Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noc Świętojańska w parku Strzelnica w Bielszowicach

 • Dodano: 2019-06-22 22:00

Noc świętojańska, zwana też Nocą Kupały obchodzona jest w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada ok. 21-22 czerwca i związana jest z letnim przesileniem Słońca. Z tej okazji Dom Kultury w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach zorganizował w parku Strzelnica rudzką Noc Świętojańską. 

To już dziesiąta edycja popularnej słowiańskiej imprezy.

- Przygotowaliśmy wiele atrakcji z tradycyjnymi już elementami, m.in. widowiskiem świętojańskim, pokazem tancerzy z ogniem,  konkursem "Wianki" czy szukaniem kwiatu paproci - mówiła Lucyna Cerlak, dyrektor Domu Kultury w Bielszowicach.

Powodów do świętowania jest więcej, ponieważ tutejszy Dom Kultury obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia, a miasto Ruda Śląska celebruje 60-te urodziny. 


W programie zaplanowano m.in. koncert Orkiestry Dętej KWK Bielszowice pod batutą Zygmunta Kliksa, która obchodzi już swoje stulecie istnienia. Po niej na plenerowej scenie wystąpił zespół akordeonistów im. E. Huloka prowadzony przez Roberta Kiera. Pomyślano też o najmłodszych, dla których przygotowano animacje, dmuchańce oraz olbrzymią karuzelę. Atrakcją imprezy był pokaz tancerzy ognia z zespołu „Nam-tara”. Odpalono też tradycyjne ognisko, a wieczór zwieńczył spektakl Teatru „Moklandia” oraz impreza taneczna przy muzyce DJa.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

 • Jolanta Schneider-Strąk

  Dziękujemy za piękne zdjęcia, pozdrawiam serdecznie Akademia Zabawy Smile :)

  • Jolanta Schneider-Strąk
   2019-06-25 10:29
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Anonim

  Ja się ostatnio przygotowywałam do dużej imprezy penerowej na Śląsku i powiem wam, że naprawdę można to super zorganizować. My korzystaliśmy z usług Catering Arts i mnóstwo fajnych pomysłów mieli, dobre jedzenie, atrakcje dla dzieci. Nie tylko ogromne miasta w Polsce mogą coś fajnego stworzyć.

 • Szczególarz

  Pragnę zauważyć, że noc świętojańska przypada dokładnie w noc między 23 a 24 czerwca, a nie około 21-22.06 jak napisano w artykule...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.