Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer apeluje o niegłosowanie na kandydata PiS [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2024-04-16 10:00, aktualizacja: 2024-04-17 13:23

Tego nie spodziewał się chyba nikt – podczas transmisji live były wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer zaapelował do wyborców o pójście na niedzielne wybory i uchronienie Rudy Śląskiej przed trafieniem w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Jest to jednoznaczne z zachęcaniem do głosowania na Michała Pierończyka!

[AKTUALIZACJA]

Krzysztof Mejer opublikował w swoich mediach społecznościowych oświadczenie, aby rozwiać plotki, jakoby miał być w układzie z obecnym prezydentem.

Dementuję plotki! Nie jestem dogadany z obecnym prezydentem. Nie oczekuję od niego stanowisk. Nie zmieniłem też zdania o nim. Zależy mi tylko na tym, by Ruda Śląska nie miała prezydenta z PiS.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Podczas wczorajszej transmisji live na Facebooku, Krzysztof Mejer przypomniał wszystkim o zbliżających się wielkimi krokami niedzielnych wyborach. Zaapelował do oglądających, aby udali się w najbliższą niedzielę do urn i oddali głos – podprogowo przekazał jednak, na kogo lepiej głosować.

- Apeluję do was wszystkich, byście nie oddawali Rudy Śląskiej w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Osobiście nie mam nic do Marka Wesołego - znam go, cenię, szanuję, ale problemem jest to, że jest on członkiem partii, która przez ostatnie lata skutecznie niszczyła polskie samorządy, ograniczając kompetencje polskich gmin, miast i miasteczek.

Jedynym kandydatem, startującym w II turze oprócz Marka Wesołego, jest Michał Pierończyk. Mejer podkreślił, że gotów jest współpracować z każdym, kto przeciwstawi się temu, aby Ruda Śląska trafiła w ręce Prawa i Sprawiedliwości.

Przypominamy, że jeszcze przed I turą wyborów Krzysztof Mejer wspominał o tym, że w naszym mieście przyda się powiew świeżości.

- Obecna ekipa prezydenta Michała Pierończyka tak naprawdę zarządza miastem od 14 lat. Tak długie rządzenie zużywa. Potrzebujemy czegoś nowego, kreatywnego i innowacyjnego. Potrzebujemy nowych ludzi, którzy zapewnią Rudzie Śląskiej szybki rozwój. Wiem, że Arkadiusz Pilarz jest w stanie wiele spraw w Rudzie Śląskiej zmienić. Dlatego swój głos w wyborach na prezydenta miasta oddam 7 kwietnia br. właśnie na niego – pisał wcześniej Krzysztof Mejer.

Odpowiedź Marka Wesołego

Apel Krzysztofa Mejera do wyborców skomentował główny zainteresowany, Marek Wesoły. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych tłumaczy, że najważniejsza jest Ruda Śląska, a nie partyjna przynależność. Kwestionuje również wiarygodność wypowiedzi Krzysztofa Mejera, gdyż dostrzega w nich wiele nieścisłości. 

- Osoba, która jest pierwszym krytykiem Michała Pierończyka, popiera Michała Pierończyka, jednocześnie mówiąc, że to mniejsze zło, bo pan Marek Wesoły należy do partii politycznej - mówi Marek Wesoły na nagraniu.

Przypomina, że nie tak dawno Krzysztof Mejer był przeciwnikiem partii politycznych, a sam teraz należy do Platformy Obywatelskiej.

- Mówi, że Rudą Śląską nie może zarządzać prezydent partyjny z PiS, a jednocześnie przed chwilą popierał innego partyjnego kandydata na prezydenta, Arkadiusza Pilarza. Ja nie odmawiam nikomu bycia prezydentem. Ktoś, kto wystartuje, ma prawo ubiegać się o wasze głosy. Nie dyskryminuję nikogo ze względu na przynależność partyjną, bo prezydent, jak już nim zostanie, jest prezydentem Rudy Śląskiej i będzie się starał zarządzać nią jak najlepiej. Będziecie Państwo oceniać nie partię, a tego człowieka! Nie idźmy tą drogą.

Pyta wyborców, czy chcą potencjalnego powrotu Krzysztofa Mejera do władzy u boku PO, czy nowego rozdania w postaci nowych władz miasta.

Komentarze (66)    dodaj »

 • Wyborca

  Niezłe bagno ta polityka. Co jeden to lepszy.... Mejera z Wesołym łączy polityczna schizofrenia raz są z partii innym razem nie są. Teraz z kolei obaj są tyle że z innych

 • NM

  jakie miasto, taki influęser

 • aktun

  Zgłupieli, na Wesołego chcą głosować

 • pracownik kwietniowy

  Zamierzałem nie głosować, ale Mejer mnie przekonał. Marku Wesoły, masz mój głos! :)

 • maniek

  Żałosny ten Mejer. Jestem przeciw a nawet za.

 • Rudzianin

  Taki "pocałunek Judasza" Myślę, że Pan Pierończyk nie potrzebuje poparcia Pana Mejera. Natomiast Pan Mejer wie co robi i zrobił to celowo ;) Już widać efekty jego działania w niektórych komentarzach.

 • fiskus

  Ostatnio pisałam ze KO ma układ z Pierończykiem i długo nie trzeba było czekać Mejer opublikował ze popiera PierończykaDlatego tez KO i Koszucka na czele wystawali tak słabego kandydata . Teraz ino patrzeć jak wice będzie Mejer i Pilarz Ten układ musi się zmienić ......

 • zyx

  Najbardziej przeraża mnie to, że są jeszcze ludzie, którzy słuchają co ten Pan ma do powiedzenia...

 • Stefa Burczymucha

  Tylko PIS uzdrowi to miasto.

 • As

  Wesoły swego czasu bronił ludzi pokroju Mejzy i Bąkiewicza więc niech lepiej nie mówi kto kogo ma popierać

 • Obiektywnie

  Dalej będzie ich bronił bo to w końcu kumple, chyba że dostanie rozkaz że ma zmienić śpiewkę to zmieni. On tylko robi co mu każą

 • Aktywny

  a słyszałeś to bezpośrednio od Marka ????? czy ino ci się zdaje ze słyszałeś !!!!!!!!!!!!!

 • Odrin

  Był wywiad na Polsacie.

 • jo...

  A ty myślisx że jo bym głosował na ciebie p.o i koalicja nigdy to już wola PIS.

 • Iga

  Panie Marku powodzenia

 • Robert

  Po przeczytaniu jego prośby doszedłem do wniosku, że swój głos oddał na PiS pomimo iż brałem pod uwagę Pierończyka. Skoro poleca go Mejer to będzie to wielki błąd.

 • Tarantula

  Nie, to jest jednoznaczne że zniechęceniem do głosowania.

 • Lora

  Panu Mejerowi dziękuję za wieloletnie niszczenie Rudy śląskiej

 • Rex

  Krzysiek idź lepiej pobiegać w maratonie.

 • edi

  Kto zagłosuje na przyjaciela tłustych kotów,cwaniaków z Pcimia,tenorów pokroju Łajzy i tańczących walczyka u don. Rydzyka i Willarzy plus musi być blisko takim zapędom i poglądom kradli ale dawali...

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również