Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na Wirku powstanie kolejny market?

 • Dodano: 2023-03-31 13:00

Mieszkańcy dzielnicy Wirek zauważyli, że między budynkami przy ul. 1 Maja 283 a 289 niedawno wykonywano odwierty pod rozpoczęcie ewentualnej budowy. Teren jest spory, więc to, co tam powstanie, również będzie pokaźnych rozmiarów. Czy będzie to kolejny market? Sprawdziliśmy to!

Kolejny market w Rudzie Śląskiej?

Na Wirku, między budynkami 1 Maja 283 a 289, znajduje się pokaźnych rozmiarów działka. W ostatnim czasie na jej terenie dokonywano odwiertów, co wskazuje, że prawdopodobnie już niebawem rozpocznie się budowa. Czego? Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Market Aldi na Wirku

O więcej informacji dopytaliśmy w rudzkim Urzędzie Miasta.

- Na terenie między budynkami przy ul.1 Maja 283 a 289 i garażami przy Fitelberga, w oparciu o pozwolenie z dnia 16 stycznia tego roku ma powstać budynek usługowy o funkcji handlowo-biurowej. Pozwolenie wydano na rzecz firmy Junior Adam Janus, a w dniu 24 lutego przeniesiono je na nowego inwestora Aldi Sp. z. o. o z siedzibą w Chorzowie - mówi rzeczniczka UM Agnieszka Piekorz-Hałczyńska.

Wygląda na to, że już niebawem na tym terenie rozpocznie się budowa marketu Aldi!

Komentarze (47)    dodaj »

 • Hanys

  Przedszkole jest vis a vis

 • Pracująca babcia

  Brak przedszkoli, żłobków.

 • Arek

  Lepiej by bylo mieszkania dla samotnych kawalerów wybudować a nie kolejny market

 • Achim

  Współczuję nieudacznikom piszącym o darmowych dla nich mieszkaniach. Każdy szanujący się człowiek pracuje i mieszkanie może sobie kupić. Jeśli się nie ma zapasu gotówki to idzie się do banku i bierze kredyt. A nie tylko ręce wyciągać i żądać za darmo !!!

 • Czytelnik

  Achim za darmo może, nie ale za przyzwoitą cenę za czynsz. Chłopie młodzi wezmą pożyczka z banku na kupno mieszkania ale będą się u Ciebie za darmo stołować.

 • mieszkaniec

  A może by tak spytać mieszkańców czy chcą kolejnych marketów? Pewnie to spowoduje osłabienie już istniejącego handlu i podatków i bezrobotnych znowu znowu ubędzie. Ktoś znowu ubije jednorazowy interes!

 • henry

  miasto nie jest od tego żeby komukolwiek budować mieszkania prosze sobie kupić albo wybudować

 • Monia

  A kto od tego jest?????

 • elo

  A od czego jest miasto mule.

 • prośba

  Cudowna wiadomość na Bykowinie też powstaje ,,Aldi". Może redakcja by napisała, kiedy dokładnie ma być otwarcie marketu na Bykowinie?

 • fafik

  Jakoś na tym portalu chyba nie było o pomyśle zbudowania mieszkań socjalnych w miejscu starej biblioteki na Wirku przy zachowaniu fasady budynku. Wirek kompletnie zdziadzieje od takich pomysłów jak supermarket czy socjalni lokatorzy, ale swoją drogą, jeśli ktoś buduje market, to nie po to żeby stał, czyli badania wykazały że narodowi nie potrzeba kin, teatrów, restauracji, kawiarń etc etc, za to zawsze się znajdzie miejsce na kupowanie kupowanie kupowanie itd Pretensje zatem nie do inwestorów i realizatorów, ale do samych siebie, Panowie i Panie

 • Kpina + ironia / szydera

  Jakoś na tym portalu jest artykuł o przekształceniu byłej biblioteki w budynek mieszkalny. A co do "badań", jak je określiłeś - jeśli jesteś głodny, to zapewne idziesz do kina, a jeśli potrzebujesz butów, to idziesz do restauracji... Ludzie w pierwszej kolejności rezygnują z "luksusów": bez kina, restauracji i kawiarni przeżyję.... Zresztą przy obecnych cenach biletów do kina czy teatru, to ludzie, którzy muszą liczyć każdą złotówkę, zastanowią się dwa razy, czy iść do kina, czy mieć co jeść przez tydzień.

 • fafik

  Nie chce mi się liczyć, ale sam policz, ile w Rudzie Śląskiej jest centrów handlowych i supermarketów, i "biedni" ludzie jakoś je zapełniają. Spójrzmy na drogi i samochody "biednych" ludzi, którym nb nie przeszkadza jeżdżenie autami z XXI wieku po drogach z XIX wieku. Spożycie alkoholu w Polsce systematycznie wzrasta i to też pewnie wynik "liczenia się z każdą złotówką" Kina, teatry... ? Biblioteki są darmowe i w szwach nie pękają. Jest rzeczywiście bieda i Śląsk wg mnie jest chyba na 1. miejscu w Polsce w zbieractwie śmietnikowym, ale to margines, a dla tego targetu centrów handlowych się nie stawia Ps ale znam przypadek pana z emeryturą górniczą, z ładnym mieszkaniem, z autem, ogródkiem działkowym i ze zbieraniem po śmietnikach :) c'est la vie

 • Kpina + ironia / szydera

  Nie rozumiem: czy w związku z drogami z XIXw. mamy z nich nie korzystać? Albo może mamy poruszać się po nich pojazdami z tej epoki? O bibliotekach nie wspominałeś poprzednio: były restauracje, kina i kawiarnie. Co do zbieracza - o tym samym facecie nie napiszę, bo z tego, co wiem, to ogródka nie ma, ale wyobraź sobie, że uzbierał w śmietnikach na fajnego mercedesa i jak jeździ na rowerze od hasioka do hasioka, to ma nawet specjalistyczny hak z pręta do wybierania puszek i butelek... :-)

 • Berndt

  Aldi? Ruda staje się powoli naprawdę obrzydliwym architektonicznie miastem, ruiny i markety. Taki przekładaniec…

 • Iza

  Smutne to wszystko, market na markecie....

 • Ja

  Pracuj będzie kasa

 • BARBARA

  Tragedia market goni market wybudujcie młody mieszkania czynszowe nie każdego stać na kredyt . Opamiętajcie się z tymi sklepami POLSKA chce polskie sklepy a ludzie chcą mieszkań zieleni spokoju . Jesteście żałośni w swoich decyzjach WSTYD WDTYD WDTYD

 • Marian

  Pani myśli , że jak wybudują mieszkania czynszowe, to będzie dobrze i będzie tylu chętnych?? Chętnych będzie patoli za darmo mieszkać, a normalni ludzi się trzymią od takich mieszkań z daleka. Przykład mieszkań + z kosmicznymi cenami za metr2 , a do tego bubel na bublu. Już kilkanaście lat temu, jak sam szukałam mieszkania dla siebie, to do kapitalnego remontu rudera w familoku miała wyjściową!!! stawkę czynszową za metr kwadratowy na przetargu, że porównywalnie to była kwota kredytu na moje i nie zdewastowane mieszkanie w bloku w normalnej dzielnicy.

 • Hrabia

  Mów za siebie słonce, ja chcę sklepów z dobrym towarem w dobrej cenie. Myślisz ze w tych sklepach które są pracuje ktoś inny niż Polacy? Mieszkania na rynku są, wystarczy zapłacić.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również