Wiadomości z Rudy Śląskiej

O kulturze i nie tylko w programie "Perły Śląska". Prowadzącym Mirosław Szołtysek

  • Dodano: 2020-06-25 11:00

Już od lipca Telewizja TVS rozpocznie emisję nowego programu o kulturze i tradycjach Śląska. „Perły Śląska” prowadzić będzie Mirosław Szołtysek, znany artysta estradowy.

Śląsk ma charakter. To nie tylko kopalnie i postindustrialne krajobrazy, ale również tradycje, o które warto dbać. W programie „Perły Śląska” Mirosław Szołtysek, autor takich hitów, jak „Radość i zabawa”, „Kochane serce me” czy „Dej się pocałować”, odkryje przed widzami wiele skarbów, w które bogaty jest region.

„Perły Śląska” to program, który skupia się na ludziach. Pokaże, jak wyjątkowe są lokalne tradycje i osoby, które od wielu lat je pielęgnują. Każdy odcinek to inna ludzka historia. 

Spotkam się z hodowcami gołębi, pszczelarzami, wędkarzami i właścicielami ogródków działkowych. Chcę również pokazać śląską jedność; to, że niezależnie od tego, kto się w naszym regionie pojawia, jest mile widziany. Zawsze jako pierwsi wyciągamy rękę i pomagamy. To jedna z najpiękniejszych pereł Śląska – gościnność. Jestem dumny z tego, że w TVS będę prowadził właśnie taki program – mówi Mirosław Szołtysek.

„Perły Śląska” - premiera w TVS

Premierowe wydanie programu TVS wyemituje 4 lipca (sobota) o godzinie 17:15. Przedstawimy historię jednej z regionalnych firm, skupiających się na dobrych dla zdrowia wyrobach wędliniarskich marki „Świeżyzna”. Co więcej, przy tej okazji o tradycyjnym dla Śląska kunszcie wytwarzania krupnioków i żymloków, a także tym, jak cenne jest dbanie o to, co „nasze” opowie Witold Gaik, prezes firmy.

Dodatkowo, dla Mirosława Szołtyska „Perły Śląska” będą osobistą podróżą sentymentalną. 

Jeśli któryś z tematów „Pereł Śląska” nie byłby mi bliski, na pewno nie poruszałbym go w programie. Przecież są od tego inni. Każda z tych opowieści będzie więc poniekąd „moja”. Poznam tajniki pracy, która od zawsze mnie bardzo interesowała – pszczelarzy. Pojadę do domu górnika i zapytam jego żony, co czuła, kiedy codziennie szykowała mu obiad, i nie była pewna, czy jej ukochany wróci do domu i zjedzą go razem – zdradza prowadzący.

W kolejnych wydaniach programu widzowie dowiedzą się, skąd wywodzi się tradycja hodowli gołębi na Śląsku, a także przeniosą się do ogródków działkowych, które od lat są jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji do spędzenia wolnego czasu w regionie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.