Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer apeluje o niegłosowanie na kandydata PiS [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2024-04-16 10:00, aktualizacja: 2024-04-17 13:23

Tego nie spodziewał się chyba nikt – podczas transmisji live były wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer zaapelował do wyborców o pójście na niedzielne wybory i uchronienie Rudy Śląskiej przed trafieniem w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Jest to jednoznaczne z zachęcaniem do głosowania na Michała Pierończyka!

[AKTUALIZACJA]

Krzysztof Mejer opublikował w swoich mediach społecznościowych oświadczenie, aby rozwiać plotki, jakoby miał być w układzie z obecnym prezydentem.

Dementuję plotki! Nie jestem dogadany z obecnym prezydentem. Nie oczekuję od niego stanowisk. Nie zmieniłem też zdania o nim. Zależy mi tylko na tym, by Ruda Śląska nie miała prezydenta z PiS.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Podczas wczorajszej transmisji live na Facebooku, Krzysztof Mejer przypomniał wszystkim o zbliżających się wielkimi krokami niedzielnych wyborach. Zaapelował do oglądających, aby udali się w najbliższą niedzielę do urn i oddali głos – podprogowo przekazał jednak, na kogo lepiej głosować.

- Apeluję do was wszystkich, byście nie oddawali Rudy Śląskiej w ręce kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Osobiście nie mam nic do Marka Wesołego - znam go, cenię, szanuję, ale problemem jest to, że jest on członkiem partii, która przez ostatnie lata skutecznie niszczyła polskie samorządy, ograniczając kompetencje polskich gmin, miast i miasteczek.

Jedynym kandydatem, startującym w II turze oprócz Marka Wesołego, jest Michał Pierończyk. Mejer podkreślił, że gotów jest współpracować z każdym, kto przeciwstawi się temu, aby Ruda Śląska trafiła w ręce Prawa i Sprawiedliwości.

Przypominamy, że jeszcze przed I turą wyborów Krzysztof Mejer wspominał o tym, że w naszym mieście przyda się powiew świeżości.

- Obecna ekipa prezydenta Michała Pierończyka tak naprawdę zarządza miastem od 14 lat. Tak długie rządzenie zużywa. Potrzebujemy czegoś nowego, kreatywnego i innowacyjnego. Potrzebujemy nowych ludzi, którzy zapewnią Rudzie Śląskiej szybki rozwój. Wiem, że Arkadiusz Pilarz jest w stanie wiele spraw w Rudzie Śląskiej zmienić. Dlatego swój głos w wyborach na prezydenta miasta oddam 7 kwietnia br. właśnie na niego – pisał wcześniej Krzysztof Mejer.

Odpowiedź Marka Wesołego

Apel Krzysztofa Mejera do wyborców skomentował główny zainteresowany, Marek Wesoły. Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych tłumaczy, że najważniejsza jest Ruda Śląska, a nie partyjna przynależność. Kwestionuje również wiarygodność wypowiedzi Krzysztofa Mejera, gdyż dostrzega w nich wiele nieścisłości. 

- Osoba, która jest pierwszym krytykiem Michała Pierończyka, popiera Michała Pierończyka, jednocześnie mówiąc, że to mniejsze zło, bo pan Marek Wesoły należy do partii politycznej - mówi Marek Wesoły na nagraniu.

Przypomina, że nie tak dawno Krzysztof Mejer był przeciwnikiem partii politycznych, a sam teraz należy do Platformy Obywatelskiej.

- Mówi, że Rudą Śląską nie może zarządzać prezydent partyjny z PiS, a jednocześnie przed chwilą popierał innego partyjnego kandydata na prezydenta, Arkadiusza Pilarza. Ja nie odmawiam nikomu bycia prezydentem. Ktoś, kto wystartuje, ma prawo ubiegać się o wasze głosy. Nie dyskryminuję nikogo ze względu na przynależność partyjną, bo prezydent, jak już nim zostanie, jest prezydentem Rudy Śląskiej i będzie się starał zarządzać nią jak najlepiej. Będziecie Państwo oceniać nie partię, a tego człowieka! Nie idźmy tą drogą.

Pyta wyborców, czy chcą potencjalnego powrotu Krzysztofa Mejera do władzy u boku PO, czy nowego rozdania w postaci nowych władz miasta.

Komentarze (66)    dodaj »

 • uczciwy komuch pisowski

  niech ci pan marek da jedno ze 100 tys. lub 3 mln. mieszkań, które pis wybudował. od wyboru do koloru

 • TVPo

  Donald też mieszkania i wiele innych rzeczy obiecywał i 8 lat jego rządów było za mało aby zrealizować. A teraz 100 konkretów dla ciemnogrodu ile już komuchu zrealizowane?

 • max

  gdyby mejer powiedział,zebysmy zostali w UE, zrobłbym wszytsko by Polska z niej wyszła. Wszyscy na Wesołego !!!

 • brak słów

  Gdy zagłosują wszyscy na Wesołego to zrobi się okrutnie smutno. Pisowski desant opanuje urząd miasta i wszystkie instytucje. A wiadomo jakie mają zdolności w wyprowadzaniu środków publicznych do własnej kieszeni. Wesołemu posłowi Wesołemu też nie będzie wesoło. To, że startuje to tylko dlatego, że mu kazali. Jemu marzy się Bruksela, tam są dopiero pieniądze, a robić można jeszcze mniej niż w polskim sejmie, Przecież oni są w opozycji, jedyne co robią, to biorą pieniądze za nic, tak tu jak w Brukseli. A jak mówi Kurski ciemny pisowski lud wszystko kupi, byle go czymś zająć. Zawsze coś można wymyśleć.

 • Bolo

  Czyli trza zagłosować na Wesołego skoro ten szkodnik mówi żeby nie glosować

 • uczeń Rudolfa

  Dzień dobry, czy to forum jest dla dzieci z przedszkola? Zrobię na złość Mejerowi, który nie startuje w wyborach i zagłosuję na kogoś innego niż on namaścił. Czy Wy macie może własny rozum żeby głosować po swojemu? a nie w odpowiedzi na to co powiedział ktoś kto w Rudzie nie ma poklasku. A może to prowokacja i zemsta, której efekt widzę w Waszych wpisach. Jeżeli jesteście za pisem to głosujcie po linii partyjnej czyli na prezesa, który mieszka w Warszawie i trofeum rudzkie powiesi sobie na ścianie. Z tego co zostało przez Was napisane widać, że wszyscy wsłuchujecie co mówi Mejer.

 • Nic sie nie zmieniaja Ci politycy...jeden wiecznie na drugiego...szczucie itp.

 • Cozatyp

  Nie no jak pan Mejer apeluje ,to trzeba POsłuchać.Większego autorytetu w mieście nie ma .Za kogo ty się masz.Co my nie wiemy na kogo głosować.Trzeba było skuteczniej apelować o głosy na Pilarza.

 • Rudzianin

  Trzeba iść na wybory ponieważ będzie nie Wesoło przez kilka lat.

 • RŚ

  Trzeba iść na wybory bo będzie nie Wesoło przez kilka lat.

 • głosuj mądrze

  Mądrzy ludzie zagłosują na pierona , reszta na innego

 • Mieszkaniec Rudy Śląskie

  Stanowcze nie dla PO to oszuści i hipokryci .

 • TW Balbina

  OSIEM GWIAZDEK NADAL AKTUALNE

 • Hanys z Rudy

  Większych bzdur nie słyszałem, gdyby nie PiS miasta byłyby bez pieniędzy na drogi.Niektóre biedne gminy dostały więcej na budowę dróg w danym roku niż ich roczny budżet i to bez względu na to kto rządził miastem.Na co czekali mieszkańcy często ponad 30 lat.Więc nie wciskaj Pan kitu i KO propagandy.Zmieniając partie i ugrupowania jak chorągiewka zawieje bardzo uwiarygadnia Pana.A słowa szanuję ale nie głosujecie jest śmieszne i płytkie, takie teksty się pojawiają gdy brak argumentów.

 • Serio?

  PiS zabrało samorządom sporo wpływów. Potem dało mniej niż zabrało. Ale dało , wiec jest dobre… Hanys, jo Cie prosza nie rob gańby!

 • xxx

  Mejer stosuje mowę nienawiści

 • Mieszkanka

  Przecież ten cyniczny typ robi to specjalnie żeby pogrążyć Pierończyka

 • fiskus

  Mejer i Pierończyk Fałsz obłuda i zakłamanie W 2020 o mało by się pobili przy wyborach, a teraz taaaaaka miłość Jeden drugiego wart .........

 • Jan czyli Hanys

  Gorol po śląsku to obcy. Mejer to gorol i wszystko w temacie.

 • Olik

  Po takim apelu nie pozostaje nic tylko głosować na Wesołego.

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również