Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowe przystanki w pobliżu Dworca PKP w Chebziu. Kiedy zostaną oddane do użytku?

 • Dodano: 2023-08-23 13:30

Mieszkańcy naszego miasta zauważyli, że tuż przy dworcu na Chebziu pojawiły się 3 nowe wiaty przystankowe. Okazuje się, że nie wszystkie są przeznaczone dla autobusów. Kiedy nowe przystanki zostaną oddane do użytku?

Prace renowacyjne na Chebziu

Jak widać, prace modernizacyjne w okolicach dworca PKP na Chebziu idą pełną parą! Niedawno przed budynkiem Stacji Biblioteka pojawiły się 3 wiaty, sugerujące powstanie aż 3 przystanków. Andrzej Nowak, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Transportu Zbiorowego dementuje te informacje.

- W związku z pracami modernizacyjnymi w rejonie dworca PKP w Rudzie Śląskiej - Chebziu powstaną tam 2, a nie 3 miejsca przystankowe obsługujące transport zbiorowy (w tym przypadku autobusowy).

Dwie wiaty, które zostały usytuowane równolegle do torowiska, będą obsługiwały ruch autobusowy, zaś trzecia wiata, widocznie krótsza i mniejsza, która znajduje się na wysepce w centralnym punkcie przebudowy, będzie stanowiła schronienie dla czekających na postoju taksówek.

Kiedy ruch autobusowy zostanie przywrócony?

Skoro wiaty stanęły przy dworcu, kiedy będą podjeżdżały pod niego autobusy? Jak przekazuje pan Andrzej Nowak, zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień tego roku, więc przywrócenia ruchu w tym miejscu można spodziewać się jesienią. A jakie linie będą obsługiwały nowe przystanki?

- Aktualnie (przed modernizacją) funkcjonowały tam regularnie 2 linie autobusowe nr "118" (relacji: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP - Bytom Dworzec) oraz "147" (relacji: Ruda Śląska Halemba Pętla - Ruda Śląska Orzegów Waniora). I tak też pozostanie – wyjaśnia Andrzej Nowak.

Komentarze (4)    dodaj »

 • qaz

  Te wiaty to mają wyglądać i kosztować. Swoje zadanie ochrony przed różnymi warunkami pogodowymi to spełniają może w 20%. Chyba nikt z decydentów nie czekał w deszczu na autobus w tej wiacie bubel.

 • Hanys

  Zanim je uruchomią to już złomiarze się nimi zajmą.

 • Godulanka

  Skoro można było postawić wiatę dla korzystających z taxi to dlaczego zapomniano o pasażerach komunikacji miejskiej w Goduli na przystanku koło Starej Drukarni i na osiedlu Paryż gdzie wiaty zostały zlikwidowane przy okazji niedawnego remontu torowiska?

 • Rudolf

  Mieszkanki Chebzia nie grzeszą urodą. Dziewczyny już przed 30stką mają braki w uzębieniu, pomarszczoną cerę, sporą nadwagę, tatuaże rodem z kryminału, kilka udanych i nieudanych porodów za sobą. Ich konkubenci to przepoceni alkoholicy spod sklepu monopolowego nieopadal dworca. Dzięki przystankowi tacy ludzie będą mogli swobodnie przemieszczać się po mieście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również