Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Maluchy w krainie dźwięku" kolejny raz walczą o Złotego Słonecznika

  • Dodano: 2019-08-21 09:00, aktualizacja: 2019-08-21 23:24

Cykl "Maluchy w krainie dźwięku” prezentowany od 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty został nominowany w plebiscycie "Słoneczniki" w kategorii muzyka. Głosowanie potrwa do 9 września.

Drodzy Widzowie! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po raz kolejny, cykl koncertów "Maluchy w krainie dźwięku" otrzymał nominację w plebiscycie "Słoneczniki" organizowanym przez portal CzasDzieci.pl, w kategorii "Muzyka". Głosowanie na najlepszą z nominowanych inicjatyw trwa do 9 września.  Z góry dziękujemy za wszystkie oddane głosy, a na kolejny sezon "Maluchów w krainie dźwięku" zapraszamy od października - bilety już w sprzedaży! - czytamy na stronie MCK.

"Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są na podstawie badań i doświadczeń amerykańskiego psychologa muzyki - prof. Edwina E. Gordona.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych materacach, kocykach i poduchach maluchy z opiekunami zasiadają wspólnie z muzykami. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodniczy skrzypaczka i animatorka kultury - Dorota Banaś.
 

"Słoneczniki" to nagroda wyróżniająca najlepsze wydarzenia przygotowane dla dzieci i młodzieży. Nagradzane są inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju najmłodszych, będąc równocześnie najlepszą rozrywką. Dzięki pomocy rodziców wybrano inicjatywy, na które można oddawać głosy. Teraz wszystko zależy od osób głosujących na swoich faworytów, wystarczy jedynie wypełnić ankietę. Zwycięzcy głosowania otrzymają, podczas uroczystej gali rozdania nagród, Nagrodę Rodziców. Dodatkowe uzasadnienie przez głosujących swojego wyboru zwiększa szansę inicjatywy na zdobycie nagrody głównej - Statuetki Złotego Słonecznika 2019.

Głosy na projekt można oddawać do 9 września TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.