Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany rudzianin zostawił trójkę dzieci bez opieki. 4-latek sam wszedł do jeziora!

 • Dodano: 2021-07-20 12:00, aktualizacja: 2021-07-20 13:18

4-latek bez opieki wszedł do jeziora i zachłysnął się wodą. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie szybka reakcja ratowników wodnych. Ojciec dziecka był pijany.

W sobotę 17 lipca mogło dojść do prawdziwej tragedii nad zalewem Nakło-Chechło. 4-letnie dziecko weszło do wody w "strefie niebezpiecznej", gdzie jest głęboko. 

– Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników mogłoby dojść do tragedii. Na miejsce przyjechali ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy podjęli decyzję o zabraniu dziecka na obserwację do szpitala – relacjonował  podkom. Damian Ciecierski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Pijany mężczyzna z Rudy Śląskiej zostawił dzieci same na plaży

Chłopiec przebywał nad wodą razem ze swoim rodzeństwem – 9-letnią siostrą i 8-letnim bratem. Dziećmi powinien zajmować się ich ojciec, mieszkaniec Rudy Śląskiej, jednak jak się okazało, ten przebywał w pobliskim barze.

– Mężczyzna był przekonany, że skoro na plaży znajdują się ratownicy WOPR, to dzieci powinny być bezpieczne – przekazał podkom. Damian Ciecierski.

46-letni ojciec był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a dzieci zostały przekazane pod opiekę najbliższej rodziny.

Rudzianin został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Prokurator objął go także policyjnym dozorem. O sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny, a policjanci złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Małe dzieci powinny być przedmiotem naszej szczególnej troski

– Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki, ale też sytuacje, w których inne osoby wyrządzają dziecku krzywdę – przestrzegają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Według policyjnej statystyki tylko w ciągu ostatniego weekendu 17-18 lipca w Polsce utonęło aż 12 osób, natomiast od początku lipca doszło już do 51 tragedii.

Zobacz także

Komentarze (41)    dodaj komentarz »

 • Tofik

  wiadomo jaki region tacy ludzie .Prawdziwa śląska kultura

 • Rudy

  I tak to jest w Rudzkim MOPsie kto potrzebuje naprawde to kartkomania itd. albo wcale ale takim co pija i patologi to tak jak [...]om W Zabrzu daja bo sie boją ze im roz...a biura........

 • Jo

  500 piw +

 • znawca

  Niestety jeszcze w marketach nie było tak tanich piw. 500 + nie starcza na zakup 500 sztuk.

 • Erwin

  Ale na 300 w promocji wystarczy

 • Rudzielec

  300+ i 500+ to już niedługo ZUS, będziecie zadowoleni, już nikt nie będzie mógł ingerować w życie światłych rodziców,krytykowaliście ciężką pracę pracowników MOPS to teraz będzie już totalny luzik, brawa dla hejterów.

 • tbs

  W mopsie 95% nierobów pracuje.

 • Jola

  Jaką ciężką pracę? Jakoś w terenie ich nie widać

 • Joy

  Kompanie z Mopsu to tak ciężko pracują że szkoda gadać.Lecą w wała równo a jak dochodzi gdziekolwiek do tragedii to mają jedną śpiewke na swoją obronę że nic nie wskazywało na to że dojdzie do takiej tragedii ...Jakby wypełniały uczciwie swoje obowiązki a nie leciały w kulki to połowa tragedii było by mniej ...

 • Hehło

  500+ przyjechalo na "fczasy" na Chechełko do zagrzybionego PRLowskiego baraku.Teraz mogą sie w koncu odchamic i tatusia z tej radosci tak poniosło ze zpomnial ze ma dzieci i ze ich pieniądze sie bawi. W tej calej ras...nej zapijaczonej patologii cierpią niewinne dzieci

 • Marta

  istne hanysowo, przepijają 500+ , dzieci produkują dla kasy

 • Hanys

  A ty gorol pewnie albo góral co czeka na tych z dudkami z 500+ czy z dofinansowaniem dzieci do wakacji. Co ma piernik do wiatraka, czy że Śląska czy nie czy za 500+ ludzie ogarnijcie się pisząc komentarze.

 • elo

  Tak samo jak te tępe gorole takie jak ty.

 • Też Ojciec

  Ale żaden tata nie jest od tego żeby zajmować się dziećmi!!!!! od tego jest matka i zrozumcie to w końcu.

 • Pracownik lipcowy

  No tak, bo jest od picia i palenia papierosów. Walnij się mocno w łeb, bo i tak nic ci się nie stanie z tym zlasowanym mózgiem.

 • Też Ojciec

  widać że twoja cie bija.moja jest wytrenowano i przynosi mi zimne piwsko z lodówki. Córki tak samo.

 • Pracownik lipcowy

  No musieli cię koledzy mocno bić, bo ledwo składasz zdania, a alkohol już uszkodził resztki neuronów. Polecam odwiedzenie AA.

 • monidło

  Narobić dzieci - na plaży zajmowac będą się nimi ratownicy, w szkole nauczyciele, w domu może jacyś dobrzy sąsiedzi A ojciec zaoszczędzony czas może przeznaczyć na przepijanie zasłużonego 500+ i ewentualnie na dalszą reprodukcję

 • Karl

  Na nogi się lecz...

 • Frog

  Nawalony tatuś 1500+ typowy elektorat pisu

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.