Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kościół pw. św. Marii Magdaleny obchodzi 140-lecie!

 • Dodano: 2023-10-31 13:00

W minioną niedzielę w bielszowickiej parafii odbyły się uroczyste obchody 140-lecia istnienia kościoła. Niedzielną sumę poprowadził były arcybiskup Wiktor Skworc.

Piękny jubileusz

Uroczyste obchody 140-lecia odbyły się w niedzielę, 29 października. Z tej okazji sumę prowadził ks. abp. Senior Wiktor Skworc. Częścią uroczystych obchodów był również koncert Magdy Anioł. Parafianie mogli zobaczyć kościelne organy, podziwiać prace wykonane w ramach konkursu plastycznego „Historia kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach z okazji 140-lecia jego istnienia” lub zjeść prawdziwe słodkości wprost z parafialnej kawiarenki. W uroczystościach wziął udział prezydent miasta Michał Pierończyk.

Historia kościoła w Bielszowicach

Kościół pw. św. Marii Magdaleny został wzniesiony w 1883 roku z inicjatywy proboszcza ks. Jana Hrubego. Nowy kościół zastąpił starą świątynię pw. Wszystkich Świętych, wybudowaną w 1613 roku. Budynek jest przykładem bujnie rozwijającego się na Śląsku w XIX wieku stylu neogotyckiego. W latach 50. XX wieku stan techniczny kościoła był tak zły, że rozważano wybudowanie w Bielszowicach nowego kościoła – jednak dzięki remontom i wielu modernizacjom, budynek służy parafianom do dziś.

Komentarze (4)    dodaj »

 • observer

  Dlaczego zawsze usuwacie wpisy o gorąm cacao? Czyżby aż tak bardzo kojarzyło Wam się ono z poczynaniami facetów w czerni?

 • uczciwy komuch pisowski

  faryzeusze klękaja przed obrońcą pedofila i zarazem kapusia sb "Dąbrowski". Żałosne.

 • dominikanin

  Koszutska odpadła w wyborach, co Oni tam jeszcze w pierwszym rzędzie robią?

 • Rudolf

  Dziękujemy Arcybiskupie Wiktorze za wizytę duszpasterską i zapraszamy ponownie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również