Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradzież w rudzkim sklepie z AGD. Łupem padły... roboty odkurzające!

 • Dodano: 2021-02-15 07:45, aktualizacja: 2021-02-15 11:45

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech złodziei, którzy w zuchwały sposób ukradli ze sklepu roboty odkurzające wartości ponad 7 tys. złotych. Trzech młodych mieszkańców Zabrza wpadło dzięki spostrzegawczości jednego z mieszkańców naszego miasta. Śledczy z przedstawili im zarzuty, a za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Zuchwała kradzież w sklepie AGD

Policjanci zostali powiadomieni, że z jednego z rudzkich sklepów z elektroniką i AGD dwóch młodych mężczyzn ukradło cztery markowe roboty odkurzające. Wartość skradzionych sprzętów oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcy po wejściu do sklepu chwycili za pudełka z odkurzaczami i szybko wybiegli. Personel sklepu pomimo prób nie był w stanie zatrzymać złodziei. Sprawą zajęli się mundurowi z rudzkiej komendy, którzy otrzymali informacje od mieszkańca pobliskich bloków, że złodzieje odjechali samochodem w kierunku Zabrza.

Młodzi mieszkańcy Zabrza już z zarzutami!

Policjanci sprawdzili dane samochodu, które doprowadziły ich do powiązanego z kradzieżą młodego zabrzanina. Na podstawie informacji od zatrzymanego, szybko dotarli do dwóch kolejnych bardzo młodych przestępców. Zatrzymani to 16,17 i 20-letni mieszkańcy Zabrza. Jeden z zatrzymanych na swoim sumieniu miał już więcej konfliktów z prawem, interesowali się nim również inni policjanci.

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • Hanys 1

  To akurat gorole z polszy

 • Hanys

  Co do hanysów to ważył bym słowa bo tu nas jest na palcach policzyć to napewno przyjaźni gorole z Zabuga i z centralnej polski i okolic rodzice przyjechali na Śląsk za chlebem pozdrawiam

 • Ewa żona górnika

  Mój mąż 40l temu został zwerbowany zaraz po szkole do pracy tutaj na Śląsk,bo nie miał kto pracować w kopalni.Sprowadził mnie tutaj i do dziś nie potrafię się zaklimatyzowac wśród społeczności śląskiej.Slazacy mają pretensje do goroli, że im zabrali pracę, więc dlaczego sami nie poszli pracować do kopalni???!!!!

 • Rudzianka

  Jeśli Pani na Śląsku źle - zawsze można wrócić do siebie na wieś. Dlaczego nie? Zawsze jest czas na zmiany. Pozdrawiam serdecznie

 • Man

  Twój mąż dokonał wyboru za Was oboje.Nie oceniaj ludzi, po tym gdzie się urodzili ani jaką gwarą mówią.To Wasze, Twoje miejsce do życia od wielu lat i Jesteście częścią naszej, wspólnej, śląskiej społeczności.Zapewniam Cię, że nie wszyscy Ślązacy są źli i nie wszyscy ludzie spoza Śląska są dobrzy.Mam nadzieję, że spotkacie jeszcze dobrych ludzi, tu na Śląsku.

 • Dolas

  Jesteś wszystkowiedzacy, dziwne że jeszcze tu jesteś. Powinni cię zabrać na doradcę w Białym Domu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, bo napisałem po polsku, jak nie to ucz się języków.

 • Obywatel

  Brawo

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.