Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie 2020 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2020-12-31 10:00

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2020 roku.
 

Koronawirus - sytuacja w Rudzie Śląskiej. Najnowsze statystyki

Wielkie zainteresowanie mieszkańców Rudy Śląskiej wzbudziły informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Jednym z najczęściej przeglądanych artykułów był ten dotyczący aktualnych statystyk dotyczących zakażeń w mieście.
 

Protest ws. sportu: "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" brzmiały okrzyki

Nowy Rok rozpoczął się w Rudzie Śląskiej od protestu. 30 stycznia o godzinie 16 na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej rozpoczął się protest przeciw polityce finansowania sportu przez miasto. "Nie ma kasy na drużyny? Nie ma miejsca dla Grażyny!" skandowali protestujący. Protest pod nazwą "Żółta kartka dla zarządu i rady miasta" zgromadził przede wszystkim reprezentantów rudzkich klubów, zarówno prezesów, trenerów jak i sportowców. Oprócz nich nie zabrakło także mieszkańców, którym nie jest obojętny los sportu w naszym mieście.


Pożar poddasza przy ul. Krasińskiego. Z budynku ewakuowano ponad 20 osób

20 stycznia po 4 rano na poddaszu kamienicy przy ulicy Krasińskiego wybuchł pożar. Z budynku zostały ewakuowane 23 osoby w tym 6 dzieci. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Strażacy otrzymali informację o pożarze tuż po godzinie 4. Na miejsce przybyło 14 zastępów straży pożarnej. Jak się okazało w 3-kondygnacyjnym budynku przy ulicy Krasińskiego, płonął dach. Strażacy ewakuowali z płonącego budynku 23 osoby, w tym 6 dzieci. Spłonęło około 100 metrów kwadratowych poddasza.


Na ul. Brzechwy kierowca potrącił pieszego, który zwrócił mu uwagę, że jedzie pod prąd

6 lutego chwilę po godzinie 15 na ul. Brzechwy doszło do potrącenia pieszego. Tym razem prawdopodobnie nie był to jednak wypadek, ale premedytacja kierowcy, zdenerwowanego, że ktoś zwrócił mu uwagę.

Spacerujący tamtędy mężczyzna zauważył, że jeden z kierowców jedzie pod prąd. Zwrócił mu uwagę. Kierowca wyszedł na moment z samochodu, mężczyźni zamienili ze sobą kilka słów, po czym jeden z nich wsiadł do samochodu, zawrócił i zaczął cofać. Przy tym manewrze uderzył pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.
 

Kobieta skoczyła z wiaduktu nad DTŚ. Śmigłowiec LPR przetransportował ją do szpitala

14 marca w Rudzie Śląskiej doszło do tragicznego zdarzenia. Około godziny 6:00 młoda kobieta skoczyła z wiaduktu nad DTŚ. Osobę leżącą na jezdni w stronę Katowic zauważyli kierowcy, którzy zaalarmowali policję. Na miejscu bardzo szybko pojawiła się policja i pogotowie ratunkowe. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ją do szpitala. 


60-letni mężczyzna zginął pod kołami TIR-a

Marzec obfitował w Rudzie Śląskiej w tragiczne wydarzenia. 12 marca w Rudzie przy ulicy Kokotek po godzinie 13:00. 66-letni kierowca TIR-a z województwa łódzkiego zaparkował swój samochód na terenie należącym do jednej z rudzkich firm. Z tego powodu między kierowcą a właścicielem tejże firmy doszło do sprzeczki, a w jej efekcie do rękoczynów. Mężczyźni zostali rozdzieleni przez pracownika ochrony, który o całym zajściu powiadomił funkcjonariuszy policji.

W międzyczasie kierowca TIR-a wsiadł do swojego samochodu i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Rudzki przedsiębiorca próbował uniemożliwić mu opuszczenie swojej posesji. Własnym ciałem oparł się o maskę samochodu. Kierowca wolno ruszył. 60-letni właściciel firmy dostał się pod koła TIR-a i zmarł na miejscu.
 

Pościg za dilerem narkotyków. Padły strzały

29 kwietnia policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podjęli próbę zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o posiadanie i handel narkotykami. Sprawca próbował rozjechać jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Padły strzały.

Do zdarzenia doszło w środę 29 kwietnia. Policjanci brali udział w akcji zatrzymania dilera narkotykowego. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać swoim samochodem. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas próby ucieczki potrącił jednego z funkcjonariuszy policji. Wtedy mundurowi oddali strzały z broni. Mężczyzna porzucił samochód na ulicy Jana Waniora i kontynuował swoją ucieczkę pieszo. Potrącony funkcjonariusz policji po badaniach w szpitalu został wypuszczony do domu.
 

Trzy ruchy kopalni Ruda do zamknięcia? Nieoficjalnie: MAP tworzy plan ratunkowy dla PGG

Ta informacja wstrząsnęła mieszkańcami Rudy Śląskiej. Pod koniec lipca gruchnęła wiadomość, że Ministerstwo Aktywów Państwowych opracowuje plan ratunkowy dla Polskiej Grupy Górniczej, który zakłada zamknięcie trzech ruchów kopalni Ruda ( Bielszowice, Halemba, Pokój) oraz kopalni Wujek. Na szczęście sprawa została pozytywnie rozwiązana. 
 

Ruda Śląska: Maltretowane niemowlę zmarło w szpitalu

W środę, 22 lipca do szpitala w Katowicach w skrajnie ciężkim stanie trafił miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej. Mimo wysiłków lekarzy, którzy walczyli o jego życie, dziecko po kilku godzinach zmarło. Jak się okazało za śmierć dziecka odpowiedzialni byli jego rodzice. Oboje usłyszeli m.in. zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad miesięcznym Wiktorem.


Zabójstwo w Rudzie Śląskiej

W połowie września, rudzcy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety z którego wynikało, że nie może ona nawiązać kontaktu ze swoim znajomym. Policjanci, którzy pojechali do wskazanego mieszkania, znaleźli ciało 59-letniego mężczyzny.  Zebrane na miejscu ślady wskazywały na zabójstwo. Wnikliwa praca i przesłuchanie wielu świadków doprowadziła detektywów z wydziału kryminalnego do sprawcy. Po czterech dniach 42-letni rudzianin został zatrzymany. Materiał dowodowy, który zgromadzili śledczy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa. 
 

Rudzianin rozbił kumulację w Lotto i wygrał ponad 4,8 mln zł!

13. października z pewnością nie był pechowy dla pewnego mieszkańca Rudy Śląskiej. W naszym mieście padła "szóstka" w Lotto warta prawie 5 mln zł! A do wygranej wystarczyły 3 zakłady na chybił trafił.

Szczęśliwy zakład Lotto o wartości 4 814 831,50 zł został zawarty w kolekturze przy ul. Fojkisa 17C. Gracz wybrał grę metodą "chybił trafił". To druga i najwyższa trafiona "szóstka" w Rudzie Śląskiej - 21 grudnia 2002 roku jeden z naszych graczy wygrał w tym mieście prawie 1,4 mln zł. A oto liczby wylosowane 13 października w Lotto to: 3, 8, 16, 26, 32, 33.
 

W Rudzie Śląskiej odbył się pierwszy strajk kobiet!

27 października w Rudzie Śląskiej odbył się pierwszy strajk kobiet. To odpowiedź na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w kraju. 

Rudzianki, ale także ich mężowie, partnerzy, bracia czy koledzy, dołączyli do protestu. Protestujący spotkali się o godzinie 18.15 na rynku w Nowym Bytomiu. Później demonstranci zablokowali ruch i przeszli m.in. ulicami Niedurnego, Czarnoleśną, Hallera, 1 Maja czy Obrońców Westerplatte. 


Na Halembie powstaje pawilon handlowy!

W dzielnicy Halemba, wzdłuż ulicy Solidarności powstaje nowy pawilon handlowy. Teren ten pozostawał niezagospodarowany przez wiele lat, dopiero w tym roku postanowiono rozpocząć na nim budowę pawilonu. Wybudowane lokale będą przeznaczone na wynajem. Na ten moment nie wiemy, kiedy budynek zostanie ukończony.
 

Od lutego 2021 droższe śmieci w Rudzie Śląskiej

Od 1 lutego 2021 roku mieszkańcy Rudy Śląskiej zapłacą miesięcznie 30 zł za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli będą je segregować. Stawka dla niespełniających tego obowiązku będzie dwa razy wyższa. Osoby z niskimi dochodami zostaną w przyszłym roku objęte programem osłonowym, zapewniającym pomoc finansową w wysokości 30% opłaty.
 

Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Przemek

    cenzura powinna byc by palanty nie wypisywali bredni, przykładem jest matołek boluś, kto taakiego urodził omg

  • boluś

    Dosiego' [...]kowi co cynzuruje,weryfikuje i podkrynco i to niy syćko' niydzielno-ponidziałkowej melepecie' no i cołkiej NIYSPEŁNIONYJ REDAKCYJI

  • real

    Publikujcie wszystkie komentarze a nie tylko te wybrane przez cenzora.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.