Wiadomości z Rudy Śląskiej

Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 37 został doposażony w nowe atrakcje

 • Dodano: 2021-12-21 13:30, aktualizacja: 2021-12-21 14:34

Zakończyła się realizacja kolejnego projektu z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 37 im. Pracowitych Pszczółek został doposażony w nowe atrakcje. 

- W ramach tej inwestycji zostały zainstalowane nowe urządzenia do zabawy, które będą służyły przedszkolnej społeczności oraz okolicznym mieszkańcom - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 37 im. Pracowitych Pszczółek

Plac zabaw wzbogacił się m.in. o dwa domki i dwie huśtawki, zainstalowano również takie urządzenia do zabawy jak: statek, samochód, koparka, osa, warsztat mechaniczny i pracownia florystyczna, które pojawiły się w strefach nauki i relaksu. Pod huśtawką, dla bezpieczeństwa dzieci, została zamontowana specjalna gumowa mata. 

Na tym jednak nie koniec. Dzieci będą poznawały również świat i zwyczaje pszczół, dzięki 6 dwustronnym znakom edukacyjnym. Z kolei latem przedszkolny plac zabaw upiększy łąka kwietna, na której zasadzonych zostanie kilkadziesiąt gatunków kwiatów. 

Warto dodać, że  w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wymieniony został też fragment przedszkolnego ogrodzenia oraz ustawionych zostało 8 koszy na śmieci. Wartość inwestycji to prawie 205 tys. zł.

- Z okazji oddania do użytku placu zabaw przedszkolaki przygotowały wspaniałą uroczystość, w której w moim imieniu uczestniczył Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej. Dzieciaki pięknie zaprezentowały swoje talenty, śpiewając tańcząc i robiąc różne rzeczy do jedzenia, a także kosmetyki z wykorzystaniem miodu - napisała prezydent Grażyna dziedzic.

Zakończone projekty z tegorocznego BO

Siedem zakończonych wcześniej projektów z tegorocznego budżetu obywatelskiego to:

Pozostałe wybrane przez mieszkańców projekty są już wykonywane, a są to:

 • budowa boisk do piłki nożnej i koszykówki w Halembskiej Strefie Aktywności Fizycznej,
 • plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 27,
 • sensoryczny plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 47,
 • rozbudowa terenowych tras rowerowych w Parku Strzelnica
 • oraz strefa relaksu na osiedlu Ficinus.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

 • Bunia

  W ramach budżetu obywatelskiego wybudujcie sobie parking tylko dla pracowników, albo zróbcie remont gabinetów - tak samo mieszkańcy będą mogli z tych dobrodziejstw korzystać jak z przedszkolnych placów zabaw.

 • Maria

  Pani Grażynie i Panu Krzysztofowi bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tak cudowne podejście do mieszkańców naszego miasta. Dbają Państwo nie tylko o starszych ale również o najmłodszych. Dzieci są naszą przyszłością. Jestem wdzięczna za otwartość i życzliwość. Wiem że możemy na Państwa liczyć a budżet obywatelski zawsze zostanie należycie wykorzystany ku uciesze wszystkich mieszkańców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.