Wiadomości z Rudy Śląskiej

Komunikat firm odbierających odpady na terenie Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2020-03-18 06:15, aktualizacja: 2021-01-21 13:05

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie Polski do odwołania Biuro Obsługi Klienta przy ulicy Kokotek 33 (siedziba firmy PreZero Service Południe Sp. z o.o.) oraz przy ulicy Piotra Skargi 87 (siedziba firmy Remondis Górny Śląsk Sp. z o.o.) obsługiwać będzie mieszkańców tylko w formie telefonicznej i elektronicznej.

Obie firmy zwracają się z apelem o ograniczenie, w miarę możliwości, dostarczania odpadów do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Rafał

  Hej górniku na Godula przyjedź mogę się założyć i wyjdzie na jaw

 • MAX

  Fajnie by było gdyby te telefony jeszcze odbierali.

 • Mieszkaniec osiedla Bocianów

  Byłoby dobrze gdyby odbierali śmieci regularnie, na Bocianów zamiast 3 razy w tygodniu, to z wielką łaską raz w tygodniu i wielki syf na całym osiedlu

  • Mieszkaniec osiedla Bocianów
   2020-03-18 06:52
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • SIS

  Weźcie auta z pod śmietnika barany to wezna wszystko

 • prezero

  mamy kamery i gps w samochodzie, jesli klamiesz to wyjdzie na jaw. To co zalozymy sie ze odbieramy regularnie?

 • Kamila

  I oprócz tego macie aparaty kupione przez firmę? Myślicie, ze nikt tego nie widzi? Wjechać tak, by było „nie da się” porobić zdjęcia i nara? Na spokojnie da się wjechac, wystarczy trochę chęci i czystej ludzkiej empatii. Co ci po gps? To, ze podjedziesz nic nie zmienia, bo podjeżdżacie, by zrobić zdjęcia tylko i wyłącznie. Ja się z chęcią założę, ba! Nawet mogę udokumentować waszą „pracę”. Zapraszam w poniedziałki, środy i piątki, mam nadzieje, że się zobaczymy.

 • Mieszkaniec

  Jaki cel mają pracownicy w nie odbieraniu odpadów w wyznaczonym terminie? Taki, że po telefonie z urzędu i tak muszą tam jechać drugi raz i zbierać wszystko? Niestety, ale niektóre placyki były budowane 30lat temu gdy na całe osiedle przypadły 2 samochody, a obecna sytuacja na osiedlach jest taka, że regularnie nie da się wjechać. Ulica Bocianów jest idealnym przykładem. Co więcej, jeśli nie przejedzie tam smieciarka to straż pożarna pewnie też nie. A odpady, z drobnymi wyjątkami są odbierane zgodnie z harmonogramem, co potwierdzają GPS i zdjęcia w przypadku braku możliwości odbioru. A o empatii może należy powiedzieć wszystkim parkujacym jak popadnie?

 • Kamila

  Jak najbardziej mogę się zgodzić kiedy osiedla były budowane, ale wtedy ludzie nie myśleli i teraz jak widać tez nie myślą. Wiele razy byłam świadkiem, wjeżdżania na osiedle wielkich aut, czy straży, karetki, budowlańców czy wreszcie śmieciarzy. Telefonu z urzędu nie dostajecie, bo szef firmy ma dobre układziki, wiec tu bajek nie wciskaj. Nie przyjeżdżacie drugi raz. Chyba, ze ten drugi raz to w wyznaczonym dniu odbioru smieci? To wtedy tak i jeśli macie dobry humor to może wywieziecie. Już nie raz było, ze dwa razy pod rząd przyjechaliście i smieci nawet nie ruszyliscie (kiedyś jak był problem wjechać, to śmieciarze zabierali hasioki i te kilka metrów pocisneli je do auta, wtedy jakos nie było cyrków z lataniem i robieniem zdjec, dziwne no nie? Lub wjeżdżali zamykając ludziom lusterka, a teraz to chyba ani jedno auto nie mogłoby być na osiedlu byście wjechali). Przyjeżdżacie między ranem, a popołudniem. Aut tu nie ma dużo wbrew pozorom, polecam przyjechac z ciekawości w niedziele wieczorem, może wtedy to wam da do myślenia. O empatię kierowców tu proszę się nie martwic. Ludzie parkują, nie jak popadnie. Parkują tak, by dało się przejechać i dało się zaparkować, bo jakby ktoś nie wiedział, to nie ma tu żadnego większego parkingu. Nie ma gdzie parkować. I jeśli wy robicie zdjęcia aut zamiast wjechać, bo zapewniam, ze wiele razy dało się, ale wy specjalnie wjechaliście tak, by nie było na was, tak ja zacznę was nagrywać, bo to co robicie przechodzi ludzkie granice. I po kij wam te gps? Co próbujesz udowodnić? Napisałam już wcześniej. Przyjeżdżacie, ale zatrzymujecie się w połowie i uwaga uwaga, nie wywiązujecie się z obowiązków. Nie wywozili smieci. Jest to duże osiedle, wiec smieci zawsze są i będą. Ściągnijcie te korony z głowy i weźcie się za porządna robote, bo nie robicie tylko mieszkańcom pod gorke. Robicie tez służbom sprzątającym, którzy musza sprzątać ten syf przez was. Ah i zapewniam, byłam i widziałam wiele gorszych ulic osiedlowych, nigdy nie widziałam walających się smieci, bo kosze są zapełniony ful.

 • Romanio

  Taki sens że po tel z urzędu jest dodatkowa faktura za extra kurs

 • Ziga z Wirku

  Pięknie pozamiatałaś, gratuluje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.