Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany 68-latek przekroczył prędkość. Grozi mu do 2 lat odsiadki

  • Dodano: 2023-10-12 08:30, aktualizacja: 2023-10-12 08:51

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, gdy znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez Policję

We wtorek rano policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierowców kontrolując prędkość na ulicy 1 Maja. Ich uwagę zwróciła kia, która już na pierwszy rzut oka jechała za szybko. Zmierzyli jej prędkość, a miernik wskazał 89 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci zatrzymali do kontroli kierującego.Znaczne przekroczenie prędkości nie było jednak jego jedynym przewinieniem. Jak się okazało, 68-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie nieco ponad 1,5 promila alkoholu. Jazda z tak dużą prędkością i do tego w stanie nietrzeźwości stanowiła ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz samego kierującego. Na szczęście, mężczyzna został wykluczony z ruchu przez rudzkich policjantów.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.
Po raz kolejny mundurowi apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze!

Komentarze (1)    dodaj »

  • observer

    Grozi....i wszystko w tym temacie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również