Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na Halembie powstaje pawilon handlowy!

 • Dodano: 2020-12-18 10:30

W dzielnicy Halemba, wzdłuż ulicy Solidarności powstaje nowy pawilon handlowy. Jego budowa rozpoczęła się na początku tego roku, lecz przez długi czas praca stała w miejscu. Dopiero jakiś czas temu można było zauważyć nowości na placu budowy.

Halemba – dzielnica handlowa

Halemba słynie z dużej ilości supermarketów, położonych od siebie w niewielkiej odległości. W dzielnicy Halemba II, na ulicy Solidarności powstaje kolejne miejsce na rozwój handlu – mały pawilon. Mieszkańcy mają co do tej inwestycji mieszane uczucia.

„Niedługo na Halembie nie będzie nawet kawałka trawy. Wszystko przerobią na sklepy. Poza tym to dziwne miejsce na budowę. Zawsze to przestrzeń dla nowych biznesów, ale lokalizacja...  Nie jestem przekonany” – skomentował pan Damian, mieszkaniec Halemby.

„Nowe pawilony zupełnie zakryją sklepy, które są za nimi.. W obecnej sytuacji to szczególnie ważne. Każdy próbuje się jakoś utrzymać, a zasłonięte sklepy na pewno ucierpią.” – skarży się pani Ilona, pracująca w jednym ze sklepów, które zostaną częściowo zakryte przez pawilon.

A co na to mieszkańcy?

Mieszkańcy podkreślają, że Halemba ma wystarczającą ilość sklepów i z pewnością jest wiele innych inwestycji, które podniosłyby standard życia w dzielnicy. Wielu z nich zwraca uwagę na małą ilość parkingów i zwykłych terenów zielonych.

„Pawilon nie jest nikomu potrzebny. Parking przydałby się o wiele bardziej. Miejsc parkingowych zawsze brakuje, wiele razy musiałem objeżdżać całe osiedle w poszukiwaniu miejsca dla mojego samochodu.” – komentuje pan Łukasz, wieloletni mieszkaniec Halemby.

„Mogli zamontować kilka ławek, zasiać nową trawę i posadzić kwiaty. Albo zostawić ten teren w spokoju. Na Halembie zaczyna brakować miejskiej zieleni.” – skarży się pani Ewa, seniorka.

Lokalizacja inwestycji

Nowy pawilon powstaje wzdłuż ulicy Solidarności, tuż obok krzyża. Teren ten pozostawał niezagospodarowany przez wiele lat, dopiero w tym roku postanowiono rozpocząć na nim budowę pawilonu. Wybudowane lokale będą przeznaczone na wynajem. Na ten moment nie wiemy, kiedy budynek zostanie ukończony. Zapytaliśmy mieszkańców o to, jakie przedsiębiorstwa mogą powstać w pawilonie.

„Byle nie kolejna piekarnia. Nie wiem, może jakiś mały sklep odzieżowy? Albo obuwniczy. Na pewno coś bardzo małego.”

„Obstawiam mały spożywczak i pasmanterię.”

O tym, jakie sklepy pojawią się w pawilonie, dowiemy się dopiero po zakończeniu budowy, której końca na ten moment nie widać.

Na Halembie powstaje pawilon handlowy!

Zobacz także

Komentarze (27)    dodaj komentarz »

 • Grażyna

  Jestem przerażona zagospodarowaniem Halemby.Dawniej mówiono,,Zielona Halembka" Teraz zasmrodzona,zaśmiecona Halemba.W dodatku nie ma gdzie zaparkowac ani jak wyjechać w godz,szczytu z osiedla!!!Kochana ,,władzunio" pomóż nam wjechać i wyjechać z Halemby!!!

 • RedPill

  Ale po co ten pawilon jak PiS aury wykończą gospodarkę?

 • stary:(

  Myślałem, że to piętrowy parking. Jaki ja naiwny. Teraz to tylko zamknąć Solidarności dla ruchu kołowego i korki się zlikwiduje. "Podłość ludzka nie zna granic".

 • mieszkanka

  Bierzmy sie za sprzątanie lasu na Halembie. Jak można nazwać ludzi , którzy kryja sie do lasu by opróznić butelke czy puszkę i je zostawiają. Może Nadleśnictwo lub Gmina Ruda Śląska założyłaby monitoring terenów przy przystanku autobusowym przy ul. Solidarności. Zniknie zaśmiecenie, brud jak pare z tych osób zaplaci karę.

 • novarra

  Nareszcie będzie gdzie kupować . Bo dzisiaj jest trudno cokolwiek kupić szczególnie do jedzenia.Tym bardziej że jak kupię 3 sztuki to będzie taniej i se pojem.A i pluszaka mogę dostać . Nie ważne ze za dwa dni będzie na hasioku ale jak dają to trza brać. Taki pluszak to on na pewno nie jest wliczony w cena towaru i nie jest alergiczny a już na pewno uchroni nas przed cowidem bo one nie łapią tych zarazków są prawie jak maseczki.

 • lis

  Las jest własnością Lasów Państwowych.

 • Andy

  baranina jest w cenie, choc czasem baranów nie rozumiem, prości ludzie więc i proste wypowiedzi, żal mi co niektórych

 • fafik

  Niedawno napisałem ze Ruda Śląska to najbardziej zasmarowane kibolskimi smarowidłami miasto w Polsce i prosiłem żeby mnie z błędu wyprowadzić tzn pokazać innego rywala. Nie było odpowiedzi. Teraz napiszę że Ruda Śląska to najbardziej ubiedronkowane miasto w Polsce i też proszę o podanie przodownika w tych zawodach Ps a ten ktoś kto pisał o stanie lasu halembskiego ma pełną rację, wstręt bierze kiedy tam się idzie, bo ja pamiętam ten las jeszcze z lat 60-ych

 • fajerberga

  Nie zdziwię się, jeśli obecny parking ogólnodostępny przy nowo powstającym pawilonie zostanie oznakowany jako TYLKO DLA KLIENTÓW. Przy tej budowie już pojawiły się kartony z nabazgranym NIE PARKOWAĆ - jaśnie pan inwestor czuje się, jak pan na włościach...

 • Bob budowniczy

  Redakcja zapomniała dodać, że miedzy Lidlem a sklepem rowerowym na Halembie będzie kolejny bo już trwają prace.

 • Magma

  Na początku tego roku???? To trwa przecież już parę lat tylko tam się długo nic nie działo.

 • Helena

  Przecież tam rosły piękne młode lipy, a to że zasloni inne sklepy, to było wiadomo od początku. Teraz się obudzili? Chłop stawia już kolejny sklep na chodniku, a zapytaj dlaczego? To usłyszysz że mu wolno. Nie ma żadnych wymogów budowlanych np. 3,5 metra od sąsiadujących obiektów? Dla samej estetyķi a ten ostry kąt budowli, mógł skrócić o 2 metry, zyskałby na budulcu, a pożytek żaden. Zła decyzją, brak konsultantów budowlanych!

 • Elian

  Widać, że władza nie ma innego pomysłu na to miasto jak kolejne pawilony handlowe, markety czy magazyny...

 • egon

  Władza tego nie buduje tylko prywatny inwestor. Kup grunt i go zagospodaruj wg własnego uznania.

 • Iks

  A to jest inwestycja miejska czy prywatna?

 • Halembski

  Mysle, ze inwestowanie w taki pawilon, na osiedlu gdzie co drugi lokal stoi pusty, delikatnie mowiac, mija sie z celem. W dobie internetu i sklepow wielkopowierzchniowych, zapotrzebowanie na male sklepiki spada, a bedzie jeszcze gorzej. Dobrze, ze mamy ten las, ktorego teoretycznie nikt nie ruszy, bo gdyby nie byl panstwowy, to juz dawno bysmy mieli kolejne bloki i markety. Betonowa dzungla...

 • lis

  To prywatne pieniądze i nic nam do tego.

 • Endy

  Ciekawi mnie bar palestyna. Jestem tam codziennie i nie wiedziałem że to bar.

 • lis

  Budują to coś od 5 lat z przerwami, a nowe ławki już kończą obok placu zabaw i krzyża.

 • Krystyna

  A co dalej z pawilonem na Karmańskim ?

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.