RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kontynuacja remontu mostu nad Kłodnicą. Szykują się kolejne utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2022-03-11 07:00, aktualizacja: 2022-03-09 15:08

W październiku 2021 roku zakończył się jeden z etapów remontu mostu w ciągu ulicy 1 Maja nad rzeką Kłodnicą w Halembie. Mieszkańcy halembskich osiedli odetchnęli z ulgą, jednak nie na długo – już niebawem rozpocznie się kolejny etap robót – tym razem obejmie wymianę nawierzchni.

Etap remontu zakończony

6 września 2021 roku rozpoczęto remont mostu w ciągu 1 Maja nad rzeką Kłodnicą. Do 18 października mieszkańcy Halemby musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Było to niezwykle uciążliwe, ponieważ 1 Maja to jedna z najbardziej obciążonych ulic w całej dzielnicy. Wygląd mostu został odświeżony, jednak okazuje się, że to nie koniec prac remontowych. Już w lutym na moście odbywały się roboty drogowe związane z naprawą nawierzchni. Był to początek bardziej zaawansowanych prac.

Kiedy kolejny etap remontu?

Mieszkańcy Halemby znów będą musieli liczyć się z utrudnieniami, gdyż władze miasta mają w planach kontynuowanie prac remontowych na moście. Kolejnym etapem modernizacji jest wymiana nawierzchni. Termin rozpoczęcia remontu nie jest jeszcze znany, jednak wiemy już, do kiedy prace powinny zostać zakończone.

- Remont mostu zlokalizowanego w ciągu ulicy 1 Maja nad rzeką Kłodnicą realizowany w  III  kwartale 2021 r. wykonany był w ramach bieżącego utrzymania obiektów inżynierskich. Planowana jest również wymiana nawierzchni asfaltowej na obiekcie, na odcinku ok. 50 m bieżących w terminie do końca sierpnia 2022 r. – mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Pewne jest jedno – już niebawem mieszkańcy Halemby będą ponownie zmagać się z jeszcze większymi korkami. Dokładnej daty rozpoczęcia robót jeszcze nie ustalono, jednak jest to kwestia czasu.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Llleju

  Mieszkancy Halemby czuja sie jak mieszkancy Los Angeles. Korki mamy dokladnie te same.

 • Zatruwany spalinami

  A co z obwodnicą Halemby??? Podobno Kochłowice już mają plany a Halemba ani radnych co by mogli tego pilnować ani planów a samochody zatruwają mieszkańcom powietrze i życie !!! A Pan Wiceprezydent tylko obiecuje a po zebraniu zapomina co obiecał. Widocznie mieszka na świeżym lufcie.nie w Halembie.

 • Halembiok

  Trzeba było naprawiać i chodnik jak i drogę a nie na dwa razy,. A następna sprawa to jest do zrobienia w ciągu tygodnia i tylko w nocy, a teraz znów zablokujecie Halembe. Najlepiej wykonywać pracę w godzinach szczytu

 • ANTY UE

  Ja się pytam kto planuje te remonty . Jak się robi remonty to kompleksowo a nie najpierw kosmetyka mostu potem lepienie dziur nogą. A teraz wymiana nawierzchni. Nie szło tego zrobić zaraz po remoncie mostu albo w trakcie . Zaniedlugo się dowiemy ze trzeba jeszcze raz robić most bo coś poszło nie tak i trzeba z tego powodu zrywać asfalt taka ironia

 • Jachal71

  Jak nie ograniczą ciężarówek to na nic remont. Znaki są ale nikt nie zwraca na nie uwagi. Może warto by postawic Krokodylki.

 • Halembianin

  50m nawierzchni to się wymienia w ciągu jednego weekendu. Pozdrawiam.

 • DP

  Niestety nie w Rudzie Śląskiej. W naszym mieście tak "duże" inwestycje trwają miesiącami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.