Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradli żeliwne pokrywy studzienek z kopalni. Rudzianom grozi nawet 5 lat odsiadki!

 • Dodano: 2023-12-01 07:15, aktualizacja: 2023-12-01 07:45

Policjanci z czwórki zatrzymali dwóch mieszkańców rudzkich Bielszowic, którzy dokonywali kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych z terenu kopalni. Mężczyźni nocami kradli żeliwne pokrywy, aby potem sprzedać je pośrednikom. Śledczy udowodnili im 3 kradzieże.

Kradzieże pokryw studzienek w Bielszowicach

Śledczy z rudzkiej czwórki od ponad miesiąca prowadzili sprawę kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych z terenu należącego do bielszowickiej kopalni. Kryminalni sprawdzali skupy złomu i wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu odpowiedzialnych za te kradzieże. Policjanci ustalili, że sprawcy działali nocami. Ustalenia policjantów dokonane w związku z kradzieżą, pozwoliły na wytypowanie prawdopodobnego sprawcy. Stróże prawa zatrzymali jednego z nich, a na podstawie jego zeznań dotarli do drugiego ze sprawców. Zatrzymani to mieszkańcy rudzkiej dzielnicy Bielszowice w wieku 29 i 33 lat. Śledczy pracujący nad tą sprawą udowodnili im kradzież 3 takich pokryw o łącznej wartości blisko 2 tysięcy. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, a przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Komentując opisywaną sprawę należy podkreślić i przypomnieć, że tego typu przestępstwa mogą przynieść o wiele większe szkody, niż tylko sama kradzież. Wyciągnięcie kratki lub pokrywy ze studzienki powoduje to, że powstaje sporych rozmiarów i głębokości dziura. Nie zabezpieczone odpowiednio tego typu miejsce, samo z siebie stwarza wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia, czasami wielu osób.

Komentarze (4)    dodaj »

 • DonaldDuck

  Rudolf gdzieś ty był jak Bozia dzieciom rozumy dawała?

 • emeryt

  Rudi-ale z Ciebie ci...la !!!!!

 • Rudolf

  Pewnie działali na zlecenie samotnych matek.

 • jo...

  Rudolf..na pewno ty im zlecioł robota zebyc miol na jabola.a od samotnych matek sie odwal.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również