Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niedzielski: nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże stosowanie zasad DDMAW

  • Dodano: 2021-02-25 07:15, aktualizacja: 2021-02-25 07:24

Nie dajmy rozpędzić się trzeciej fali pandemii, pomoże nam stosowanie zasad DDMAW – wskazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

To skrót od dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja i wietrzenie

Nie dajmy się rozpędzić III fali pandemii! Pomoże nam w tym stosowanie reguły #DDMAW, czyli: Dystans Dezynfekcja Maseczka Aplikacja #stopCovid Wietrzenie. Zachęcam do pobrania aplikacji, która pomoże zidentyfikować kontakt, ale chroni naszą prywatność – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

Na rządowej stronie gov.pl podano, że STOP COVID to aplikacja, która pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Działa w technologii Bluetooth. Jest bezpłatna i dobrowolna, jak zaznaczono – w pełni bezpieczna.

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Zapamiętuje każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje – pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • fajerberga

    Na chorelę mi maseczka na ulicy, skoro nie przebywam 15 minut w odległości poniżej 2m obok mijanych ludzi? A już wczorajsze "animacje" skuteczności poszczególnych rodzajów maseczek, pokazane w TV - mistrzostwo świata w ogłupianiu społeczeństwa. Czekam na maski p/gazowe, dostępne w biedronie w promocji" kup dwie w cenie jednej" :-) Pytanie tylko: co dalej, jeśli i te środki okażą się nieskuteczne? Czyżby rację miał p. Posobkiewicz twierdzący, że wirus przeminie, kiedy wiekszość społeczeństwa będzie już po kontakcie z nim? I żadne maseczki, takie, czy inne, wiele tu nie zmienią... że o szczepieniu trwającym dwa lata (wg szybkości dotychczasowej), a skutecznie chroniącym znacznie krócej, nie wspomnę... Totalny bezsens.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.