Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany rudzianin zostawił trójkę dzieci bez opieki. 4-latek sam wszedł do jeziora!

 • Dodano: 2021-07-20 12:00, aktualizacja: 2021-07-20 13:18

4-latek bez opieki wszedł do jeziora i zachłysnął się wodą. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie szybka reakcja ratowników wodnych. Ojciec dziecka był pijany.

W sobotę 17 lipca mogło dojść do prawdziwej tragedii nad zalewem Nakło-Chechło. 4-letnie dziecko weszło do wody w "strefie niebezpiecznej", gdzie jest głęboko. 

– Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników mogłoby dojść do tragedii. Na miejsce przyjechali ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy podjęli decyzję o zabraniu dziecka na obserwację do szpitala – relacjonował  podkom. Damian Ciecierski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Pijany mężczyzna z Rudy Śląskiej zostawił dzieci same na plaży

Chłopiec przebywał nad wodą razem ze swoim rodzeństwem – 9-letnią siostrą i 8-letnim bratem. Dziećmi powinien zajmować się ich ojciec, mieszkaniec Rudy Śląskiej, jednak jak się okazało, ten przebywał w pobliskim barze.

– Mężczyzna był przekonany, że skoro na plaży znajdują się ratownicy WOPR, to dzieci powinny być bezpieczne – przekazał podkom. Damian Ciecierski.

46-letni ojciec był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a dzieci zostały przekazane pod opiekę najbliższej rodziny.

Rudzianin został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Prokurator objął go także policyjnym dozorem. O sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny, a policjanci złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Małe dzieci powinny być przedmiotem naszej szczególnej troski

– Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki, ale też sytuacje, w których inne osoby wyrządzają dziecku krzywdę – przestrzegają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Według policyjnej statystyki tylko w ciągu ostatniego weekendu 17-18 lipca w Polsce utonęło aż 12 osób, natomiast od początku lipca doszło już do 51 tragedii.

Zobacz także

Komentarze (41)    dodaj komentarz »

 • Tofik

  wiadomo jaki region tacy ludzie .Prawdziwa śląska kultura

 • Rudy

  I tak to jest w Rudzkim MOPsie kto potrzebuje naprawde to kartkomania itd. albo wcale ale takim co pija i patologi to tak jak [...]om W Zabrzu daja bo sie boją ze im roz...a biura........

 • Jo

  500 piw +

 • znawca

  Niestety jeszcze w marketach nie było tak tanich piw. 500 + nie starcza na zakup 500 sztuk.

 • Erwin

  Ale na 300 w promocji wystarczy

 • Rudzielec

  300+ i 500+ to już niedługo ZUS, będziecie zadowoleni, już nikt nie będzie mógł ingerować w życie światłych rodziców,krytykowaliście ciężką pracę pracowników MOPS to teraz będzie już totalny luzik, brawa dla hejterów.

 • tbs

  W mopsie 95% nierobów pracuje.

 • Jola

  Jaką ciężką pracę? Jakoś w terenie ich nie widać

 • Joy

  Kompanie z Mopsu to tak ciężko pracują że szkoda gadać.Lecą w wała równo a jak dochodzi gdziekolwiek do tragedii to mają jedną śpiewke na swoją obronę że nic nie wskazywało na to że dojdzie do takiej tragedii ...Jakby wypełniały uczciwie swoje obowiązki a nie leciały w kulki to połowa tragedii było by mniej ...

 • Hehło

  500+ przyjechalo na "fczasy" na Chechełko do zagrzybionego PRLowskiego baraku.Teraz mogą sie w koncu odchamic i tatusia z tej radosci tak poniosło ze zpomnial ze ma dzieci i ze ich pieniądze sie bawi. W tej calej ras...nej zapijaczonej patologii cierpią niewinne dzieci

 • Marta

  istne hanysowo, przepijają 500+ , dzieci produkują dla kasy

 • Hanys

  A ty gorol pewnie albo góral co czeka na tych z dudkami z 500+ czy z dofinansowaniem dzieci do wakacji. Co ma piernik do wiatraka, czy że Śląska czy nie czy za 500+ ludzie ogarnijcie się pisząc komentarze.

 • elo

  Tak samo jak te tępe gorole takie jak ty.

 • Też Ojciec

  Ale żaden tata nie jest od tego żeby zajmować się dziećmi!!!!! od tego jest matka i zrozumcie to w końcu.

 • Pracownik lipcowy

  No tak, bo jest od picia i palenia papierosów. Walnij się mocno w łeb, bo i tak nic ci się nie stanie z tym zlasowanym mózgiem.

 • Też Ojciec

  widać że twoja cie bija.moja jest wytrenowano i przynosi mi zimne piwsko z lodówki. Córki tak samo.

 • Pracownik lipcowy

  No musieli cię koledzy mocno bić, bo ledwo składasz zdania, a alkohol już uszkodził resztki neuronów. Polecam odwiedzenie AA.

 • monidło

  Narobić dzieci - na plaży zajmowac będą się nimi ratownicy, w szkole nauczyciele, w domu może jacyś dobrzy sąsiedzi A ojciec zaoszczędzony czas może przeznaczyć na przepijanie zasłużonego 500+ i ewentualnie na dalszą reprodukcję

 • Karl

  Na nogi się lecz...

 • Frog

  Nawalony tatuś 1500+ typowy elektorat pisu

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.