Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolory, muzyka, radość! Holi Festiwal 2018!

 • Dodano: 2018-07-07 19:45, aktualizacja: 2018-07-09 09:11

Uwaga! W sobotę w Rudzie Śląskiej zanotowaliśmy olbrzymi wzrost natężenia kolorów, radości i dobrej zabawy! Na otwartych terenach przy ulicy Górnośląskiej wciąż jeszcze odbywa się kolejny Holi Festiwal.

Ta fantastyczna, pełna barw impreza przywędrowała do nas z Indii. Na czym polega? Nic w tym skomplikowanego, potrzeba jedynie kolorowych proszków, dobrej pogody i skocznej muzyki, a pozytywne emocje pojawią się same – co zresztą doskonale widać na poniższych zdjęciach. Jest ich aż 100, bo chcieliśmy, żeby jak najwięcej osób mogło znaleźć w tłumie swoją wielobarwną, roześmianą twarz.

Dla tych, którzy nie mogą dzisiaj wybrać się na Bykowinę spieszymy wyjaśnić, że podczas imprezy raz na jakiś czas, mniej więcej co pół godziny, na znak dj-a  tłum wyrzuca w powietrze specjalne, kolorowe, a przy tym bezpieczne dla zdrowia i ubrań proszki, przez co wszyscy zmieniają się w kolorową, roztańczoną i roześmianą mozaikę.

Zapraszamy do wyszukania się w galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • KWK Halemba

  Pierwszy raz widziałem w naszym mieście dobrze wysportowanych strażników miejskich dlaczego oni nie patrolują naszego miasta tylko jakieś małe grubasy.

 • wrrr

  i dodatkowo zwinnych na rowerkach, którzy lepili mandaciki ...

 • są i penetrują

  Tacy jeżdżom na rowerkach w N. Bytomiu.

 • Sam

  To niby zwyczajna zabawa...Tyle tylko,że w Indiach to obrzęd religijny organizowany ku czci bożków Kama i Wisznu i Kryszny. Czy jako chrześcijanie powinniśmy kultywować obce religijne święta?

 • eM.

  Egzorcyści będą mieli co robić.

 • the truth

  Sam, gdybyś poświęcił chociaż troszkę swojego czasu to być może byś sie dowiedział ze połowa rutyałów chrześcijańskich ma swoje korzenie w obrzędach ... pogańskich, wiec co to za róznica czy to swięto hinduskie,prawosławne czy wierzą w nie zoroastryzmuanie czy nawet pastafarianie. Wszytskie religie świata mają wiecej wspólnego niż róznic które je dzielą.

 • Ju

  Bawić się, kultywować, a wierzyć to jest w dalszym ciągu ogromna różnica.

 • Ziga z Wirku

  Przeciętny człowiek nad tym nie myśli,ma być impreza i zabawa,jeszcze 20 lat temu ludzie w Polsce nie obchodzili walentynek i halloween,teraz te obrzędy wrosły w nasze społeczeństwo,tylko pomyśleć kiedy będziemy wcinać indyki z okazji święta dziękczynienia,smutne.

 • mam wszystko w d...

  Toć mo być picie, palenie zioła, narkotyzowanie się i zaliczenie...w kszokach.

 • Akjomat

  Święto religii gdzie życie krowy jest cenniejsze niż człowieka.

 • Zenobiusz

  Lepsza religia która w którą pompuje się miliardy złotych gdy jednocześnie w szpitalach brakuje kasy na dosłownie wszystko? I jeszcze jedno. Na tę imprezę nikt siłą nie zaciągał.

 • jrudz

  Ale jakoś nie widzę nikogo, żeby ktoś czcił tam krowę. Jest to jedynie wyrzucanie kolorowych proszków na siebie, a o ile dobrze się orientuje to na tyle symboli zaczerpniętych z tego święta :)

 • Akjomat

  Naiwnii

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.