Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Po naszymu" o tym, co ważne. Dejcie pozór! Posłuchejcie! - #KORONAWIRUS

 • Dodano: 2020-04-02 08:15, aktualizacja: 2020-04-02 08:21

Śląska Policja walczy z COVID19... po śląsku. Przedstawiamy 5 audio porad policjantów, w związku z epidemią koronawirusa.

Wskazówek w śląskiej gwarze udzielił mł. asp. Marek Jon z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który w 2014 roku zdobył tytuł Wicemistrza Śląskiej Godki.

POSŁUCHAJCIE PORAD W GWARZE ŚLĄSKIEJ, KTÓRE PRZEDSTAWIŁ MŁ. ASP. MAREK JON:

PLIKI DO POBRANIA

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Oficer

  Oczywiście jestem przeciwnikiem tej absurdalnej kwarantanny, która winna dotyczyć jedynie osób z gorączką, kaszlejących, kichających, bez czucia smaku, z utratą węchu itp. dlatego potrzebna jest samokontrola i odpowiedzialność do tego higiena no i niestety dystans tak aby nie zostać przypadkowo oplutym w trakcie rozmowy, o kontaktach intymnych, czułościach i przytulaniach na razie wolałbym zapomnieć dla dobra własnego i osoby przytulanej :) Co roku w Polsce umiera 400 000 osób i nikt nie płacze a teraz taka panika, której fatalne skutki odczujemy niebawem :(

 • Joanna

  Pan Marek Jon byłby idealny, do nagrania audiobook z bajkami dla dzieci! Cudowny głos!

 • Marijon

  Warto jeszcze dodać, że pan Marek Jon pochodzi z naszego miasta. Nie wiem czy jeszcze tu mieszka, ale jego rodzice tak.

 • Jorg

  Pozdrowiom wszystkich ślonzokow i zachyncom do napisanio komyntorzy po naszymu ,jo jusz mom pełno żić tego pierońskigo koronusa ,czekom kedy to sie wszystko skończy i wszyscy bydom zdrowi i bydom mogli wylyść z doma żeby inchalować swoje puca na świyżym lufcie , pyrsk lutkowie .

 • salut policjon

  Ja suchomy, siedzymy w doma z żicom. Odkażomy sie łod środka wlywnie gorzołom i jest git. Co miesionc jadymy do Kaufa co by my mieli co zrić. Lejzymy tam w maskach i glazyjach co by ny erbnąć tyj korony. Łoboszczynia dobre, ino wiela to jeszcze potrwo...?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.