Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niedzielski: nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże stosowanie zasad DDMAW

  • Dodano: 2021-02-25 07:15, aktualizacja: 2021-02-25 07:24

Nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże nam stosowanie zasad DDMAW – wskazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

To skrót od dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja i wietrzenie

Nie dajmy się rozpędzić III fali pandemii! Pomoże nam w tym stosowanie reguły #DDMAW, czyli: Dystans Dezynfekcja Maseczka Aplikacja #stopCovid Wietrzenie. Zachęcam do pobrania aplikacji, która pomoże zidentyfikować kontakt, ale chroni naszą prywatność – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Na rządowej stronie gov.pl podano, że STOP COVID to aplikacja, która pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w technologii Bluetooth. Jest bezpłatna i dobrowolna, jak zaznaczono – w pełni bezpieczna.

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Zapamiętuje każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • fajerberga

    Na chorelę mi maseczka na ulicy, skoro nie przebywam 15 minut w odległości poniżej 2m obok mijanych ludzi? A już wczorajsze "animacje" skuteczności poszczególnych rodzajów maseczek, pokazane w TV - mistrzostwo świata w ogłupianiu społeczeństwa. Czekam na maski p/gazowe, dostępne w biedronie w promocji" kup dwie w cenie jednej" :-) Pytanie tylko: co dalej, jeśli i te środki okażą się nieskuteczne? Czyżby rację miał p. Posobkiewicz twierdzący, że wirus przeminie, kiedy wiekszość społeczeństwa będzie już po kontakcie z nim? I żadne maseczki, takie, czy inne, wiele tu nie zmienią... że o szczepieniu trwającym dwa lata (wg szybkości dotychczasowej), a skutecznie chroniącym znacznie krócej, nie wspomnę... Totalny bezsens.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.