Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogólnopolska zbiórka na walkę z COVID-19: "Wspieramy polską służbę zdrowia"

 • Dodano: 2020-03-19 14:00, aktualizacja: 2020-03-20 12:58

Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Polski i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. W odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę pieniędzy na doposażenie ośrodków medycznych w niezbędny sprzęt.

W obliczu nowej sytuacji coraz częściej słyszymy, że w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu walki z nowym patogenem. Internauci postanowili się zmobilizować i wspomóc lekarzy i pielęgniarki w tej nierównej walce z wirusem.

Apele o pomoc od pracowników sektora medycznego

Na skrzynkę mailową fundacji codziennie napływają apele o pomoc od pracowników sektora medycznego, którzy informują o ogromnych niedoborach środków ochronnych oraz sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Siepomaga publikuje niektóre z tych wiadomości na stronie zbiórki.

Bardzo proszę o pomoc łomżyńskiemu szpitalowi, który jest w tej chwili przekształcany na zakaźny. Nasz szpital to biedny szpital. Brakuje personelu, a również masek, gogli, odzieży ochronnej. Lekarze z naszego szpitala panikują, brakuje wszystkiego. Nie możemy do tego dopuścić. Nie dość, że zabrali nam jedyny szpital w mieście, to jeszcze problemem są braki podstawowego sprzętu..." - brzmi jedna z wiadomości od personelu medycznego, opublikowana na stronie siepomaga.pl.

Dlatego fundacja Siepomaga zorganizowała zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią.

- Ta zbiórka powstała po to, by móc zebrać środki na niezbędne wyposażenie powstających właśnie oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze wszystkimi szpitalami, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie - czytamy na stronie zbiórki.

Potrzeba 5 mln złotych

Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę, informując jednocześnie, że cały czas organizuje kontrahentów, którzy mogliby dostarczyć środki ochrony osobistej. Obecnie może zamówić:

 • 700 tys. maseczek,
 • 50 tys. kombinezonów,
 • 50 tys. przyłbic,
 • 500 tys. jednorazowych rękawiczek.

Jednak koszt tego zamówienia wynosi około 5 mln złotych. Sprzęt zostanie rozdysponowany w różnym czasie, bo na niektóre środki trzeba będzie poczekać.

- Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie! - czytamy na stronie zbiórki. - Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!

Polacy nie raz już udowodnili, że w sytuacjach kryzysowych potrafią się zjednoczyć i zmobilizować. Obecnie na koncie zbiórki są już ponad 3 miliony złotych, a kwota ta rośnie z każdą minutą. Jeżeli chciałbyś wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Komentarze (20)    dodaj »

 • Olo

  Lekarze specjaliści odwołują wizyty zaplanowane na NFZ; boją się zarazić, ale prywatnie przyjmują bez problemu. Za pieniądze wirus im nie straszny. Niech sami sobie kupują środki ochrony. Stać ich.

 • Cyba

  Siepomaga niech sobie idzie po kasę do TVP i Dudy . Głupich szukają czy co ?

 • zonk

  Duda i TVP mają kasę na swoją propagandę i piękne sceny jak wódz narodu na koniu walczy mieczem z wirusem. Szkoda tylko że wirus z Chin a nie z Niemiec bo wtedy dopiero by to pięknie w TVP wyglądało.... Suweren ich nie interesuje. Jest taka stara prawda, jak umiesz liczyć to licz na siebie.

 • daro

  Zredukować na ten trudny okres 500+ na 200+ i się pieniądze od razu znajdą i to w pokaźnych ilościach.

 • realista

  wyebane, kroją nas na ZUS i NFZ jak baranów, przychodzi co do czego to POLSKA kraj nasz w ciemnej [...]ie. wierzycie w to że jest u nas tak mało przypadków ? to oczywiste, bo ilość testów jest ograniczona, a Wy teraz zrzutki srutki chcecie organizować, dajmy sobie spokój, pozamiata kogo ma pozamiatać i jakoś będzie... być może i mnie, i tak jesteśmy jeno baranami w zagrodzie korporacji Świata...

 • no comments

  Bravissimo!!!

 • zorro

  Fajnie by był jakby nasze rudzkie firmy również pomogły naszym rudzkim placówkom w tym ciężkim czasie. Chodzi mi przede wszystkim o pierwszy front czyli SOR i pogotowie.

 • bagatela

  SOR taaak warto mu pomagać, tylu ludzi już uśmiercili.

 • Koń

  Pewnie ci co mieli kiedyś być przyjemność dobrze potraktowani na SOR w goduli to może się dorzuca a reszta pokaże im to co oni podczas 6 godzinnych oczekiwań z urazem nogi do kardiologa na godulskim SOR

 • Anty PiS

  Nie rozumie przecież PiS wczoraj powiedział ze da 212 MLD złotych a my obywatele mamy robić zrzutkę? Kpina kpina kpina albo już ktoś zwęszył możliwość szybkiego dorobienia się 5 mln

 • długopis

  Teraz dopiero obnaża się głupota polskich rządów. Każdy miał inne priorytety, tylko nie to co jest najbardziej potrzebne. Topi się pieniądze w górnictwo, TVP, świątynie opatrzności, rydzyka i inne bzdety. Niestety za ich marnotrawstwo zapłacimy my. Oni mają przecież zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.

 • Smutny mieszkaniec

  Gdzieś ostatnio widziano 2 miliardy złotych. Może jeszcze wszystkiego nie wydali i leży im w sakiewce 5 milionów drobnych?

 • Jacek

  5 milionów to kura sobie odprawy weźmie :)

 • Mamamuminka

  Nie dosc, ze wiele osob nie pracuje, to jeszcze sie mamy dorzucac do tego bajzlu? A panstwo co bedzie robic? Rozdawać zasilki i 500?

 • Riczi

  Zawsze wspomagam zbiórki w szczytnym celu, ale w sytuacji jaką mamy obecnie, to uważam że to bezdyskusyjnie rola państwa. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?Podobno mamy tyle pieniędzy w budżecie, że nie sposób tego przewalić.

 • Mkaro

  No właśnie w takich sytuacjach wychodzi na jaw w jak "dobrym" stanie jest nasze państwo.

 • jo

  Dokładnie. Niech tvp odda nawet niecałe 2mln i tak nic tam w tv nie leci :)

 • rex

  To nie dwa miliony tylko DWA MILIARDY!!!

 • UE da

  Tak masz rację przecież dostaną przyzwoitą kwotę na walkę z wirusem.

 • Lol

  Oj tam, zaraz zaczną się komisję, ekspertyzy, projekty, opracowania.... i 35 miliardów z UE zniknie w kieszeniach rodzin polityków w Warszawce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również