Wiadomości z Rudy Śląskiej

PGG rozpoczęła realizację projektu instalacji fotowoltaicznych

 • Dodano: 2019-07-03 10:30, aktualizacja: 2019-07-03 13:57

Polska Grupa Górnicza S.A. rozpoczęła realizację projektu instalacji fotowoltaicznych. To pierwszy na taką skalę projekt realizowany na terenach górniczych i obiektach przemysłowych w Polsce.

PGG rozstrzygnęła przetarg na montaż instalacji fotowoltaicznych dla Oddziału KWK Ruda, Ruch Halemba. Przedsięwzięcie będzie realizowane ze środków własnych spółki i obejmuje montaż ok. 500 kWp instalacji fotowoltaicznych na dachach obiektów należących do kopalni. Wykonawca ma pięć miesięcy na realizację zadania od czasu podpisania umowy.

Spółka rozstrzygnęła także przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej związanej z zabudową 35 dachów istniejących budynków, a także montaż ponad 20 MWp instalacji fotowoltaicznej na hałdzie przy kopalni Sośnica (wzdłuż autostrady A4). Wybór wykonawcy tego projektu przewidziany jest na wrzesień br.

- Produkowana energia z instalacji fotowoltaicznych zostanie wykorzystana w całości na potrzeby własne PGG, co pozwoli na ograniczenie poboru energii z sieci, a w konsekwencji większą niezależność energetyczną spółki. Przedsięwzięcie to stworzy także nowe miejsce pracy dla osób nadzorujących pracę tych instalacji – mówi Tomasz Rogala, prezes PGG.

Jednocześnie Polska Grupa Górnicza przystąpiła do opracowywania green booka – kompleksowego dokumentu, w którym znajdą się założenia oraz nowe kierunki rozwoju spółki związane m.in. z projektami fotowoltaiki, zgazowania węgla oraz rozwoju nowych usług w oparciu o infrastrukturę i potencjał górnictwa.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Hanz Kloc

  Zamiyniom wongliki na panelikii siedzom w chałpce na Chalkidikia Ty na mrowcyj gorce jak zwierzew waloncyj się jak w Pizie wieży

 • Hanz Kloc

  PePeG kiej co tak dobrze na kasie sięleży, to Ty się lepij tyn swój maras ze drogi zbjyrej, bo go cały momy na ścianach.Sto lot tymu, to take autko ze szczotom i wodom jechali, a teraz się czeko aże dysc śleci. Na ja, zapomniołech, że momy postymp .. dysc je ekologiczny jak panel fotowoltaiczny

 • Pracownik

  Premia 1000zl niech sobie wsadza na jastrzębskiej 6200. Byle do końca roku i przenosiny do JSW

 • kwiatowe

  Mam u siebie panele od zeszlego roku. Place za prad 12zl m-c.

 • jo

  no ciekawe co z ta premia !!! kaj związki!!!

 • dołch Ynymu cześ

  Jedyne co Ci mogą zaproponować to Kawa :P

 • Bolek

  Hehehehe związki...jeszcze napisz mi że Solidarność...

 • Maxsiu

  Ciekawe co pgg powie na premię w jsw

 • Jaro

  A co ma powiedzieć to dwie inne spółki co ma jedno do drugiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również