KS Pogoń znów jest wicemistrzem świata!

  • Dodano: 2019-10-15 11:45

Jerzy Sekura, zapaśnik klubu KS Pogoń Ruda Śląska, zdobył tytuł wicemistrza świata weteranów w odbywających się w ubiegłym tygodniu mistrzostwach świata w Gruzji. Nasz zapaśnik z Tbilisi wrócił ze srebrnym medalem.

Nasz mistrz w pierwszych walkach szedł jak "burza" pokonując jednoznacznie reprezentanta Kazachstanu- wynik walki (5:1) W kolejnej walce Jerzy pokonuje reprezentanta Francji, walka zakończyła się wynikiem (4:0) poprzez położenie przeciwnika na łopatki po przepięknym rzucie biodrowym. Walka finałowa zakończyła się wynikiem (5:1) - czytamy w opublikowanej na Facebooku KS Pogoń informacji.

To nie pierwszy sukces Jerzego Sekury - wcześniej w 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Finlandii, a w 2014, w Belgradzie, tytuł wicemistrza.

 

A tak sam wicemistrz skomentował swój ostatni sukces w mediach społecznościowych.

To mój czwarty medal z Mistrzostw Świata tym razem srebrny. Ale nie poddaję się i będę walczył dalej! Dziękuję mojemu synowi Denisowi za wspólne treningi i sparingi, bo razem idziemy wspólną drogą, oraz wszystkim kolegom z maty oraz trenerom, bez których nie było by tego medalu. Za sukcesami każdego mężczyzny stoi kobieta - Maja Bartos. Specjalne podziękowania dla firmy REMASZ Tomasz Bujoczek za mega wsparcie koleżeńskie i finansowe tego wyjazdu - dziękował na swoim profilu facebookowym zapaśnik Jerzy Sekura.

Do finałowej walki wszystko szło po myśli reprezentanta z Rudy Śląskiej, niestety finał wyglądał już nieco inaczej.

Finał był do wygrania, ale walczyłem w nim z Gruzinem, a jak wiadomo gospodarzom nawet ściany pomagają. Sędziowie zarzucili mi pasywność, chociaż tej pasywności z mojej strony nie było, co też potwierdzali inni - mówił dla RudaSlaska.com.pl Jerzy Sekura.

Wicemistrzowi Świata gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kolejny sportowy sukces Jerzego Sekury! Zapaśnik z KS Pogoń znów jest wicemistrzem świata!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Artur

    Brawo Jurcyk ino tak dalej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.