Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kurier rozwoził przesyłki będąc pod wpływem środków odurzających!

  • Dodano: 2022-04-19 18:00

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który kierował dostawczym Nissanem będąc pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Za jazdę pod wpływem środków odurzających kierującemu może grozić nawet do 2 lat więzienia.

Długa lista grzechów rudzianina...

W dniu 15 kwietnia policjanci mysłowickiej drogówki prowadzili działania w ramach Światowego i Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Około godziny 9:40 na ul. Towarowej zauważyli pojazd dostawczy należący do firmy kurierskiej, którego kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych a także nie korzystał z pasów bezpieczeństwa w pojeździe. 

W takcie kontroli drogowej mundurowi ustalili również, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. Stróże prawa wyposażeni w nowoczesny analizator do szybkiego badania na zawartość substancji odurzających przeprowadzili badanie 26-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, które dało wynik pozytywny. Została mu pobrana krew do dalszych badań. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd

Policja przypomina, że zgodnie z nowym taryfikatorem obowiązującym od 01.01.2022 r.:

  • za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.


Źródło: KMP Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również