Wiadomości z Rudy Śląskiej

KWK Ruda: Wypadek na ruchu Bielszowice. Rannych zostało 4 górników

  • Dodano: 2024-03-01 11:45, aktualizacja: 2024-03-01 14:14

Dziś rano w kopalni Ruda - ruch Bielszowice doszło do groźnego wypadku. Czterech pracowników kopalni zostało poszkodowanych. 


AKTUALIZACJA:

Trzech górników trafiło do szpitali w Katowicach, Rudzie Śląskiej i Zabrzu z różnymi obrażeniami. Czwarty poszkodowany górnik nie wymagał hospitalizacji. 


Ruda Śląska. Na ruchu Bielszowice doszło do wypadku

Do wstrząsu doszło w piątek 1 marca. O godzinie 9:44 doszło do wstrząsu o sile 7x105 J. W wyniku tego zdarzenia, na ścianie 846, pokład 405/2 doszło do przysypania jednego z górników. Pracownika kopalni udało się szybko wydostać spod zawału i na noszach był transportowany na powierzchnię. Mężczyzna był przytomny.

Jak poinformował dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego, chwilę później zgłosiło się trzech kolejnych górników, którzy ucierpieli w wyniku tego wypadku, jednak o własnych siłach udało im się wydostać z zagrożonego rejonu. 

Na miejsce został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz, który zjechał pod ziemię, stwierdził jedynie powierzchowne obrażenia ciała u poszkodowanych. Wymagają oni jednak dokładnych badań.

Nadal trwa akcja ratunkowa. Więcej informacji podamy już wkrótce. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • KWK

    Oby wszyscy byli cali i zdrowi SZCZĘŚĆ BOŻE BRACI GÓRNICZEJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również