Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Największy na Śląsku wieżowiec stanie w Rudzie Śląskiej?

 • Dodano: 2018-07-20 10:30

Są plany, że w naszym mieście stanie 125-metrowy biurowiec, a w nim hotel, biura, centrum kongresowe i skybar!

Dzielnica Chebzie, tuż przy DTŚ, 200 metrów od dworca, 100 metrów od pętli tramwajowej i autobusowej, kilkanaście kilometrów od innych dużych miast aglomeracji. Dobrze skomunikowane miejsce na mapie Śląska. To tam powstać ma najwyższy w regionie biurowiec Radius Silesian Business Center.

Radius jest obecnie jednym z naszych największych projektów, jaki mamy na wirtualnych deskach kreślarskich - zdradzają projektanci z biura TKHolding związani z Rudą Śląską.

Powierzchnia zabudowy biurowca będzie spora - to 8250 m2, zaś powierzchnia użytkowa wynosić będzie według projektów 75000 m2. Wieżowiec ma mieć 31 pięter. Nazwa "Radius" (ang. "promień") nawiązywać ma do bryły obiektu, która zaprojektowana została w oparciu o promienie przebiegające od środka do zewnątrz w kierunku miast Metropolii.

Najnowsze ogłoszenia z Rudy Śląskiej Sprawdź

Jaką funkcję będzie pełnił obiekt? Jak łatwo się domyślić, będzie to budynek biurowo-hotelowo-rozrywkowy. Strefa biznesowa z biurami, salami konferencyjnymi przeplatać się będzie z hotelem wyposażonym w pełną infrastrukturę rekreacyjną. Znajdziemy tam też przestrzeń gastronomiczną, lokale na wynajem, a nawet centrum handlowe! Dopełnieniem stanie się centrum kongresowe, a prawdziwą gratką ma być skybar na samej górze obiektu.

Szacunkowa cena budowy budynku opiewa na 225 milionów złotych. Inwestorem jest podmiot prywatny.

Mieszkańcy mają podzielone zdania co do tego typu inwestycji. Jedni upatrują w tym napływu do miasta nowych klientów, turystów, a nawet mieszkańców. Myślą też o powiększeniu się bazy miejsc pracy dzięki budowie kolosa. Inni sądzą, że wieżowiec nie przyniesie miastu nic dobrego, a będzie jedynie kolejnym przyczynkiem do tworzenia się betonowej pustyni w mieście.

Zobaczcie film promocyjny TKHolding dotyczący projektu Radiusa.

Największy na Śląsku wieżowiec stanie w Rudzie Śląskiej?

Zobacz także

Komentarze (84)    dodaj komentarz »

 • tere

  Ja wpuscic do kraju ciapatych postawić wieżowce rodem WTC i jeszcze te k... posłać na darmowy kurs pilotażu.

 • Menelaos

  Empire Chebzie BuildingTeraz tylko 70 metrowa figura Jezusa na Mrówczej Górce i rządzimy...

 • Rudzianka

  No no przy tych szkodach górniczych to on runie niczym domek z kart ..... Tyle w tym temacie

 • Zenobiusz

  Uwielbiam wypowiedzi "expertów" :D

 • yahu pawul - fryna

  W takich miejscach jak 'forum' zawsze (co naturalne) pojawia się cała masa bzdet-wpisów nie na temat ! Ja jednak zauważam co innego co jest ważne dla realizacji tego projektu ----->> !! Jak to zwykle w Polsce bywa zawsze pojawią się dziwaczne przeszkody. Otóż okazało się, że w planie zagospodarowania miejskiego najwyższą budowlę jaką przewidziano i zatwierdzono to wieżowiec czy komin o wysokości 100m, a Radius ma 125m. Władcy Rudy Śląskiej nie przewidzieli że może ich spotkać takie szczęście i zaszczyt, że ktoś zechce tu wybudować takie cudeńko klasy światowej ?! Pytanie teraz czy ten drobny szczegół planu da się szybko poprawić tak aby nie zniechęcać inwestora i aby nie uciekł z tym rewelacyjnym projektem gdzie indziej ??!Jeśli chodzi o takie szczegóły techniczne jak wysokość wieżowca to najlepiej oddać to w ręce fachowców czyli projektantów, inżynierów budownictwa, inwestorów , itp. Oni najlepiej wiedzą co jest możliwe do zbudowania ...Liczę na entuzjazm ze strony 'władców' miasta i szybkie poprawki w planie ....

 • chop

  Ruda Śląska nie ma uczelni, nie ma zaplecza gastronomicznego, kulturalnego, komunikacyjnego czy chociażby dobrze zagospodarowanych terenów pod inwestycje. Firmy wysokich technologii wybierają Katowice czy Gliwice. Przykro pisać, jestem rudzianinem od urodzenia, niemniej Ruda Śląska jako miasto "do pracy" z każdym rokiem traci na wartości. Ruda stoi, jeszcze istniejącymi kopalniami i ich kooperantami, paroma firmami z branży przetwórstwa oraz handlem. Tak się nie buduje przyszłości miasta, większość moich znajomych (jak i ja sam) pracujemy poza granicami miasta.

 • Zyg paw

  To Pan T. sporo zapłacił zeby artykuł od tygodnia był w czołówce portalu. Projekt, projektem ale czy go stać na realizację?! Drzewa wyciął wg lex szyszko taki POrządny! A co z wizją vice Mejera z poprzednich wyborów? Miały być stylowe lampy nowe wiaty na centrum przesiadkowym hehehe a tak na serio to przydaloby sie na chebziu pętla jakiś punkt przesiadkowy może poczekalnia z fastfodem i kioskiem. W zime i jesienia bywa tam nieprzyjemnie..... ps. A wiezowiec wysoki to go smrody nie pomaza!!!

 • yahu pawul - fryna

  normalnych ludzi takie coś fascynuje i nie marudzą o sprawach które leżą w gestii UM a nie prywatnego inwestora !

 • noelka

  Cokolwiek się pojawi w temacie możliwej inwestycji od razu jest pyskówka i głupie komentarze.Na szczęście jest też parę pozytywnych i mądrych wpisów.Ludzie zamiast wspierać i oczekiwać,że miasto może się rozwijać ciągle marudzą.Fakt,że obiecanek nowych inwestycji było już kilka i nie doszły do skutku jest naganny,ale może kiedyś coś się uda i zadowoli mieszkańców .

 • Magi

  Nie no! Pętla tramwajowa porośnięta chwastami, dwie stare ławki,a im w głowie[...]ny wieżowiec. Niech jeszcze centrum handlowe w nim zrobią.

 • Projektant

  SZANOWNI CZYTELNICY . NAJWIĘKSZY BIUROWIEC POWSTANIE Z KLOCKÓW LEGO

 • Giza

  To kafhauzioki i chebziorze go łoszabrujom,a i ta co stoi przy stawach się przirobi.

 • oburzony

  Giza , każdy sądzi według siebie . Może masz chrapkę na "łoszabrowanie"

 • Szakal

  Powstanie tak jak to Oceanarium, Ikea itp

 • Ja

  Lepiej zacznijcie budować parkingi piętrowe. W calym mieście koszmar z parkowaniem. Powstają nowe osiedla, przybyea samochodów. A najgorzej na Nowym Bytomiu.Masz sprawy w UM? - zapamnij, że zaparkujesz. Trzeba jeździć w kolko i szukać szczęścia.A potem lecieć spod Netto kilosy

 • Yma

  Pod netto parking płatny. Proszę uważać bo gapowe kosztuje.

 • Sylwia

  Możesz podjechac autobusem.

 • Rybka

  Jak na codzień jeździsz to trochę ruchu dobrze Ci zrobi, a noe pod same drzwi najlepiej by sie podjechalo

 • KRIS

  To chyba marzenie- o taka inwetycję miasto musiało by zabiegać a tu się nikomu nic nie chce nie , wladze siedzą i kila lat nic nie robią może gdzieś jakaś ławeczka, teraz drogi rowerowe pod koniec kadencji ale nic większego nic co by dalo rozwoj i pracę -kto ma jakieś wykształcenie i chce coś osiągnąć pracuje w miastach ościennych bo tu brak perspektyw. Ruda zostanie miastem emertów , cala Polska się zmienia krzystająć z duzych funduszy europejskich przez ostatnie 8 lat a tu co ostatnia jakieś małe granty aż płakać sie chce jak się jeździ po Polsce i tam widzi się zmiany, no cóż staraciłem nadzieje przez ostatnie lata że coś się zmieni i chyba już jej nie odzyskam.

 • Andrzej

  parkingów nie ma np w Rudzie 1 na Maya trzech radnych z tego rejonu i[...]a, siłownie chcą tylko radni budować o parkingi ciągle walka chcą by wspólnoty dopłacały drzewostan nie przycięty drzewa suche przewracają się tak źle jeszcze nie było od 16 lat.Władza ignoruje ludzi na każdym kroku. Ale wystawimy rachunek już nie długo.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.