Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy pomogli. Strażacy z OSP kupili specjalistyczne krzesełko transportowe

  • Dodano: 2021-06-26 11:30, aktualizacja: 2021-06-28 17:56

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie Śląskiej zakończyła zbiórkę mającą na celu zakup specjalistycznego krzesła transportowego.  Dzięki wsparciu mieszkańców naszego miasta udało się zrealizować to przedsięwzięcie.

Pod koniec kwietnia na łamach portalu informowaliśmy, że strażacy ochotnicy z Rudy Śląskiej zorganizowali internetową zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup krzesła kardiologiczno-ortopedycznego. Wykorzystywane jest do transportowania osób poszkodowanych (ale przytomnych) po schodach, a także – jak w przypadku rudzkich strażaków - do transportu seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy dowożeni są przez OSP np. na szczepienia przeciw covid-19.

- Jakiś czas temu ogłosiliśmy zbiórkę, której celem był zakup specjalistycznego krzesła transportowego, które znacznie ułatwiłoby nam pracę w trakcie transportu osób nie w pełni sprawnych ruchowo na szczepienie oraz w sytuacjach takich jak np. ewakuacje z budynków. Celem było 1500 złotych - taki jest koszt krzesła transportowego, które spełniałoby wymagania związane z naszą działalnością – informuje OSP Ruda Śląska.

Udało się zebrać 1000 zł. Do pełnej ceny krzesełka brakowało 500 złotych, jednakże, jak wspominają strażacy, firma Prima Tech s.c. zdecydowała się obniżyć jego koszt.

- Jesteśmy wszystkim wdzięczni za okazaną pomoc, dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za każdą jedną wpłatę. Zawsze możemy na Was liczyć, tak samo jak Wy możecie liczyć na Nas.
Bądźcie bezpieczni – napisali strażacy na swoim facebookowym profilu.
 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • fajerberga

    Fajnie, że producent zdecydował się obniżyć cenę krzesełka. Żenujące zaś jest to, że na taki sprzęt potrzebna jest zbiórka pieniędzy...

  • Zonk

    Żenujące jest to, że w Rudzie istnieje coś takiego jak OSP. Do każdej akcji wzywana jest i tak jednostka PSP bo to oni są odpowiednio przeszkoleni. To PSP jest odpowiedzialna za każdą akcję, a OSP ma rację bytu na wsiach, czyli tam, gdzie długo czeka się na przyjazd PSP, a nie w Rudzie. Czy ktoś może wytłumaczyć po co w naszym mieście OSP?

  • Michał 45

    To jest Ochotnicza straż pożarna, oni jak sobie nie zoorganizuja to nie mają.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.