Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od dzisiaj w Rudzie Śląskiej działa kolejny wymazobus!

 • Dodano: 2020-07-22 09:45, aktualizacja: 2020-07-22 11:28

Od dziś, 22 lipca, miasto uruchomiło kolejny wymazobus. Jego ekipa będzie pobierała w warunkach domowych próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

- Bardzo dziękuję Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed -  Godula za użyczenie samochodu. To nieoceniona pomoc! Ze strony miasta zapewniliśmy natomiast kierowcę, pielęgniarkę, paliwo i środki dezynfekcyjne, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej przekazała środki ochrony osobistej. Przypomnę, że na podobnej zasadzie funkcjonuje wymazobus, który uruchomiliśmy we współpracy z firmą Fraikin - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Decyzję o uruchomieniu kolejnej mobilnej ekipy wymazowej miasto podjęło, ponieważ w ostatnich dniach odnotowano znaczący wzrost zakażeń w Rudzie Śląskiej.

- Decyzję o uruchomieniu kolejnej mobilnej ekipy wymazowej podjęliśmy w uzgodnieniu z rudzkim sanepidem, bowiem w ostatnich dniach odnotowaliśmy znaczący wzrost zakażeń w naszym mieście. Wpływ na to ma przede wszystkim sytuacja w kopalni w Bielszowicach, gdzie od 15 do 20 lipca koronawirusa stwierdzono u 39 górników. Do zakażenia doszło też u 4 pracowników prywatnego zakładu - napisała prezydent.

Prezydent Grażyna Dziedzic zaapelowała do mieszkańców Rudy Śląskiej o ostrożność i stosowanie się do wytycznych sanitarnych.

- Bardzo Państwa proszę o ostrożność i stosowanie się do wytycznych sanitarnych. Odnoszę wrażenie, że część osób już zapomniała, że wciąż trwa stan epidemii, tymczasem zagrożenie jeszcze nie minęło - napisała Grażyna Dziedzic.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Adam

  Czy ktoś został poszkodowany przez tego wirusa? Po co ta cała szopka? Otwórzcie oczy

 • Binia

  Tak Adam niektórzy stracili rodziców, dziadków, współmałżonków i innych bliższych i dalszych...

 • nikola

  Na tego wirusa zmarlo nieporownanie mniej osob jak na grype, wiec po co to cale przedstawienie.wiekszosc to ludzie w wieku 60 plus. Wystarczy zrobic im test, ktory nie jest rzetelny, dopisac Covid i szafa gra.

 • Lelek

  Nikola jesli uwazasz ze grypa zabija wiecej ludzi w takim samym czasie co covid to moze sama powinnas wykonac test... (Na inteligencję)

 • Nikola

  NIe uważam, sprawdź dane a się przekonasz. Pozdrowienia dla trzeźwo myslacych

 • Adam82

  Powiem tylko tyle... zdrowia bo może się wkrótce przydać

 • Rudzianka

  Sorry,ale porownywanie covid-19 do grypy to juz nonsens.Grypa to inny wirus,mutuje bardzo szybko,nie zabija az w takim tempie ludzi na calym swiecie.Porownywanie dzialan wirusów i chorob do siebiekrawa o skrana nieodpowiedzialnosc ludzi jeszcze zdriwych.Rownie dobrze porównajmy do HIV.Ludzie zakazaja sie bardzo szybko,nastepstwo ktorym jest AIDS tez zabija codzien na swiecie setki ludzi,a mimo to,wiedzac jak sie rozprzestrzenia nadal ignoruje spoleczenstwo zasady przeciw zakazenu.Gdyby kazdy wiedzial ile wrod Was jest osob z wirusem hiv trzeslibyscie portkami.Ludzie robia testy na wlasna reke,chocvchoroba zabija w dłuższym tempie czasowym.Covid moze Ciebie nie zabierze,ale Twojego bliskiego juz moze zabrac.

 • Konkluzja

  Ci co zmarli zostali poszkodowani ...

 • Pacjynt

  Szpakmed Godula najlepszo poradnio z Adą na czele:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.