Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pieluszka dla maluszka

 • Dodano: 2017-05-17 07:45, aktualizacja: 2017-05-17 07:09

Po raz drugi rudzki magistrat włącza się w archidiecezjalną akcję „Pieluszka dla Maluszka”! Do 31 maja br. w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze Urzędu Miasta, można zostawić pampersy, ubranka, zabawki oraz wszelkie akcesoria dla niemowląt.

Trafią one m.in. do domów samotnej matki oraz ochronek dla dzieci.

W ubiegłych latach zbiórka spotkała się z bardzo dużym odzewem. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – podkreśla rudzianka - Monika Fenisz - z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W ubiegłym roku w akcji udział wzięło 37 parafii, 27 szkół, 17 przedszkoli oraz 5 innych placówek z 27 miast. Organizatorzy zebrali ponad 920 paczek pampersów, kilkaset pieluch luzem, chusteczki, zabawki, ubranka oraz akcesoria dla niemowląt. Rzeczy te trafiły do Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, Ochronki przy Bazylice w Piekarach Śląskich, Hospicjum Małego Dziecka w Tychach oraz wielu rodzin m.in. z Rudy Śląskiej, Katowic, Paniówek, Świętochłowic, Siemianowic, Chorzowa, a nawet ze Lwowa.

Dla porównania w roku 2015 w akcji udział wzięło 29 parafii, 27 szkół i 10 przedszkoli znajdujących się na terenie naszej archidiecezji. Zebraliśmy wtedy ponad 650 paczek pampersów – wspomina Monika Fenisz. - Ludzie zgłaszają się do nas bardzo chętnie. W tym roku pytali już od kilku tygodni, czy akcja będzie i od kiedy mogą przeprowadzać zbiórkę. W tym momencie jest ponad 60 miejsc, gdzie zbierane są pieluchy. Odbiór jest bardzo pozytywny i ludzie naprawdę chcą pomagać. Są miejsca, które już po raz trzeci włączają się w akcję, a także nowe placówki – dodaje.

W Rudzie Śląskiej zbiórki zorganizowane zostały w Miejskim Przedszkolu nr 20, Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów Miejskiej Biblioteki Publicznej, parafii św. Andrzeja Boboli (Wirek), parafii Bożego Narodzenia (Halemba), Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Kawalca, parafii Matki Bożej Różańcowej (Halemba), parafii Podwyższenia Krzyża Świętego (Kłodnica), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II (Kochłowice), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (Kłodnica), parafii św. Michała Archanioła (Orzegów), Gimnazjum nr 7 (Wirek), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka (Wirek) oraz Zespole Szkół nr 5. W Urzędzie Miasta przyniesione rzeczy można pozostawić w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze magistratu.

Wszystkie dary w czerwcu zostaną rozwiezione w większości do tych miejsc, które co roku wspieramy – zapowiada Monika Fenisz.

Placówki, które chciałyby się włączyć w akcję i zorganizować u siebie zbiórkę, proszone są o kontakt pod nr tel. 501277662 lub mailowo na adres: ksm.katowice@gmail.com.

Pieluszka dla maluszka

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • bronka

  Uważam,ze pomoc do hospicjum dziecięcego jest jak najbardziej zasadna. I chciałabym aby tam moje rzeczy trafiły wiec chyba zrobię to osobiście bo nie jestem przekonana o pomocy rodzinom z Orzechowa czy Panewnik.Rodzice dzieci z hospicjum nie mają wpływu na sytuację ich umierających dzieci a rodzice dzieci z Rudy SL i okolic mogą zacząć coś robić aby sytuacja życiowa się poprawiła.

 • Orzegowianka

  Ty c...

 • Szcziga

  500+ i co jeszcze? Mam wspierac patologie a sama zwlekam z 1 dzieckiem bo mam obawy czy podolam finansowo? To juz jest paranoja. Uczycie tylko wyciagac rece

 • punkt widzenia

  D...sz! Pogadamy jak dane Ci będzie zostać matką.

 • Szcziga

  To bede wszedzie zebrala o pomoc a nie brala sie za uczciwa robote? Taki krzyz dla ciebie byc matka? Moze sie poswiec dla swoich dzieci a nie wyciagaj lapy po wszystko co daja?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.