Wiadomości z Rudy Śląskiej

Polska czarnym punktem na mapie świata

  • Dodano: 2022-01-12 08:30, aktualizacja: 2022-01-12 09:19

Wczoraj pękła covidowa bariera. Od początku pandemii w Polsce zmarło już ponad 100 tys. osób. Jesteśmy jednym z krajów na całym świecie, w którym umiera najwięcej osób na Covid-19.

Wczoraj pękła pewna bariera. Od początku pandemii w Polsce zmarło już ponad 100 tys. osób, to tak jakby z mapy Polski zniknął cały Tarnów, czy Kalisz.

Ludzi umiera i umierać będzie coraz więcej, chociażby ze względu na niewystarczający poziom zaszczepienia przeciw Covid-19. To tej pory, 44 proc. polskiego społeczeństwa nie przyjęło ani jednej dawki szczepionki. Słabo wypadają również szczepienia wśród dzieci 5-11 lat – zaszczepione jest jedynie co dziesiąte dziecko.

Rekordowa liczba pogrzebów

Tylko ostatniej doby na koronawirusa zmarło prawie 500 osób. Właściciele zakładów pogrzebowych nie pamiętają, żeby kiedykolwiek obsługiwali tyle ceremonii pogrzebowych. Jeszcze do niedawna jeden zakład obsługiwał w miesiącu ok. 50-60 pogrzebów, obecnie ta liczba wzrosła niemal dwukrotnie.

Lekarze apelują o szczepienia

Przed nami piąta fala pandemii. Zdominuje ją wariant Omikron. WHO podaje, że każdy z nas w ciągu 6-8 tygodni zakazi się tym wariantem, dlatego tak ważne są szczepienia. Światowa Organizacja Zdrowia informuje również, że Omikron będzie ostatnim tak dużym i groźnym wariantem całej pandemii.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • pawulon

    Zmarło tylu chorych...taka jest gorliwa opieka szpitalna. Nie choruj, omijaj szpitale

  • Wojtas

    W krótkim czasie każdy zaliczy zgon ,bo taki jest podły plan światowych mocarzy .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.