Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijany rudzianin zostawił trójkę dzieci bez opieki. 4-latek sam wszedł do jeziora!

 • Dodano: 2021-07-20 12:00, aktualizacja: 2021-07-20 13:18

4-latek bez opieki wszedł do jeziora i zachłysnął się wodą. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie szybka reakcja ratowników wodnych. Ojciec dziecka był pijany.

W sobotę 17 lipca mogło dojść do prawdziwej tragedii nad zalewem Nakło-Chechło. 4-letnie dziecko weszło do wody w "strefie niebezpiecznej", gdzie jest głęboko. 

– Chłopiec zachłysnął się wodą i gdyby nie szybka pomoc ratowników mogłoby dojść do tragedii. Na miejsce przyjechali ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy podjęli decyzję o zabraniu dziecka na obserwację do szpitala – relacjonował  podkom. Damian Ciecierski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Pijany mężczyzna z Rudy Śląskiej zostawił dzieci same na plaży

Chłopiec przebywał nad wodą razem ze swoim rodzeństwem – 9-letnią siostrą i 8-letnim bratem. Dziećmi powinien zajmować się ich ojciec, mieszkaniec Rudy Śląskiej, jednak jak się okazało, ten przebywał w pobliskim barze.

– Mężczyzna był przekonany, że skoro na plaży znajdują się ratownicy WOPR, to dzieci powinny być bezpieczne – przekazał podkom. Damian Ciecierski.

46-letni ojciec był pijany. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a dzieci zostały przekazane pod opiekę najbliższej rodziny.

Rudzianin został doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 5 lat więzienia za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci, którymi miał obowiązek się opiekować. Prokurator objął go także policyjnym dozorem. O sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny, a policjanci złożą wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Małe dzieci powinny być przedmiotem naszej szczególnej troski

– Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Wiele z nich to nieszczęśliwe wypadki, ale też sytuacje, w których inne osoby wyrządzają dziecku krzywdę – przestrzegają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Według policyjnej statystyki tylko w ciągu ostatniego weekendu 17-18 lipca w Polsce utonęło aż 12 osób, natomiast od początku lipca doszło już do 51 tragedii.

Zobacz także

Komentarze (41)    dodaj komentarz »

 • bezpartyjny

  Niestety inni wyznawcy partyjni też pobierają 500+ choć mogli się zrzec tej zapomogi.

 • Karl

  Tania sensacja, jak zwykle zresztą...

 • tbs

  Milcz zakało.

 • UE17

  W Niemczech za taki numer tatusiek mógłby stracić prawa rodzicielskie które było by mu ciężko odzyskać!!

 • 23kwiat

  Nie wyjeżdżaj tu z Niemcami bo oni zabierają Polakom ich dzieci ,ciágle majá inne praes

 • Wjk

  Niech żyje 500+.. i patologia która je dostaje. Ten kraj to patologia. Pijesz kasy nie dostajesz. Tak to mamy nierobów coraz więcej. Młodych co im pracować się nie chce bo po co MOPS da.

 • Padre

  Dożywotni zakaz otrzymywania 500+, dzieci jakoś by podziękowały "tatusiowi". W Norwegii, tatuś by dzieci ostatni raz zobaczył w swoim życiu idąc do baru. Tam dziecko jest najważniejsze, twarde prawo ale prawo!

 • TLK

  Co kogo obchodzi Norwegia czy Szkopy.

 • Jorg

  Super tata, na medal albo branzoletki. A tak z innej beczki, gdzie na Chechle przy brzegu jest głęboko?

 • spadek

  Ogromna głębia jest pomiędzy wyspą a małą plażą po drugiej stronie.

 • xxx

  Wystarczy ze tak małe dziecko się przewróci i zachłyśnie wodą.

 • Mimoza

  Dla 4 latka wszędzie jest głęboko

 • Okocim

  No, miał dwa promile to już był podpity. Pamiętajcie rodzice pilnując swoich niepełnoletnich dzieci nigdy nie pijcie alkoholu bo to wy jesteście ich opiekunami. Dobrze, że dzięki ratownikowi nie doszło do tragedii. Ojca nie żal mi należy mu się kara, łącznie z odebraniem praw rodzicielskich oraz przymusowym odwykiem jeśli zajdzie taka konieczność.

 • olo

  Podpity bo miał dwa promile? Pijany jest przy 6?

 • znawca

  Przy 6 promilach teoretycznie powinien nastąpić zgon.

 • Jorg

  Teoretycznie

 • cHyło nOkło

  no i fajnie, tatinek zabroł latorośle na wodę w upały i w barze nie dali mu posiedzieć... przeca mioł dopiero 2 promilki a dzień we lato długi... no a tak serio szkoda mi tych dzieci, a najgorsze jest to że pewne schematy niestety w życiu dorosłym takie dzieci powielają... dobrze że nikomu nic się nie stało (dzieciom)

 • szwajne hund

  Dobrze, że uratowali... ufff byłoby 500zł mniej na alkohol. Brawa dla ratowników! Brawa dla pijaka, gdyby nie pijak to ratownicy i ekspedientki z monopolowego nie miałyby pracy! Policja powinna podziękować ojcu za wkład w bioróżnorodność i zakupić mu czteropak na drogę powrotną!

 • As

  Ludzie czy Wy wiecie co to znaczy ironia?

 • Grzesie

  Ale ty jesteś głupi twoja wypowiedź mówi sama za siebie

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.