Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oddział Otolaryngologiczny w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej nadal nie działa

  • Dodano: 2023-06-01 09:00

Oddział Otolaryngologiczny w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej nadal nie działa. Jego działalność po zawieszeniu, miała zostać wznowiona od 1 czerwca. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

Oddział Otolaryngologiczny w rudzkim szpitalu nadal zawieszony w działaniu

22 kwietnia br. w rudzkim szpitalu miejskim zawieszona została działalność Oddziału Otolaryngologicznego. Stan ten miał trwać do końca maja. Jak poinformowali jednak przedstawiciele rudzkiej placówki, oddział nie wznowi działalności od 1 czerwca. Jest to spowodowane "niewystarczającą obsadą lekarską".

Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiła się informacja dotycząca działania Oddziału Otolaryngologicznego.

- Szanowni Państwo, w związku z niewystarczającą obsadą lekarską na Oddziale Otolaryngologicznym, która uniemożliwia zabezpieczenie udzielania świadczeń zdrowotnych całodobowo, informujemy o konieczności dalszego zawieszenia pracy tegoż Oddziału od dnia 01.06.2023 r. - czytamy w komunikacie szpitala. 

Tym razem, w komunikacie nie została podana potencjalna data wznowienia działalności oddziału. Przedstawiciele szpitala przypomnieli jedynie, że pacjenci wymagający "ostrego zabezpieczenia" w ramach świadczeń laryngologicznych mogą uzyskać pomoc w placówkach miast ościennych udzielających świadczeń całodobowo. 

- Jednym z bliższych ośrodków jest klinika w Zabrzu przy ul. Skłodowskiej-Curie 10. Przewlekła pomoc laryngologiczna udzielana będzie w naszej Poradni Laryngologicznej, której działanie zostało rozszerzone w związku z obecną sytuacją - czytamy w komunikacie szpitala opublikowanym w mediach społecznościowych. - Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać problem i wznowić pracę Oddziału Otolaryngologicznego. O wznowieniu pracy Oddziału poinformujemy Państwa, gdy tylko będzie taka możliwość.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Rudzie Śląskiej

Warto przypomnieć, że szpital już wcześniej miał problemy z funkcjonowaniem oddziałów. Przez kilka miesięcy działanie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej było zawieszone, a pacjenci, którzy wymagali opieki w ramach oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, byli zmuszeni do korzystania z placówek w Zabrzu oraz Bytomiu. 

Jednak ten problem udało się już rozwiązać. Początkowo informowano, że oddział wznowi działalność 1 lutego. Tak się jednak nie stało. Ostatecznie termin ponownego otwarcia oddziału przesunięto na 1 kwietnia. To efekt rozstrzygnięciem procedury konkursowej na zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych realizowanych przez wspomniany oddział. Od początku miesiąca oddział działa już w pełnym zakresie. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Beksa

    Łapówkarze zawsze chowają się za L4.

  • SideEffect

    Jak oddział ma działać, jak pielęgniarki się hurtem pochorowały? ( jak miały przejść na inny oddział). Ale być może, jak wznowi działalność, to nastapi z kolei seria cudownych ozdrowień :-D

  • Mieszkaniec

    To, że laryngologia nie działa to jedno. Ale to, iż znów nie ma neurologii bo została zamknięta całkowicie to drugie. Władze miasta trzeba by rozliczyć za to co robią z tym szpitalem. Mieszkańcy nie mają gdzie się leczyć. I niech szanowny Pan Prezydent Pierończyk nie próbuje oczu ludziom mydlić że to jest nieprawda. Neurologia udarowa nie działa od roku czasu.To jest dramat. Za takie coś to do prokuratury za narażenie mieszkańców na utratę życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również