Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kontrolowali jakość powietrza

 • Dodano: 2018-02-05 08:15, aktualizacja: 2018-02-05 06:53

W dniu 31.01.2018 r. funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa Urzędu Miasta Ruda Śląska wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

Pokaz ten miał na celu zaprezentowanie sprzętu do pomiarów jakości powietrza i odbył się na Placu Jana Pawła II. Bazę laboratorium stanowił samochód elektryczny wyposażony w stację meteo (temperatura, wilgotność, ciśnienie, prędkość i kierunek wiatru), platformę pomiarową z niezależnym systemem sterowania, zasilania i GPS oraz bezzałogowy statek powietrzny (dron) z aparaturą kontrolno-pomiarową. Pomiary obejmowały następujące parametry: PM1, PM2,5, PM10, HCl. Po analizie wyników okazało się, że wczorajszy dzień, ze względu na panujące warunki pogodowe nie był najgorszy - wiatr skutecznie rozwiał zanieczyszczenia. Dron został również skierowany nad komin, z którego wydobywał się czarny dym ale aparatura nie stwierdziła obecności substancji mogących świadczyć o spalaniu odpadów. Kolor dymu dowodził jedynie tego, że palenisko było rozpalane w niewłaściwy sposób.

Kontrolowali jakość powietrza

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • rudziol

  Niech zrobią taki pokaz po 17 ale bez zbędnych zapowiedzi i ceregieli np na ulicy Mieszka, gdzie są domki jednorodzinne. Wczoraj tj 7.02 tak śmierdziało na osiedlu szymały że strach z dziećmi wychodzić.Właściciele domków wielce walczą z firmą mięsną która powstała niedaleko nich że im śmierdzi wędzonką czy innymi smrodami a sami palą byle czym i trują. Czyta to ktoś z magistratu ?????????????????

 • Maciej

  Weźcie tego drona i wyślijcie po godzinie 18 to wtedy się przekonacie jak nie ma źle, dzielnica obojętna, wszędzie będą przekroczenia i to spore, także może wam skali braknąć.

 • eko rudzianin

  Sm po domach chodzić i kotłowie sprawdzać ...ale nie bo sie boicielepiej zdjęcie z daleka zrobic jak auto zaparkowane na chodniku

 • rudzianin

  ho ho nooo tak strażnikom miejskim musiał ktoś powiedzieć że jest smog bo sami by tego nie rozgryźli

 • droki

  Ciekawe kto zato buli

 • as

  Jak ten dron by wlecioł na Ruda 1 to by sie łoroz rozlecioł ze smrodu.

 • Jo.

  Mrowie ludzi zainteresowanych tym pokazem moje oczy widzą.SM - fachowcy od wszystkiego.

 • Ahim

  Puscie te drony nad Kochlowicami to sie zaczadzom :) a nie przi urzyndzie :)

 • sztyl

  Wile prywatne walom smrodem wemietlowicach.

 • zakręt

  Normalnie Ruda Śląska Zdrój. Może zaczniemy klimatyczne pobierać.:)

 • Głupia cebula

  Nie podsuwaj pomysłu, jeszcze ktoś z UM przeczyta...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.