Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podwoili kwotę zbiórki na zakup protezy dla pani Iwony!

 • Dodano: 2019-11-20 14:15, aktualizacja: 2019-11-20 22:49

Trwa zbiórka pieniędzy na protezę dla pani Iwony, która w kwietniu tego roku straciła nogę. Z niezwykłą inicjatywą wyszła firma, w której pracowała rudzianka. We wszystkich oddziałach Mid Ocean Logistics zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz pani Iwony. Każda wpłacona przez pracowników złotówka została podwojona przez zarząd firmy!

Pani Iwona nogę straciła w kwietniu br. Wtedy jej świat się zawalił - została uwięziona w domu, nie może wrócić do pracy, nie może normalnie funkcjonować. Pod koniec sierpnia pani Iwona postanowiła zwrócić się o pomoc do Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, bo chociaż w sądzie toczy się sprawa o odszkodowanie, to przecież znając możliwości polskiego wymiaru sprawiedliwości, proces może trwać wiele lat, wcale też nie jest pewne, jaki będzie ostateczny wyrok. A żyć trzeba. Zapłakana i pełna obaw zadzwoniła do FPŚM.

Zadzwoniła do mnie płacząc i błagając o pomoc, bo depresja i niechęć do życia po tym, co się stało, atakują z całych sił. Pani Iwonka mieszka z synem i wie, że nie ma takiej mocy, by razem mogli zapewnić Jej powrót do normalnego życia, powrót do ludzi i do pracy w swoim zakładzie, bo tego pragnie najbardziej. Potrzebujemy pieniędzy, by zakupić protezę, która zastąpi obciętą nogę i otworzy drzwi mieszkania na drugim piętrze - pisze na swoim profilu w serwisie Facebook Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja z Rudy Śląskiej.

Fundacja od razu rozpoczęła działania i zorganizowała zbiórkę. Sprawa pani Iwony poruszyła wiele osób. Pomagali internauci, pomagali przedsiębiorcy, pomagali mieszkańcy innych miejscowości, w tym Radzionkowa czy Paniówek, pomagały też parafie - między innymi parafia św. Michała Archanioła z Orzegowa zebrała 8800 złotych, parafia Trójcy Przenajświętszej z Kochłowic uzbierała niemal 2500 złotych. Z niezwykłą inicjatywą wyszła firma Mid Ocean Logistics Poland, w której pracowała Pani Iwona.

Nasza Iwona zawsze była bardzo pracowita, uśmiechnięta i uczynna. Nigdy nie słyszało się od niej słowa skargi, chociaż jak każdy miała swoje problemy. Była pracownikiem rzetelnym, produktywnym oraz w pełni dyspozycyjnym. Nadgodziny i weekendy - zawsze można było na nią liczyć, a swoim pozytywnym nastawieniem zarażała innych - mówi Aleksandra Sadowska z firmy Mid Ocean Logistics Poland.

Mieszczący się w Rudzie Śląskiej polski oddział firmy jest częścią globalnego koncernu Mid Ocean Brands, który od ponad 50 lat kreuje trendy w branży reklamowej. Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Holandii. Oddziały firmy znajdują się w 9 krajach Europy i Azji, a rudzki zakład produkcyjny jest największy w Europie. Firma jest liderem usług nadrukowych - wysokiej klasy artykuły promocyjne, tekstylia reklamowe oraz markowe upominki biznesowe. We wszystkich oddziałach firmy zostały przeprowadzone zbiórki pieniędzy na rzecz Pani Iwony. Do każdej wpłaconej przez pracowników złotówki, zarząd firmy dołoży kolejną złotówkę od siebie!

Pani Iwona jest w naszym zespole od 2018 roku. Pracowała na Handlingu. Pracowała uczciwie i solidnie. Teraz potrzebuje naszego wsparcia. Zarząd firmy nie zostawi Pani Iwony samej. Do każdej wpłaconej przez naszych pracowników złotówki, nasza firma dołoży kolejną złotówkę od siebie - mówi Marta Łacny z firmy Mid Ocean Logistics Poland.

Pracownicy firmy zebrali 15 459 zł. Teraz kwota ta zostanie podwojona przez zarząd firmy. Reasumując, na konto pani Iwony wpłynie 30 919 zł! Łącznie zebrano już 71 119 zł. Uzbierana kwota zostanie przekazana na zakup protezy oraz pomoc w rehabilitacji.

Każdy może wspomóc zbiórkę i przekazać, choć drobną kwotę na rachunek Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja: 37 1600 1462 1837 6165 8000 0001 (tytuł: Proteza).

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • jurekpacjent

  polscy lekarzy tylko by obcinali ,zamiast leczyc, to sa rzezinicy,

 • Niepozdrawiam

  He, już nie napiszecie dlaczego pani Iwona straciła nogę... Pozew podzialal

 • Bladius

  spokojnie, wiadomo że wina lekarzy i od tego się nie wywiną

 • ehs

  Cudowna informacja! Wraca wiara w ludzi :) Powodzenia Pani Iwono, oby Pani wygrała sprawę ze szpitalem.

 • lili

  Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie , ale od tej Pani bije taka radość życia, że robi się ciepło na serduchu.Z całego serca życzę zdrowia i pogody ducha.

 • to niesprawiedliwe

  Tak bo ta pogodna kobietka jest po prostu dobrym człowiekiem i za jej dobro coś takiego ją spotkało.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.