Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali fragment lasu w pobliżu placu zabaw

 • Dodano: 2021-04-19 13:30

Mieszkańcy Halemby wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali fragment lasu w pobliżu ul. Gałczyńskiego. W niedzielę, z inicjatywy radnego Łukasza Wodarskiego, odbyło się wielkie sprzątanie lasu w okolicy placu zabaw na polanie.


Plac zabaw na polanie

Warto przypomnieć, że plac zabaw na polanie powstał w 2019 roku z inicjatywy mieszkańców i Rady Osiedla Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nasz Dom". W ramach inwestycji wybudowano boiska do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, wykonano chodniki wraz z małą architekturą, ogrodzono teren oraz zamontowano oświetlenie i monitoring. Jest to chętnie uczęszczane miejsce. 

Na początku kwietnia radny Łukasz Wodarski za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedział zorganizowanie akcji sprzątania lasu w okolicy placu zabaw. 

- To wstyd, żeby wokół placu zabaw na Polanie były takie miejsca. Trudno to nawet skomentować. Obiecuję zorganizować po świętach akcję sprzątania lasu na Halembie oraz złożę interpelację w sprawie miejsc w lesie, w których dochodzi do tego typu procederów - napisał radny. 


Mieszkańcy Halemby wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali fragment lasu

W niedzielę 18 kwietnia radny wraz z grupą ponad 30 osób ubrali rękawice, wzięli worki i posprzątali wspomniany fragment lasu. 

- Mamy to! Lasek wokół placu zabaw na Polanie uprzątnięty! Niesamowite zaangażowanie całych  rodzin, które przyszły zadbać o swój własny kawałek terenu zielonego. Ilość śmieci była przeogromna, ale to nie było przeszkodą dla zdeterminowanych mieszkańców. Dla dzieci to nieoceniona lekcja ekologii, chociaż wolelibyśmy, aby najmłodsze pokolenie nie musiałoby oglądać takich obrazków w naszych lasach - napisał radny Łukasz Wodarski. 

Radny poinformował, że to dopiero początek działań na tym terenie. 

- To dopiero początek działań w tym terenie i obiecuję, że będę w tych sprawach interweniować u odpowiednich służb i instytucji. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za dzisiejszą akcję i zapraszam wszystkich do dalszego wspólnego działania dla Naszej Małej Ojczyzny - podsumował radny.

Zobacz także

Komentarze (29)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Interes z zrzucaniem nielelegalnie' bądż legalnie? śmieci na terenach Skarbu Państwa bądż jego Spółek trwa już od kilkudziesięciu lat ! Tym samym Właściel czyIi i SP czyli MY buli za utylizację! A zgody na ten proceder wydają najzupełniej legalnie Samorządy ! Qrgany? Państwa ?najzupełniej leganie je prziklepujom ! A kaj KASA? I niych mi fto powie co niy miyszkomy w [...]U !

 • rudzianka

  więcej monitoringu w takich miejscach i po sprawie

 • boluś

  Jeszcze niydowno na Halembie kochany nasz Zarząd Miasta lokował przertwórnię?SKŁADOWISKO! ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH na terenie po Elektrowni z bocznym dojazdem od MIKOŁOWA I NIY BOŁO TELA HAŁASU co ło te pora worków śmieci! Potym uczestniczyli w procederze legalnego sprowadzania i składowania niylegalnych śmieci do Knurowa i tyż boło cicho. A terozki wielkie mecyje"

 • papa

  " BOLUŚ ", nie jestem specjalistom ale stan twojego umysłu wymaga pilnej interwencji lekarskiej. Artykuł o wozie a ty o kozie.

 • boluś

  ZGADZO SIE! Aniś specjalista ani rozumny' jo szkryklom o śmieciach niy tylko tych w lesie ale i o tych co rzondzom i robiom na nich biznes'

 • seniorka młoda

  !!!!!!!!!!! Proszę o taką akcje na HALEMBIE 2 posprzatamy las od SP 15 po nasz kochany kościół Bożego Narodzenia ) 98 % smieci to po pijakach lesnych !!!

 • Jola

  To zorganizuj. W czym problem? Wystarczy skrzyknąć grupę osób. Wystarczy tylko chcieć.

 • boluś

  Tyn wspaniały niy'poRADNY przedoł [...]a przy głosowaniu w sprawie podwyżek cen śmieci' to niych terozki sprząto MIASTO z kolegami i koleżankami. PINOKIOWY WAFELEK

 • Tymon

  wspaniały radny, widać że działa dla miasta .Dobrze że bolusia nie wybrali na radnego bo by wstyd przynosił jak w komentarzach

 • boluś

  INFO na Pejsie wysłoł do syćkich' z wyjontkiym SYĆKICH ŚWIYNTYCH !

 • Marjanna

  Najgorsze ze te smieci sprzatają dzieci a to dzielo starych patologii ktorym sie wydaje ze mogą wszystko. Takim Te smieci powinno sie położyc na wycieraczce.

 • olo

  Plus sprzątania przez dzieci jest taki, że może w przyszlosci nie wyrzucą śmieci do lasu

 • Janekbałwanek

  Melinę w środku lasku niektórzy sobie urządzili, strach dzieci tam wpuścić. Policja lub straż miejska tym musi się zająć.

 • Rudzianka

  Brawo wolontariusze!Za pewne wielu z nas codziennie idąc, jadąc do pracy mija takie miejsca i widzi...widzi nowe śmieci przybywajace kazdego dnia.Coraz wieksze gabaryty porozrzucane,stare lodowki,telewizory,suszarki na pranie,wersalki,opony,na bezczelnego zwożone worki ze smieciami...Ja dziennie widze takie miejsce i jest mi strasznie przykro,ze ludzie tak robią...Zastanawialam sie nieraz gdzie sluzby,ktore moglyby sie tym zajac raz na zawsze,wysprzatac takie miejsce, zainstalować w tych miejscach kamerki. W miejscach gdzie notorycznie pod osłoną nocy zwożone sa smieci, góry śmieci.Przeciez miasto moze czesciej organizowac na wiosnę taką akcję, płacimy podatki a zyjemy w takim syfie.

 • Halemba

  Szkoda że niektóre strony fb typowo halembskie nie chciały nagłośnić sprawy,

 • chop

  To miejsce gdzie przesiadują lokalni menele. Mam nadzieję, że po tej akcji nie będą już tam przesiadywać

 • Szpila

  Beda, a jak im syf zacznie przeszkadzac to sie przeniosa 15metrow dalej i tak caly czas to wyglada.

 • Elian

  Świetna inicjatywa... Tylko czy to nie miasto powinno dbać o czystość a nie mieszkańcy?

 • Grześ

  przede wszystkim mieszkańcy !

 • Kora

  Miasto to też mieszkańcy. Miasto nie wyrzuciło tych śmieci, raczej mieszkańcy niekoniecznie z tej okolicy, ale same się tam nie znalazły.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.