Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Masa atrakcji w "Klubie Koziołka Matołka"

  • Dodano: 2018-07-31 10:15

Na zewnątrz skwar, brak odpowiednich placów zabaw i wakacje na półmetku, a dzieci nie chcą nudzić się w domu. Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bykowinie serdecznie zaprasza do „Klubu Koziołka Matołka”. Na najmłodszych mieszkańców miasta czeka tam wiele atrakcji.

- W 2016 roku w wyniku remontu filii doszło do zmian funkcjonalnych w naszej placówce. Wypożyczalnia dla dorosłych została połączona z wypożyczalnią dziecięcą, na parterze utworzono tam także salonik prasowo-internetowy. W wyniku tych zmian pomieszczenie na piętrze zostało puste. Po zastanowieniu postanowiliśmy oddać ten pokój w ręce dzieci i stworzyliśmy „Klub Koziołka Matołka” - mówiła Beata Kulik - kierownik filii nr 21.

Sala zabaw składa się z przestrzeni animacyjnej i rekreacyjnej. Część rekreacyjna to przede wszystkim ścianki wspinaczkowe zabezpieczone materacami, dywan edukacyjny z rozkładem dróg i kom­pletem samochodzików, urządzenia tzw. „małej siłowni dla dzieci” czyli rowerek treningowy, steper i wiosła. Dodatkowym wyposażeniem są duże piłki relaksacyjno-zdrowotne.

Dzieci mogą także skorzystać z części animacyjnej, w której znajdują się stoliki do gier i zabaw świetlicowych, parawany tworzące teatrzyk wraz z kompletem pacynek, systemem audiowizualny do prezentacji filmów dla dzieci. Różne inne przydatne drobiazgi zostały pochowane w mebelkach, które dopełniają wyposażenia wnętrza.

Sala zabaw cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród dzieci ale także rodziców.

- Bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce. Jest to świetna opcja dla rodziców, którzy muszą coś załatwić, napisać maila albo po prostu skorzystać z komputera. My spokojnie możemy pozałatwiać ważne sprawy, a dzieci się nie nudzą - mówiła Jadwiga Rajca.

„Klub Koziołka Matołka” znajduje się na pierwszym biblioteki przy ul. Gregorzka 8 w Bykowinie. Korzystanie z sali jest bezpłatne. Dla każdego dziecka znajdzie się tutaj miejsce. Młodsze dzieci muszą być jednak pod opieką rodziców lub opiekunów.

- Mamy nadzieję, że przygotowane przez bibliotekarzy atrakcje spodobają się naszym młodym czytelnikom. Liczymy także, że będziemy mogli uzupełniać naszą salę o nowe, ciekawe akcesoria - dodała Beata Kulik.

Z sali można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki tj. w sierpniu: w poniedziałek, wtorek i piątek od 9:00 do 16:00; w środę i czwartek od 11:00 do 18:00. W weekendy biblioteka jest zamknięta.

Masa atrakcji w "Klubie Koziołka Matołka"

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.