Wiadomości z Rudy Śląskiej

Najbliższy weekend w Rudzie Śląskiej. Co będzie się działo? [21-23 czerwca]

  • Dodano: 2024-06-21 11:00

Weekend zbliża się dużymi krokami. Warto zapoznać się z kalendarzem imprez na najbliższe dni, które będą obfitowały w wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie miasta. 

Noc Świętojańska w Bielszowicach

Dom Kultury w Rudzie Śląskiej - Bielszowice zaprasza na Noc Świętojańską, która odbędzie się w sobotę w Parku Strzelnica. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji i występów artystycznych. 

Zabawa w bielszowickim parku rozpocznie się o godz. 18.30 koncertem Orkiestry Dętej KWK " Bielszowice" pod batutą Zygmunta Kliksa. Zaraz po nim (godz. 19.15) można będzie usłyszeć występ Zespołu Akordeonistów im. E. Huloka pod kierownictwem Roberta Kiera. Z kolei o godz. 20.00 przed publicznością zaprezentuje się zespół "Mini Bazar", a następnie o godz. 21.15 swoje hity zaśpiewa Grzegorz Poloczek.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Zespoły teatralne "Moklandia" i "Jadesta" o 21.40 zaprezentują niezwykle klimatyczne widowisko świętojańskie, a zaraz po nim, o godz. 22.00 nastąpi rozpalenie ogromnego ogniska świętojańskiego. Z kolei o godz. 22.10 odbędzie się widowiskowy pokaz ognia, który zaprezentuje Teatr Ognia Nam Tara.

Uczestnicy Nocy Świętojańskiej będą mieli także okazję wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a także poszukają kwiatu paproci i będą bawić się przy muzyce DJ-a. Nie zabraknie również specjalnej strefy atrakcji dla dzieci, gier i zabaw z harcerzami z Hufca Ruda Śląska, a także strefy gastronomicznej.

Teatralne powitanie lata w ŚTI im. Henryka Bisty

Teatralne powitanie lata zaplanowano w Śląskim Teatrze Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. W piątek o godz. 18.00 spektakl "Szeryf z Fryn City" - śląska komedia z... Dzikiego Zachodu, po którym nastąpi spotkanie z aktorami. W niedzielę aż dwa przedstawienia: o 12.00 „Mało Szcziga z Karmańskiego” - spektakl familijny, a o 17.00 Gita Story-śląska komedia muzyczna. Bilety jeszcze dostępne w kasie ŚTI oraz on-line.

MBP Ruda Śląska: Dyskusyjny Klub Książki Dialog

W piątek o godz. 18.00 w Dyskusyjnym Klubie Książki Dialog dyskusja o książce Janusza Leona Wiśniewskiego: "Stany splątane". Zapraszamy do Filii 16 MBP w Rudzie Śląskiej przy ul. Wolności 20 w Rudzie.

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka - Spacer po Nowym Bytomiu

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej zaprasza w sobotę na kolejny spacer po dzielnicach Rudy Śląskiej.

Spacer odbędzie się 22 czerwca o godzinie 11:00, a zbiórka uczestników nastąpi na placu Jana Pawła II w okolicach kościoła pw. św. Pawła. To doskonała okazja, aby poznać bliżej historię miasta Rudy Śląskiej i zgłębić jego bogate dziedzictwo. Ilość miejsc nieograniczona, udział bezpłatny.

Mityng Jubileuszowy TL Pogoń Ruda Śląska

W sobotę o godz. 16:00 zapraszam na stadion lekkoatletyczny w Nowym Bytomiu na Jubileuszowy Mityng TL Pogoń Ruda Śląska.

Podczas spotkania kobiety sprawdzą się w biegach na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 4x100 m U18, 4x400 m U18, oraz skoku w dal i wzwyż, pchnięciu kulą, oraz rzucie młotem. Natomiast mężczyźni będą ze sobą rywalizować w biegach na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 4x100m U18, 4x400 m U18, skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, i rzucie dyskiem.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Achim

    Noc świętojańska to poganskie swieto. Prawdziny katolik nie bierze udzialu w tych obrzedach.

  • Martyna Bolenda

    Węzme udział.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również