Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koncert charytatywny "Razem dla OSP"

 • Dodano: 2019-11-14 14:45, aktualizacja: 2019-11-19 08:52

W weekend na parkingu przy Centrum Handlowym Plaza odbył się koncert charytatywny "Razem dla OSP". Strażacy ochotnicy, Fundacja Aktywni My i Grupa Serca Razem  zbierali środki na remont siedziby OSP oraz zakup potrzebnych sprzętów ratujących życie.

Koncert charytatywny "Razem dla OSP"

Od kilku tygodni los rudzkiego OSP był niepewny. Garaże wraz z pomieszczeniami socjalnymi, które zajmują strażacy, zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowego właściciela. Po wielu perturbacjach, ostatecznie miastu z pomocą władz miasta Katowice, udało się zdobyć pieniądze na wykup siedziby OSP. Strażacy ochotnicy mogli odetchnąć z ulgą. Jednak nie na długo. Druhowie potrzebują pieniędzy na remont siedziby oraz zakup potrzebnych sprzętów ratujących życie. Strażacy już w czasie Dnia Wszystkich Świętych zbierali datki na te cele. Do akcji postanowiły się włączyć Fundacja Aktywni My i Grupa Serca Razem. Wspólnie zorganizowali koncert charytatywny "Razem dla OSP".

Na mieszkańców Rudy Śląskiej czekało wiele atrakcji m.in.: przejazd kolumny wozów OSP z Rudy Śląskiej i okolic, motocykli, samochodów tuningowanych, zabytkowych oraz sportowych. Było można także skorzystać ze strefy gastronomicznej (food trucki) oraz strefy piękności. Na scenie wystąpili: zespół Wonder, Joanna Niebroj, Michał Gabor, DJ GROMNY, Derek Pater, Banita Bend, Novyope oraz inni. Podczas imprezy odbyły się także: kiermasz charytatywny, wystawa motocykli i samochodów oraz pokazy prowadzone m.in. przez druhów OSP.

Podczas zbiórki zebrano ponad 17 tysięcy złotych!

Kilka tygodni temu OSP znalazła się w dramatycznej sytuacji

Przypomnijmy, że rudzka Ochotnicza Straż Pożarna kilka tygodni temu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Garaże wraz z pomieszczeniami socjalnymi, które zajmuje, zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowego właściciela. To oznaczało, że jednostka nie tylko mogła stracić bazę, ale także przestać funkcjonować. Miasto mimo prawa pierwokupu budynku, nie miało na ten cel wystarczającej ilości pieniędzy. Z tego powodu strażacy ochotnicy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy. Jednak aby wykupić budynek siedziby OSP, strażacy potrzebowali ponad pół miliona złotych. Mimo wielkiego zaangażowania darczyńców - ta kwota wydawała się niemożliwa do zebrania.

W sprawę zaangażowało się wiele osób - radnych Rady Miasta Ruda Śląska, przedstawicieli mediów i zwykłych mieszkańców miasta. Na początku października doradca premiera - Paweł Jabłoński ogłosił, że Rząd przekaże miastu dodatkowe środki finansowe na wykup siedziby OSP. Niestety z powodów formalnych miastu nie udało się pozyskać rządowych środków.  W tej sytuacji miasto wystąpiło do Katowic z prośbą o udzielenie pomocy finansowej. Wniosek uzasadniony został tym, że Ochotnicza Straż Pożarna wspierając działania rudzkiej PSP, prowadzi akcje ratownicze również na terenie Katowic. Konkretnie chodzi o odcinek autostrady A4 od węzła Wesoła do węzła Mikołowskiego. Na szczęście władze Katowic pozytywnie rozpatrzyły wniosek rudzkiego magistratu. W ubiegłym tygodniu miasto skorzystało z prawa pierwokupu nieruchomości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Koncert charytatywny "Razem dla OSP"

Komentarze (4)    dodaj »

 • henry

  a co te osp robi bo jakoś przez ostatnie 40 lot żech ich nie widzioł

 • Zbigniew

  To wylyź poza swoja chałpa czasem

 • Dziękuję za ratunek

  Na OSP nie było dotacji - wstyd dla miasta!!! Jednak ludzie mają gest oby ta uzbierana kwota była wystarczająca...

 • anty

  czy na koncert został zaproszony Premier co to obiecał wiadomo co?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również