Wiadomości z Rudy Śląskiej

Koronawirus: Rząd wprowadza nowe obostrzenia od 1 do 17 grudnia! 

 • Dodano: 2021-11-29 14:45, aktualizacja: 2021-11-30 09:52

W poniedziałek rano rząd zaprezentował kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Obostrzenia obejmą okres dwóch i pół tygodnia, czyli od 1 do 17 grudnia. 

Nowe restrykcje od 1 grudnia

Restrykcje są związane z nowych wariantem koronawirusa o nazwie Omikron, który pojawił się w poniedziałek kolejnych europejskich krajach – m.in. w Portugalii.

"Jesteśmy gdzieś w apogeum IV fali. Teraz spodziewamy się, że albo te wzrosty wyhamują i będą utrzymywały się na tym stabilnym poziomie. Ale oczywiście też myślimy o bardziej optymistycznym scenariuszu, że ta liczba będzie spadała. Taki sposób myślenia do tej pory przyjmowaliśmy, że mamy sytuację pod kontrolą, tzn. jesteśmy w przewidywalny sposób zarządzać walką z pandemią, mając pojęcie, jakie będą wzrosty, trendy i co będzie działo po stronie szpitali" - powiedział w czasie konferencji minister Adam Niedzielski.

Minister wytłumaczył, że obecnie jesteśmy w sytuacji, że liczba zachorowań powoli się zmniejsza. W dwóch województwach: lubelskim i podlaskim mamy do czynienia ze spadkiem nowych zakażeń. Natomiast na Mazowszu, które "często przesądza o nowych trendach", widać, że IV fala hamuje, a w pozostałych regionach "mamy kontynuację wzrostu".

"Szczególnie niepokoi sytuacja na Śląsku, gdzie te dynamiki są stosunkowo duże i tam mamy też stosunkowo dużą liczbę mieszkańców" - powiedział.

Obostrzenia, które będą obowiązywały od 1 grudnia

 1. Ograniczenia lotów do i z 7 krajów: z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni bez opcji skrócenia jej testem.
 2. Podróżujący do Polski spoza Schengen – kwarantanna wydłużona z 10 do 14 dni. Po 8 dniach można zrobić test, który skróci kwarantannę.
 3. Gastronomia, kultura, obiekty sakralne: obiekty, w których dotąd istniał limit zapełnienia 75 proc. – od teraz będzie to 50 proc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.
 4. Wesela, komunie, imprezy, dyskoteki – limit 100 osób.
 5. Wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi – limit 250 osób.
 6. Siłownie – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Regulacje te będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Haha

  Są jeszcze [...]e którzy wierzą że te szczepienia coś dają?

 • Adolf

  Powinien byc przymus szczepień. Tak samo jak zrobili z ustawa antyaborcyjna. Nie ma ze jeden chce a drugi nie. Ustawa i koniec. Potem zarazajom i blokuja miejsce w szpitalach. Mowi o tym przykazanie milosci. One jest najwazniejsze. Kaj ta milosc jak sie drugiego czlowieka mo w d**** wlazonc np. do sklepu bez maseczki.

 • Człowieczeństwo

  Wyłącz tv włącz myślenie człowieku przymusowo to ciebie powinni w psychiatryku zamknąć.kaj mosz te zablokowane łóżka w szpitalach w twojej głowie co się za duzo telewizji na oglądała kaj ty mosz ta miłość że chcesz zmuszać kogoś do szczepienia i noszenia kagańca zmuszać to zacznij siebie do myślenia logicznego.poczytaj prawdziwe NAUKOWE działania maseczki bos w [...] byłś i [...]o widzołś tempoto pisowsko.

 • zdrowy

  pozamykać nie zaszczepionych, pozwalniać z pracy, nie dawac zasiłków, założyć obroże z czujnikami by nie wyłazili z domu

 • Luki

  Wracamy do normalności, ostatnia prosta.

 • Dan

  Mówi Pan Minister że obawia się o śląsk a co z mazowieckim, jak tam j

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również