Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie żyje Grażyna Dziedzic. Prezydent żegnają politycy, współpracownicy i przyjaciele

 • Dodano: 2022-06-17 09:00, aktualizacja: 2022-06-20 08:47

W czwartek wieczorem po ciężkiej chorobie zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele kondolencji. Prezydent Grażynę Dziedzic żegnają politycy, samorządowcy, współpracownicy i przyjaciele.


Krzysztof Mejer - wiceprezydent Rudy Śląskiej

O śmierci Grażyny Dziedzic poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej - Krzysztof Mejer. 

- Ta wiadomość złamała serca wielu osobom. Trudno będzie zabliźnić tę ranę, a także wypełnić pustkę, którą po sobie pozostawiła. Jej odejście to niepowetowana strata dla rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników oraz całego miasta, na którą nie sposób było się przygotować. Pani Prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością.  


Daniel Beger - prezydent Świętochłowic

Wyrazy współczucia wyrazili także prezydenci miast ościennych. Wśród nich znalazł się między innym prezydent Świętochłowic - Daniel Beger. 

- Bardzo przykra wiadomość dotarła do nas na koniec dnia. Pomimo usilnej walki z chorobą w ostatnich latach, zmarła Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Jestem przekonany, że ze swoją wiedzą, podejściem do człowieka, będzie miała po drugiej stronie mnóstwo pracy. Rodzinie, znajomym, włodarzom i mieszkańcom Rudy Śląskiej składam głębokie wyrazy współczucia... 


Marcin Krupa - prezydent Katowic

- Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Mimo swojej choroby zawsze była zaangażowana w sprawy swojego miasta. Rodzinie, Najbliższym, Współpracownikom Grażyny oraz Mieszkańcom Rudy Śląskiej składam wyrazy głębokiego współczucia.


Mariusz Wołosz - prezydent Bytomia

- Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarła wczoraj Pani Prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom Miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej. Pogrążonej w żałobie rodzinie i przyjaciołom, współpracownikom Pani Prezydent, mieszkańcom Rudy Śląskiej  i wszystkim, którym śp. Grażyna Dziedzic była bliska, składam wyrazy głębokiego współczucia.


Marek Wesoły - Poseł na Sejm RP

Kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom Grażyny Dziedzic złożył także poseł Marek Wesoły. 

- Z wielkim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Wszyscy wiedzieliśmy, że Pani Prezydent dzielnie walczy z chorobą nowotworową i wszyscy mieliśmy nadzieję, że wygra tę walkę. Niestety,  Opatrzność zdecydowała inaczej. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom ś.p. Grażyny Dziedzic składam kondolencje i szczere wyrazy współczucia. Niech Pan Bóg przyjmie Ją do swojej chwały. Świeć Panie nad Jej duszą.


Dorota Tobiszowska - Senator RP

- Z głębokim żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Pani Prezydent Grażyny Dziedzic. Łączę się w bólu z Rodziną i bliskimi, przekazując najszczersze wyrazy współczucia. Niech Bóg otoczy ją opieką.


Anna Peterko - komendantka Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego

- Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 16.06.2022 r., po ciężkiej chorobie, na Wieczną Wartę odeszła phm. Grażyna Dziedzic - Prezydent Rudy Śląskiej, Laureatka wyróżnienia Niezawodny Przyjaciel ZHP - Laska Skautowa, członkini Śląskiej Rady Przyjaciół Harcerstwa Chorągwi Śląskiej. Wspaniały Człowiek i wielki Przyjaciel Śląskich Harcerzy. Będzie nam Druhny bardzo brakowało. Przy innym ogniu,w inną noc.... Czuwaj!


Borys Budka - Poseł na Sejm RP

Wyrazy współczucia wyraził także poseł Borys Budka. 

- Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci prezydent Grażyny Dziedzic. Swoje życie poświęciła pracy dla innych, od blisko 12 lat jako prezydent miasta dbała o mieszkańców jej ukochanej Rudy Śląskiej. Najbliższym i współpracownikom składam wyrazy współczucia. Cześć Jej pamięci.


Kazimierz Karolczak - przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

– Dzisiaj zmarła Grażyna Dziedzic, Prezydent Rudy Śląskiej. Wyrazy współczucia dla najbliższych oraz dla wszystkich przyjaciół Pani Prezydent. Bardzo ceniłem sobie naszą współpracę w ramach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dziękuje za lata bezinteresownego wsparcia i współpracy.


Urszula Koszutska - radna śląskiego sejmiku wojewódzkiego

- Z żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Prezydent miasta Ruda Śląska, Pani Grażyny Dziedzic. Niech spoczywa w pokoju. Składam wyrazy współczucia najbliższym.


Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski

- Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Prezydent Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic. Składam najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Pani Prezydent.


Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego

- Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej doświadczonego samorządowca, osoby zaangażowanej w sprawy Śląska. W imieniu własnym i Zarządu Województwa składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim.

 

Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza

- Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci śp. Grażyny Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. Jako samorządowiec aktywnie działała na rzecz mieszkańców miasta oraz regionu. Rodzinie, Bliskim, Współpracownikom oraz Mieszkańcom Rudy Śląskiej składam wyrazy głębokiego współczucia.


Andrzej Kotala - prezydent Chorzowa

- Smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Rodzinie, najbliższym  oraz wszystkim mieszkańcom  Rudy Śląskiej składam wyrazy współczucia. Niech odpoczywa w pokoju.


Łukasz Wodarski - radny Miasta Ruda Śląska

- Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Prezydent Grażyny Dziedzic. Rodzinie, znajomym i współpracownikom składam szczere wyrazy współczucia.


Marek Szymański - radny Miasta Ruda Śląska

- Pani Prezydent do zobaczenia. Wyrazy współczucia dla całej rodziny...


Rafał Wypior - radny Miasta Ruda Śląska

- Smutna wiadomość od wczoraj obiega miasto, walkę z chorobą przegrała Prezydent miasta Grażyna Dziedzic... Pani Prezydent, dziękuję za każdą możliwość dyskusji. Nie było tego za wiele, ale mimo to o tym pamiętam. Nie raz nasze zdania się różniły, nawet bardzo. Nie raz wyszło, jak nasze spojrzenie na to, co nas otacza, jest inne. To wszystko teraz oceniam jako dobra nauka we wdrażanie się w życie samorządu... Dziękuję i do zobaczenia. Składam wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.


ZŁÓŻ KONDOLENCJE

Komentarze (7)    dodaj »

 • E-a W---k

  No boluś, Ty to wstydu nie masz.

 • giekar

  R.I.P.

 • Jaca

  No i co z tego że zmarła ,dziennie umiera w Polsce tysiące ludzi z błahych powodów a w szczególności dzieci których naprawdę jest szkoda że tak perfidnie umierają na oddziałach onkologicznych.

 • oburzony

  Ale nie każda z umierająca jest osobą publiczną , tu trzeba wdrożyć procedury z powołaniem komisarza miasta, nowymi wyborami itd. , dlatego ta wiadomość jest ważna dla mieszkańców, a śmierć każdego innego obywatela niekoniecznie.

 • boluś

  Treść komentarzawyścig do KORYTA rozpoczynty. I tylko to jest istotne!

 • Śl

  Wszyscy zaliczymy gleba ,czas wykasuje nie zdrowe życie naiwnych obywateli.

 • Rudzianka

  R.I.P.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również