Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzi wandale w akcji. Po raz kolejny zdewastowali Orzegów Koksownia Park

 • Dodano: 2021-05-14 11:30, aktualizacja: 2021-05-14 12:42

Zrewitalizowany obszar po byłej Koksowni w Orzegowie - Orzegów Koksownia Park został oddany do użytku zaledwie kilka tygodni temu. Niestety, za sprawą nastoletnich wandali bywa sukcesywnie niszczony.


Przypomnijmy, że teren po dawnej koksowni Orzegów w Rudzie Śląskiej został otwarty 24 marca. Miejsce to przeszło gruntowną metamorfozę. Koszt inwestycji opiewał na 21 milionów złotych. Obszar oczyszczono z niebezpiecznych substancji, a rejon dawnego zakładu zaadaptowano na park z licznymi atrakcjami, m.in. tarasem widokowym, górką saneczkową, placami zabaw czy ścieżką dydaktyczną. Od tej pory ma pełnić funkcje rekreacyjne. Jak długo? Tego nie wiadomo. Przyglądając się powstałym tam uszkodzeniom, można wysnuć wniosek, że użytkownicy nie szanują znajdujących się tam urządzeń i elementów małej architektury.

- Koksownia Orzegów. Poniedziałkowy wieczór. Publikuję ten film bez komentarza. Dodam tylko jeszcze, że jeden ze sprawców został rozpoznany. Ma 16 lat. Sprawa skierowana do Sądu Rodzinnego. Napdawdę szkoda, że nie potrafimy dbać o nasz wspólny majątek. Przecież na pewno ktoś z dorosłych to widział i mógł interweniować. O rodzicach już nawet nie wspominam – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Zobaczcie nagranie!

Prezydent Grażyna Dziedzic w mediach społecznościowych zapowiedziała, że młodzi wandale będą sprzątać miasto, a rodzice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

To kolejna dewastacja

 Niestety, to nie jest pierwszy raz, kiedy młodzież zniszczyła elementy małej architektury znajdujące się na terenie po byłej koksowni Orzegów. Pierwsza dewastacja miała miejsce zaledwie tydzień po otwarciu placu. 30 marca wiceprezydent Krzysztof Mejer, przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ośmioosobowa  grupa młodzieży zdewastowała płot przy placu zabaw na terenie dawnej koksowni.

Zobacz także

Komentarze (98)    dodaj komentarz »

 • sąsiad

  Przecież te dzieci wciąż tam chodzą. To kwestia czasu kiedy znów coś zepsują.

 • Łorzegowsko patola

  Zaś krynciyło sie na placach zabaw pełno łorzartych łeboniow. Po nocy zaś pora sprzyntow zdewastowanych. Kaj te stare tych modych cysarokow ny pilnujom to choncwocom. Ny ma patrolow to durch tam bydom robić chaziel, polić trowa, woniać klyj, [...]cyć sie i doić. Nych mundurowi sam zacznom łazići i lepić kary.

 • Orzegowianka

  W dzien tego te smarkocze nie zrobiyli, to roz. Musieli po nocy lotac. A po drugie, to czego sie spodziewać, jak matki i ojcowie sami niewychowani, to przeca nic inkszego swoich dzieciarów nie nauczom. Bajtle chcom byc zauważone, to gupoty robiom. Jak by mieli inkszy obrozek w doma, to by takie nie byli. Bo zodyn chacharym sie nie rodzi. Szkoda że te mode ludzie nie majom lepszych wzorów do naśladowanio. No i co do patologii, to nie jest ona yno na Orzegowie, bo Ruda jest akurat wielko.

 • Mosz recht

  Toć...

 • yahu pawul

  po co patologii park ??! mieli ruiny i hasiok i to w sam raz dla nich ! 21 milionów miało iść na dziurawe i wyboiste drogi w mieście !!

 • Autorka

  Owszem, gnojki łażą i niszczą. Ale większość z nas bardzo dobrze wie, że jest tam patologia po. co tam zrobili taki fajny park? mają za sowje jakby nie patrzeć.. jest wiele innych normalnych miejsc, gdzie by się taki park przydał.

 • coż

  Wszędzie znajdziesz w całym naszym kraju patologiczne rodziny. One były, będą bo tak im wygodnie żyć. Orzegów ma także normalnych mieszkańców choć rzeczywiście przewyższa ich odsetek rodzin dysfunkcyjnych.

 • Orzegowianka

  Miejsca może są normalne,ty natomiast jesteś nienormalna.Wynika z twego wpisu, że nigdzie poza Orzegowem nie ma patologii.Zaklinasz rzeczywistość?Przez grupę debili mają cierpieć inni.Burloch Arena istnieje już chyba z 7 -8 lat .Na początku były dokładnie takie wpisy jak twój.Tymczasem jak na tak dużą ilość odwiedzających nic złego tam się nie dzieje.Gdybyś miała trochę wiedzy dlaczego na miejscu koksowni powstał ten park to byś teraz nie musiała pisać głupot ,że miał on powstać gdzie indziej(może zdradzisz nam gdzie)

 • Rozbawiona sytuacją

  Samowola i nie liczenie się ze zdaniem mieszkańców, brak odpowiednich doradców daje takie rezultaty

  • Rozbawiona sytuacją
   2021-05-19 11:43
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ANDI

  MOIM ZDANIEM WŁADZE ZA TO ODPOWIADAJĄ, ŻE W TAKIM ŚRODOWISKU PATOLOGI ROBIĄ TAKIE INWESTYCJE, A JAK SIĘ COŚ TAKIEGO ROBI TO CO DWA METRY ZOMOWCA Z PAŁĄ I [...]AĆ WIELA WLEZIE A RODZICOM RACHUNEK ZA PAŁOWANIE NAWET , A JAK NIE ZAPŁACĄ TO I RODZICÓW PAŁĄ , A TAK PAŁĄ NASZE WŁADZE MIASTA !!!!!!

 • Ad

  Jesteś gorszą patologią niż jest ta o której mówisz.Skąd się tacy biorą?

 • Zomo

  Tylko milicji już nie ma.

 • hans

  patologia

 • boluś

  Grunt to SAMOkretynKANCTWO ! Fto niy naszpońcioł za bajtla niych piyrszy ciepie kamolami. A COŁKI REJWACH POWINIYN BYĆ O WYWALONO KASA ! I to o to biego .

 • Toć

  Boluś ja tyż sie gupiało za Bajtla. Wujkowi do gumowca wciepło się kocio kupa, wagary, jechanie moplikiem bez prawka, kurzenie, picie piany z piwa itp.

 • Tylko prawda

  Znam większość sprawców tego zdarzenia, jak również ich rodziców. Dzień po tym incydencie sprawcy spotkali się pod domem jednego z nich, ustalając wersję przebiegu zdarzeń, opowiadali o tym bez żadnych skrupułów, jeden przyznał że nic oprócz kilku godzin prac społecznych ich nie spotka.A rodzicom co grozi? Nic! Nie pracują, utrzymywani z państwa, czyli z naszych pieniędzy.

 • Ruda

  Zabrać im pińcet plus i za nie naprawić szkody, które poczynili

 • Ja

  Wyssałeś tę opowiastkę z palca,o czym jestem przekonany na 100procent.

 • Tylko prawda

  Oj kolego/koleżanko i tu się mylisz.Społeczność orzegowska jest zbyt mała żeby tych młodych ludzi i ich rodziców palcem nie wskazać. Ci co ich znają wiedzą że to nie pierwszy i nie ostani ich wybryk.

 • realista

  No to rodzicom odebrac 500+, skoro nie umieją docenić czyiś pieniędzy, nie powinni tych czyjiś dostawać. Od razu by odpowiednio wyedukowali swoje "pociechy"

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.