Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany kierowca firmowego busa wiózł poszukiwanego przez sąd 28-latka...

  • Dodano: 2024-06-13 07:45, aktualizacja: 2024-06-13 08:08

Blisko pół promila alkoholu w organizmie wykazało badanie 42-letniego kierowcy forda, który firmowym busem wiózł pracowników. Legitymowanie pasażerów ujawniło, że jeden z nich jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Policjanci z rudzkiej drogówki dzięki takim kontrolom wyłapują osoby, które mają problemy z prawem.

Poszukiwany pasażer ujawniony podczas legitymowania

Policjanci z drogówki prowadząc kontrole pojazdów, zatrzymali kierowcę forda transita, który miał w swoim organizmie prawie pół promila alkoholu, wypełniając tym znamiona wykroczenia. Jazda po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym wysoką karą grzywny i obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów. Jak zawsze, mundurowi sprawdzili tożsamość wszystkich pasażerów busa i szybko okazało się, że siedzący w środku 28-latek z województwa dolnośląskiego, jest poszukiwany przez sąd celem osadzenia go w zakładzie karnym, gdzie ma odbywać karę pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą grzywnę. Obaj zostali zabrani do rudzkiej komendy, gdzie mundurowi wykonali z nimi dalsze czynności. Poszukiwany 28-latek zgodnie z sądowym nakazem mógł wpłacić 3000 złotych grzywny i uchronić się od pobytu w więzieniu. Wystarczył jeden telefon i cała należna grzywna została wpłacona na konto sądowe, a mężczyzna dzięki temu uwolnił się od kary zastępczej.

Osoby, które ociągają się z zapłatą grzywny, często myślą, że sąd zapomni o ich zobowiązaniach, że policjanci czy komornicy ich nie znajdą. Są w błędzie. Jak widać po opisanym przypadku, nawet w odległej części kraju dzięki policyjnemu systemowi, mundurowi wiedzą, co legitymowany ma na sumieniu. Wielokrotnie kwota, jaką należy wpłacić, jest niewspółmiernie niska do wstydu, jaki można zrobić sobie w pracy czy wśród znajomych. - informuje oficer prasowy rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Policjanci z drogówki i ogniw patrolowych rudzkich komisariatów cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców i sprawdzają ich status w policyjnych systemach. Oprócz kierowców legitymowane są też osoby jadące razem z nim w samochodzie. Wciąż zdarzają się tacy, którzy w czasie rutynowej kontroli mają coś na sumieniu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kpina + ironia / szydera

    Stek bzdur. Co to znaczy: "Jak zawsze, mundurowi sprawdzili tożsamość wszystkich pasażerów busa." oraz "Oprócz kierowców legitymowane są też osoby jadące razem z nim w samochodzie." ? Na jakiej podstawie - się pytam? To, że gliniarz ma prawo legitymować, nie oznacza, że może to robić zawsze i wszędzie. MUSI MIEĆ PODSTAWĘ PRAWNĄ I FAKTYCZNĄ, a samo przebywanie w pojeździe zatrzymanym do kontroli - jak to durnie i nieprawnie nazywają - rutynowej - nie stanowi przesłanki do legitymowania pasażerów. Za to bezpodstawne legitymowanie stanowi podstawę do ukarania gliniarza - nieuka. Bo za chwilę okaże się, że każdy człowiek idący chodnikiem zostanie legitymowany, bo gliniarz ma takie widzi mi się? Nie, tak to nie działa...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również