Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu!

 • Dodano: 2020-04-06 09:45

Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Obostrzenia w tym zakresie będą obowiązywały do 11 kwietnia br. włącznie. Zamknięte pozostają też parki narodowe. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe - czytamy w oświadczeniu Lasów Państwowych.

Resort środowiska poinformował, że decyzja ta została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Ostatnie dni pokazały bowiem, że mimo próśb i apeli wciąż są osoby, które wykorzystują czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe.  

- Szanowni Mieszkańcy, bardzo proszę o zastosowanie się do tych obostrzeń. Zbliżają się piękne i słoneczne dni, które będą pokusą do wyjścia z domu. W czasie epidemii koronawirusa musimy jednak ograniczyć swoją aktywność do absolutnego minimum. To od naszej samodyscypliny zależy w dużej mierze to, jak będzie dalej przebiegała ta sytuacja. Jeżeli szybko chcemy powrócić do normalności, to przestrzegajmy podstawowych zasad i zaleceń. Wszyscy. Bez wyjątku! - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Truda

  No to teraz hulaj dusza, piekła nie ma. Teraz ci co ich przepisy niezobowiązują będą ciąć i strzelać na potęgę.

 • Tom

  Taki zakaz wg mnie nie jest potrzebny.Co innego zakaz wstępu do parku czy na plac zabaw gdzie ludzie się tłoczą ale zakaz wstępu do lasu !?Przed tym wszystkim jeździłem rowerem z Rudy do lasów w okolicach Gierałtowic jeśli spotkałem w ogóle jakich innych ludzi to w znacznej odległości ponieważ w lesie człowiek chce odpocząć i unika towarzystwa.Dlatego też nad sensem tego akurat zakazu warto się zastanowić.

 • tyle w temacie

  Jest potrzebny na ,,Stargańcu" tłumy.

 • Tom

  Starganiec jest dosyć małym miejscem dlatego być może akurat tam tak jak piszesz jest potrzebny.Każdy myślący człowiek widząc tłum ludzi powinien wybrać inną lokalizację dla swojego bezpieczeństwa.Ja pisząc o lasach z okolic Gierałtowic mam na myśli lasy wielkości dużego miasta, nawet bez zakazów ciężko było tam spotkać ludzi.Starganiec, Skałka Świętochłowice, Burloch , takie miejsca objęte zakazem jestem w stanie zrozumieć ale lasy ?

 • egon

  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Taka jest logika rządu. Nie wszyscy się przejmują tymi zakazami wiec jest odpowiedzialność zbiorowa

 • Tom

  Wytłumacz mi w takim razie dlaczego już za chwile ludzie będą mogli gromadzić się w kościołach w ilości większej niż 5 osób ?.Odpowiedzialność zbiorowa??Gdzie?

 • egon

  Co do logiki to się z Tobą zgadzam. Oni jednak myślą tak: nie zrobią obostrzeń i zaczną ludzie umierać więcej będzie źle, jak są obostrzenia też jest źle więc wolą na zimne dmuchać choć oczywiście tak jak zauważasz jest dużo bezsensów. Do kościoła jednak też może wchodzić 5 osób.

 • Tom

  Egon nie 5 a 50 bo są święta.Pięćdziesiąt osób zamkniętych w kościele

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również