Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierwsze "Kino z Krzykiem" za nami!

  • Dodano: 2018-04-26 08:45, aktualizacja: 2018-04-26 09:23

W Kinie Patria odbył się wczoraj niezwykły seans filmowy. Na sali kinowej zasiedli rodzice z... niemowlakami. To pierwsza tego typu akcja w Rudzie Śląskiej. "Kino z Krzykiem" daje szansę młodym rodzicom, by nawet z małym dzieckiem mogli zobaczyć film w kinie, nie narażając się na negatywne komentarze ze strony innych widzów.

- Obie jesteśmy matkami i stwierdziłyśmy, że nie ma w tym mieście takiej akcji, skierowanej głównie dla rodziców z dziećmi. Jak wiemy wychowywanie dzieci to praca na pełen etat. Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na wyjście np. do kina. Dlatego stworzyłyśmy projekt, po części także dla siebie,i  zaprosiłyśmy do niego rudzian ze swoimi pociechami. Jak widać pomysł był dobry - mówiła Marta Glamb, współorganizatorka wydarzenia.

Pierwsze "Kino z Krzykiem" odbyło się w środę. Młodzi rodzice wraz ze swoimi pociechami wybrali się na seans filmu „Cudowny chłopak”. W tym samym czasie na terenie całego kina dzieci bawiły się wraz z animatorami, na specjalnie przygotowanych matach. Partnerem akcji został Oddział Ginekologii i Położnictwa w Rudzie Śląskiej oraz Bank Mleka. Przed każdym filmem przedstawiciele tych dwóch instytucji, przeprowadzać będą krótki wykład.

- Fajna akcja skierowana dla młodych rodziców. Jak wiadomo nie mamy za dużo czasu dla siebie przy małym dziecku. Wyjście do kina z dzieckiem jest całkowicie poza naszym zasięgiem, a zostawienie synka pod opieką np. dziadków też nie zawsze jest możliwe. Dlatego ta opcja bardzo mi odpowiada. My oglądamy film, dzieci się bawią i nikomu nie przeszkadza, że maluchy płaczą lub biegają między fotelami – mówiła pani Agnieszka, która w kinie pojawiła się z mężem i 2 letnim synkiem.

Organizatorki zadbały o wszystkie rzeczy, które są potrzebne rodzicom z małymi dziećmi. Na sali znajdowały się: przewijaki i maty dla najmłodszych. Zabawki ze względów higienicznych rodzice przynieśli z domów sami. Na korytarzu swoje stanowisko mieli animatorzy, znajdował się kącik do kolorowania, kącik filmowy oraz nowoczesna fotobudka. Impreza, podobnie jak Kino dla Kobiet, będzie odbywała się cyklicznie – raz w miesiącu.

Pierwsze "Kino z Krzykiem" za nami!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sofija

    Niektóre niemowlaki maja ze trzy latka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.