Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kradzież w rudzkim sklepie z AGD. Łupem padły... roboty odkurzające!

 • Dodano: 2021-02-15 07:45, aktualizacja: 2021-02-15 11:45

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech złodziei, którzy w zuchwały sposób ukradli ze sklepu roboty odkurzające wartości ponad 7 tys. złotych. Trzech młodych mieszkańców Zabrza wpadło dzięki spostrzegawczości jednego z mieszkańców naszego miasta. Śledczy z przedstawili im zarzuty, a za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Zuchwała kradzież w sklepie AGD

Policjanci zostali powiadomieni, że z jednego z rudzkich sklepów z elektroniką i AGD dwóch młodych mężczyzn ukradło cztery markowe roboty odkurzające. Wartość skradzionych sprzętów oszacowano na ponad 7 tysięcy złotych. Sprawcy po wejściu do sklepu chwycili za pudełka z odkurzaczami i szybko wybiegli. Personel sklepu pomimo prób nie był w stanie zatrzymać złodziei. Sprawą zajęli się mundurowi z rudzkiej komendy, którzy otrzymali informacje od mieszkańca pobliskich bloków, że złodzieje odjechali samochodem w kierunku Zabrza.

Młodzi mieszkańcy Zabrza już z zarzutami!

Policjanci sprawdzili dane samochodu, które doprowadziły ich do powiązanego z kradzieżą młodego zabrzanina. Na podstawie informacji od zatrzymanego, szybko dotarli do dwóch kolejnych bardzo młodych przestępców. Zatrzymani to 16,17 i 20-letni mieszkańcy Zabrza. Jeden z zatrzymanych na swoim sumieniu miał już więcej konfliktów z prawem, interesowali się nim również inni policjanci.

Komentarze (27)    dodaj »

 • Hanys 1

  To akurat gorole z polszy

 • Hanys

  Co do hanysów to ważył bym słowa bo tu nas jest na palcach policzyć to napewno przyjaźni gorole z Zabuga i z centralnej polski i okolic rodzice przyjechali na Śląsk za chlebem pozdrawiam

 • Ewa żona górnika

  Mój mąż 40l temu został zwerbowany zaraz po szkole do pracy tutaj na Śląsk,bo nie miał kto pracować w kopalni.Sprowadził mnie tutaj i do dziś nie potrafię się zaklimatyzowac wśród społeczności śląskiej.Slazacy mają pretensje do goroli, że im zabrali pracę, więc dlaczego sami nie poszli pracować do kopalni???!!!!

 • Rudzianka

  Jeśli Pani na Śląsku źle - zawsze można wrócić do siebie na wieś. Dlaczego nie? Zawsze jest czas na zmiany. Pozdrawiam serdecznie

 • Man

  Twój mąż dokonał wyboru za Was oboje.Nie oceniaj ludzi, po tym gdzie się urodzili ani jaką gwarą mówią.To Wasze, Twoje miejsce do życia od wielu lat i Jesteście częścią naszej, wspólnej, śląskiej społeczności.Zapewniam Cię, że nie wszyscy Ślązacy są źli i nie wszyscy ludzie spoza Śląska są dobrzy.Mam nadzieję, że spotkacie jeszcze dobrych ludzi, tu na Śląsku.

 • Dolas

  Jesteś wszystkowiedzacy, dziwne że jeszcze tu jesteś. Powinni cię zabrać na doradcę w Białym Domu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, bo napisałem po polsku, jak nie to ucz się języków.

 • Obywatel

  Brawo

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również